SIEMENS - Pareri, informatii, defecte ...

Totul despre telefonia mobila, noutati, pareri si sfaturi

SIEMENS - Pareri, informatii, defecte ...

Mesajde MarianCristian » Mar Apr 01, 2003 3:29 pm

Astept mesajele tuturor impatimitiilor de telefoane Siemens. Pareri, informatii, probleme, daca sunt bune sau nu, daca se merita sa ai un telefon Siemens si recomandarea voastra ...
MarianCristian
 

Siemens S55

Mesajde Edi » Vin Aug 01, 2003 1:59 pm

As vrea sa-mi cumopar un Siemens S55 si as vrea sa aud parerea unui posesor de Siemens.( eu am avut numai Nokia si nu stiu pe nimeni care sa fi avut Siemens)

Edi
Edi
 

Re: Siemens S55

Mesajde Unregistered » Vin Aug 22, 2003 6:29 pm

Initial trimis de Edi
As vrea sa-mi cumopar un Siemens S55 si as vrea sa aud parerea unui posesor de Siemens.( eu am avut numai Nokia si nu stiu pe nimeni care sa fi avut Siemens)

Edi
..


eu am avut s35, s45... ce sa zic, sunt excelente;, asta ma tine cam 1 sapt bateria.

s55 e mic, dragutz, ecran color, e drept cu culori mai putin luminoase, dar merita!

cel putin la sunet si semnal +++!
Unregistered
 

ton de apel

Mesajde Andrei Tatulici » Sâm Sep 13, 2003 8:10 am

Am un telefon Siemens A50 si nu stiu cum sa fac sa iau un ton de sonerie de pe acest site? Ce fac cu numerele si literele care sunt postate pe acest site in dreptul melodiei alese?
Daca ma ajutati, va multumesc ca ati avut rabdarea necesara pentru acest lucru!
Andrei Tatulici
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 7:50 am
Localitate: Romania/Galati

Re: SIEMENS - Pareri, informatii, defecte ...

Mesajde Unregistered » Mie Oct 08, 2003 5:07 pm

frate daca chiar vrei sa-ti iei un siemens ia-ti ca nu o sa-ti para rau,stand-by cum nu are nici un nokia,semnal din punctul meu de vedere mai tare ca la nokia....functii care la nokia abia apar siemensu le are demult...ai grija daca ti-l ei sh sa nu fie umblat in el
Unregistered
 

Re: SIEMENS - Pareri, informatii, defecte ...

Mesajde Andrei Tatulici » Joi Oct 09, 2003 11:58 am

Initial trimis de MarianCristian
Astept mesajele tuturor impatimitiilor de telefoane Siemens. Pareri, informatii, probleme, daca sunt bune sau nu, daca se merita sa ai un telefon Siemens si recomandarea voastra ...

Nu pot sa compun o melodie cu indicii dati de diverse site-uri, asta e problema mea deocamdata. Mi se pare ca Siemens A 50 nu are composer.Daca mai stii alte metode sau sa rezolvi problema mea te rog anunta-ma cat de curand. ;P
Andrei Tatulici
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 7:50 am
Localitate: Romania/Galati

Re: Siemens S55

Mesajde Eduard Bratu » Vin Oct 10, 2003 10:46 pm

Merita sa iei A55 dar mai merita sa te uiti si prin menuil unui C55 si dupa aia vezi ce vrei sa iti iei Sunt foarte bune amindoua si se pare ca si rezistente (am avut la service doar cu acumulatori defecti) un acumulator bun tine macar 4 zile.
Eduard Bratu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Oct 10, 2003 10:04 pm
Localitate: Cernavoda

Mesajde catharsis » Vin Oct 31, 2003 11:12 pm

am si eu un a55 si sunt multumit de telefon, de semnal si de cum functioneaza, dar partea de soft e slabuta. in primul rand, are dictionar in araba si israeliana sau slovena sau ungureasca si nu are dictionar romanesc, apoi meniurile sunt cam aiurea organizate sau traduse cam aiurea (vibratia e alertare silentioasa parca), jocurile nu sunt cine stie ce, iar se simte lipsa unui composer, mai ales pentru cei ce nu au wap-ul activat.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

parola telefon siemens a55

Mesajde sandorkovacs » Vin Iun 18, 2004 7:24 pm

1. am un telefon siemens a55
2. am pus parola pe telefon
3. un prieten a scris de 3x gresit parola
1,2,3 ==== > nu mai pot folosi cateva optiuni pentru ca-i blocat telefonul,

4. stiu codul telefonului dar nu stiu cum sa-l scot , pentru ca optiunea de a scoate codul este blocate...
ce sa fac? ce sa fac? ce sa fac? ce sa fac?

daca ma puteti ajuta scrieti va rog urgent la sandorkovacs@atlastelecom.ro
sandorkovacs
 

siemens a52

Mesajde Marius » Mar Aug 10, 2004 9:42 pm

vroiam sami cumpar un siemensa52, la orange la oferta doar 850 000, m-ar interesa parerile celor care au acest telefon sau le-a trecut prin mana, semnal, calitatea sunetului, baterie.....
Avatar utilizator
Marius
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 09, 2004 11:00 pm

Mesajde xyyz » Vin Aug 20, 2004 10:18 am

A55 nu se blocheaza automat, asa ca am dat cateva telefoane aiurea cand am uitat sa-l blochez, naspa moment... :-(
xyyz
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Oct 27, 2003 1:02 pm
Localitate: Iasi

Mesajde armand0 » Lun Aug 30, 2004 1:31 pm

Edi scrie:As vrea sa-mi cumopar un Siemens S55 si as vrea sa aud parerea unui posesor de Siemens.( eu am avut numai Nokia si nu stiu pe nimeni care sa fi avut Siemens)

Edi





re:dc doresti eu am un siemens s55 care vreau sa il vand...
da-mi un reply pe adresa de mail si vb
armand0_18@yahoo.com
armand0
 

siemens s55

Mesajde bonita » Mar Aug 31, 2004 12:48 pm

vreau si eu sa imi cumpar un siemens s55...am auzit ca tine bateria mult si modelul chiar imi place..problema e ca nu prea gasesc prin magazine...poate cineva sa imi zica si mie un magazin din bucuresti unde pot gasi asa ceva?va rog frumos....daca se poate sa imi dati raspunsul pe anita-tomescu@web.de
multumesc!!!
bonita
 

a52

Mesajde neo25_gsm » Mie Sep 01, 2004 2:26 pm

Marius scrie:vroiam sami cumpar un siemensa52, la orange la oferta doar 850 000, m-ar interesa parerile celor care au acest telefon sau le-a trecut prin mana, semnal, calitatea sunetului, baterie.....

o panarama de tel.,nu tu wap,nu tu memorie mai mare are 3 melodii polifonice si altele nu poti sa iti bagi,incearca a55..... e mult mai bun!Si crede-ma k stiu ce zic.
neo25_gsm
 

Ce ziceti?

Mesajde Maddog » Lun Ian 17, 2005 7:26 pm

Maine imi cumpar un Siemens A 57, dar nu cunosc pe nimeni sa aiba, eu am avut numai motorola o gramada, si nokia... cineva sa-si dea parerea....
Maddog
 

Mesajde miHaimm » Vin Ian 21, 2005 7:59 pm

Am un C65 si pot spune ca este excelent. Tot ce cautam era un telefon cu IrDA si asta a fost cel mai ieftin (care nu era Nokia... cah).

Misto:
- conectare la PC prin IrDA
- sincronizare contacte cu Outlook (si contacte ca lumea, cu multiple nr. telefon, adresa, poza, data nasterii, etc.)
- semnal excelent
- baterie buna (4-10 zile, depinzand de utilizare)
- 10Mb de memorie din care vre-o 5 sunt disponibili (si se mai poate elibera inca 1 daca stergi ce nu-ti trebuie... hint jocurile)
- pretul relativ mic pentru care l-am luat (150 euro nou, fara abonament sau cartela)

Naspa:
- lipsa sincronizare calendar
- IrDA-ul consuma foarte mult (in 4 ore golesti o baterie daca il tii conectat tot timpul)
- camera foto consuma foarte mult (in 3 ore golesti o baterie daca faci poze in continuu)

Nu ma intereseaza:
- aparatul foto... e cool dar chiar nu-mi pasa daca era sau nu
- jocurile pe un ecran atat de mic nu-si au rostul
- este usor... oricum toate sunt usoare
miHaimm
Junior Member
 
Mesaje: 168
Membru din: Lun Feb 02, 2004 7:25 pm
Localitate: Polonia, Cracovia

Tot c65

Mesajde Eduard Bratu » Mar Ian 25, 2005 8:56 am

Eu am luat la fidelizare (orange) cu ~120usd
Dar este un fund de telefon.
Camera are o rezolutie foarte mica si cred ca este de cea mai joasa speta din toate camerele care le-am vazut (am testat peste 30 de modele).
Meniul este mediocru ca prezentare, utilitatile sunt aceleasi ca pe mai toate telefoanele din clasa lui, de polifonice nu zic nimic ca acu au toate telefoanele...
Asa ca eu nu recomand nimanui acest telefon.

P.S. abia astept sa scap de el.
Eduard Bratu
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Vin Oct 10, 2003 10:04 pm
Localitate: Cernavoda

Mesajde Neinregistrat1 » Lun Feb 07, 2005 9:28 pm

Fratilor.....nu mai ridicati in slavi atat siemensul...mie mi s-a parut unul dintre cele mai slabe telefoane pe care le-am avut!
Am primit cadou din Italia un sl55 si nu m-a impresionat deloc....pe langa faptul ca era asa incet la comenzi....reportofonul dadea erori...carcasa spate scartiia (era originala) ....peste toate astea in centrul orasului aveam 3 linii din 5 in semnal....
In afara bateriei care tinea 4 zile e un tel de kakaooo!
Neinregistrat1
 

sal

Mesajde Neinregistrat2 » Mar Mar 08, 2005 2:10 am

Am luat si eu un siemens mc60 si as vrea sal conectez cu calc.As avea nevoie si eu de un program pt el {muzica ,jocuri,}cum le pot descarca in telefon si cu ce program.Multumesc anticipat
Neinregistrat2
 

am o mica problema siemens cxt70

Mesajde neinregistrat5 » Mar Mar 22, 2005 1:05 pm

daca ma poate ajuta cineva ... am o mica problema cu un siemens cxt 70 .. am pus pe screensaver o parola si pe urma am introduso gresit de 3 ori si nu stiu cum sa fac sa imi modific parola ... acuma am prima data telefon siemens si sunt foarte multumit de el dar nu cunosc inca meniul si nu stiu cum sa fac sa imi modific sau sa imi scot parola pentru ca nu ma mai lasa sa o introduc acum stiu parola dar nu am cum sa o introduc imi da mesajul PHONE COD LOCKED si nu ma lasa sa fac nimic
neinregistrat5
 


Înapoi la GSM Land

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori