Rockul un mod de viata????????

Totul despre muzica rock

Credeti ca se poate face ceva?

Da! cum?
10
67%
Nu! de ce?
5
33%
 
Voturi totale : 15

Rockul un mod de viata????????

Mesajde Tonitza » Mie Apr 02, 2003 4:44 pm

asa si asa

treceam astazi (nu stiu ce data fixa este) pe la Tnb si ma uitam la punkeri, la rockeri la hipioti, toti au un anume stil de viata.Am incercat sa dezlusesc acest stil de viata in numai cateva ganduri dar nu am reusit.Oare nu am intrat in pielea oamenilor,...nu stiu , eu ma simt bine asa cum sunt , ma imbrac ca un rocker, ma comport ca unul, ascult muzica rock, toate cele , oare sunt eu rocker, va rog sa definiti si voi in cateva cuvinte ce inseamna sa fi rocker(ca mod de viata , ca muzica)...oare parerile o sa difere, oare ne exprimam altfel si suntem aceiasi spuneti-mi si mie va rog mult...............................
viata asta iti ofera atat de multe posibilitati incat lumea e prea mica
Tonitza
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Vin Mar 28, 2003 4:10 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde SatyR » Joi Apr 03, 2003 12:46 am

Io personal nu ma decar rocker pt simplu motiv ca imi plac si metalele printre alte genuri de muzica..am vut si eu plete,ma imbracam si eu in negru,dar tot num ma consideram rocker...oricum faza cu pletele si vestimentatia nu aveau vreo legatura cu rockul,a fost o coincidenta.....nu stiu cum sunt altii dar pe mine ma deranja cand imi mai spunea cineva rocker doar pt ca stia ca ascult grohaieli si ca aveam plete...,nu vreau sa jicnesc pe nimeni care se considera rocker si care e incantat de idee,fiecare cu pasarelele lui,oricum idea e ca nu-mi place sa-mi aplic etichete,sa urmez sabloane si asa mai departe...:)
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde chucky » Vin Apr 04, 2003 11:58 pm

Uite io de exemplu ascult in majritate muzik rock da' daca ma vezi pe strada nu iti dai seama de asta. Si mai cunosc o gramada de oameni ,care au o cultura muzicala mult mai bogata decat a mea si a multor din pustii aceia care se imbraca in negru , si despre care daca i-ai vedea nici nu ai presupune ce muzik asculta.
chucky
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Joi Apr 03, 2003 11:01 pm

Mesajde Unwanted » Sâm Apr 05, 2003 12:18 am

si yo ascult in cam 70% rock, da' daca ma vezi pe strada nici nu banuiesti ca sunt rocker (pantaloni largi, bluze largi, tepi in cap) si ma duc in club a sa fac pogo cu pletosi imbracati in negru sau cu punkeri
Unwanted
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Lun Mar 31, 2003 1:32 am
Localitate: pe alocuri

Mesajde Bortzianu' » Sâm Apr 05, 2003 2:04 am

... rocker? simplu: sa simti genul acesta de muzica..

..un MOD DE VIATA nu mai e de mult ...cam de cand ...starurile rock au inceput sa se faca ..nu sa se nasca.. si sa fie pline de bani ..si sa MAI VREA.. ajungand la compromisuri..

.. nu ma imbrac .. rock. ci cum imi place... si sunt si familist. si ma poti vedea si cu plase in mana , cu paine si alte rahaturi de ingurgitat. nu beau vodca....

..si inca ceva : toate astea poate pentru ca ...daca asociem rock-ul cu o forma de rebeliune sociala ... atunci trebuie sa ne dam seama ca in plin secol al vitezei ..cea mai puternica forma, cel mai la obiect mod de a fi REBEL este ....LINISTEA ...sa fii linistit in secolul vitezei... iar rock-ul nu e linstit ..poate ..pe alocuri..unii ca U2..

... eu cred ca vechiul rock si vechii rockeri .... nu mai sunt tocmai o forma de a fi rebel ..cel putin acum..

...inca una si ma duc: tehnologia a invadat ..cam toate domeniile.. s-a intamplat la fel si in muzica ...ACUM: defineste-mi tu, te rog,
ce INSTRUMENTE crezi ca trebuie sa defineasca o trupa rock??? ..nu vei stii ..pentru ca vei vedea ca ..mare parte dintre ele...le foloseste si PRODIGY si ... RAMMSTEIN (nu stiu daca am scris corect) .....ADICA: s-au cam imbarligat genurile ..era si normal...pentru ca se cauta ceva NOU (dar bazat pe vechea cultura) ..definitoriu pentru noua STARE. ... noua societate ..noul om..(de ce nu?)

..mai zi si tu ..

..BAfta!
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde Dada » Lun Iun 30, 2003 2:04 pm

Rock-ul devine un mod de viata, atunci cand nu mai poti sa suporti locurile - publice sau private - in care lalaie niste o-zoni sau vreo minodora.
Pustii cu plete si tricouri lalai nu sunt rockeri, ci metalisti. Daca se si drogheaza, atunci nu sunt decat niste imbecili.
Dar eu? Imi place sa ma imbrac in negru... dar si in rosu... si in albastru... Si ascult pink floyd si radiohead si genesis si bjork si sting si u2 si air si manic street preachers si coldplay si brian eno si david bowie si elo si elp si jethro tull si janis joplin si travis si evanescence si portishead si staind si barclay james harvest si foo fighters si beatles...
... si stiu ca muzica rock(cu ramurile si ramurelele ei) si lectura sunt mai importante decat chifteluta de la pranz.
Iar copilul meu n-a ascultat niciodata altceva.
Sunt alternativ... si cateodata depresiv.
Dada
Junior Member
 
Mesaje: 28
Membru din: Lun Iun 02, 2003 4:30 pm
Localitate: Focsani

Mesajde basstard » Mie Iul 09, 2003 3:32 pm

Rock-ul nu este un mod de viata, este mult mai mult. Rock-ul e o cultura (un curent cultural, ca sa fiu mai clar) de o foarte mare diversitate.
Depasind taramurile muzicii, rock-ul exista si ca atitudine, dar se pastreaza diversitatea. Exista atitudinea "batranilor" care asculta acasa rock de calitate... de asemenea exista atitudinea "copiilor rebeli" cu tricou cu Marylin Manson, deci nu cred ca cei ce asculta rock au un mod de viata comun.
Sintagma "modul de viata Rock" ma duce cu gandul la perioada anilor 80 ("sex & drugs & rock'n'roll), perioada care nu imi place de nici o culoare.
Need I say more?

Disclaimer: acest post nu se vrea o teorema, contine parerile mele personale. Rog fanii Linkin Park sa nu se lege de persoana mea ca sunt mai sensibil ...
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde endo » Lun Iul 21, 2003 10:17 pm

Hum.. Ascult rock de foarte multe timp, ma axez pe metal gotic si neo-clasic (cel putin asa a fost clasificata muzica ce imi place), ma imbrac dupa vreme si dispozitie, imi place sa fiu ascultatoare dar nu conformista. Asta nu inseamna ca am probleme la scoala fiindca sunt ciudata. Nu. Imi place sa invat, invat pentru mine. Faptul ca ascult rock face parte din viata mea, nu e viata mea.
Nu imi displac rockerii (vorbesc de cei care se iubesc, desi spun ca se urasc, se comporta ca ultimii oameni, desi se cred importanti.. etc), dar nici nu imi plac. Anyway, "fiecare cu vrabiuta lui", nu?
Delete|Die
endo
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Vin Mai 02, 2003 10:44 am
Localitate: Kathariaa (.Ro, Ialomita, Slobozia)

Re: Rockul un mod de viata????????

Mesajde superbiggy » Lun Iul 21, 2003 10:44 pm

Initial trimis de Tonitza
va rog sa definiti si voi in cateva cuvinte ce inseamna sa fi rocker(ca mod de viata , ca muzica)...oare parerile o sa difere, oare ne exprimam altfel si suntem aceiasi spuneti-mi si mie va rog mult...............................



Atunci cind pe neasteptate vei auzi linga tine citeva acorduri de ghitara si ti se va face pielea de gaina,...atunci sa stii prietene ca esti un Rock-er.
Iti recomand sa vezi Sunset Strip cu Simon Baker si Anna Friel, este foarte elocvent in dorinta ta de cunoastere.Pace !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Cine vrea sa dea de urma trupei Forceps?

Mesajde Chis Raul Ioan » Joi Iul 24, 2003 6:50 pm

Sunt unul dintre indivizii care a cantat in trupa Forceps (chit. bass si voce). Apeciez faptul ca, desi am disparut de multisor timp de pe scena, mai exista persoane care se intereseaza de noi, de muzica noastra. Daca sunteti interesati de micul istoric al dispartiei unei trupe despre care unii spuneau ca are sanse sa intre in top, puteti sa imi scrieti si am sa va raspund. Pana atunci, nu ratati nici un concert rock. Aveti grija de voi! Salut.
Chis Raul Ioan
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iul 24, 2003 6:22 pm
Localitate: Zalau, Romania

Mesajde Di3nutza » Mar Sep 23, 2003 8:49 am

Ce inseamna sa fii rocker? Da` de un` drq sa mai shtii ce inseamna sa fii rocker, cand la toate colturile de strada vezi copii de 15 ani cu seringa in mana, imbracatzi in negru si plini de pierce-uri care se declara metalishti?...si ei habar nu au cu ce se mananca....Be real.....nu e destul atat...Sa fii rocker e mai mult decat un stil de viata atribuit greshit....Sa fii rocker inseamna sa simtzi muzica si sa o traieshti.....nu sa itzi baji enshpe` mii de pierce-uri numai ca sa fii bazat in gashca...
Di3nutza
Junior Member
 
Mesaje: 13
Membru din: Mie Sep 10, 2003 11:33 am

Mesajde rocketman » Mar Sep 23, 2003 9:21 pm

Eu ii sustin pe aia "de 15 ani" pe care tu ii blamezi atat. Ce, te simti jignita ca se considera rock-eri ca si tine. Eu n-am pierce-inguri dar nu ma deranjeaza si chiar imi plac (uita-te la logo-ul din susul paginii si o sa te oripilezi: un pierce!!! :) ) Poate ai prefera sa-i vezi pe pustii astia ascultand vreo chestie comerciala. Inceputul e bun!!!
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde nyxx » Joi Sep 25, 2003 10:52 pm

Pentru mine rockul reprezinta libertatea. Nu stiu de ce dar atunci cand ascult o melodie a unor formatii consacrate precum Guns n Roses, Pink Floyd, Beatels, Metallica, Nirvana si cred ca lista ar mai continua cu multi, multi altii, simt cum prind curaj si parca ziua mi se pare mai buna. Cred ca la mine este o stare si de dependenta deoarece nu pot sa traiesc fara muzica si in special fara rock.
Imbracamintea mea este de multe ori obijnuita dar de fiecare data am grija sa adaug accesorii care sa inspire faptul ca fac parte din rockeri.
La scoala am deja o reputatie proasta din cauza asta dar si pentru ca tratez pe toata lumea cu indeferenta si chiar uneori cu rautate. Partea buna este ca toate jignirile care mi se aduc ma lasa race. Atitudinea aceasta o am de cand mi-am dat seama ca nu merita sa ai incredere in nimeni, dar toata lumea da vina pe rock asa ca i-am lasat sa creada lucrul asta.
Totusi pt mine rockul si lumea rockerilor raman pt mine unele din cele mai importante lucruri din viata mea.
La intrebarea : Rockul un mod de viata? eu iti raspund: NU, pt ca modul de viata nu vine de la muzica ci din suflet, din ceea ce vrei si din ceea ce simti. Rockul decat influenteaza atitudinea si nu o formeaza.
nyxx
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Dum Sep 14, 2003 1:36 am
Localitate: tzara lui papura-voda

Mesajde mortisha_vdv » Vin Oct 24, 2003 8:16 pm

io chiar daca de obicei ma imbrac in culori inchise,am lanturi si bratari cu tinte nu ma fac chestia ca sa ies in evidenta sau sa zica toti idiotii ca-s rockerita cas putin imi pasa.......de fapt deloc(chiar daca -s o pice de 15 ani)
exista f putin oameni care ma inteleg si pe restul ii ignor.........
io zic ca prin rock ne formam un mod de viata si de gandire si invers...........
mortisha_vdv
Junior Member
 
Mesaje: 34
Membru din: Sâm Oct 18, 2003 9:16 pm
Localitate: sibiu

rock rock rock

Mesajde Noraxata » Vin Oct 24, 2003 8:47 pm

you know what? rock rocks :)
Visele mele se implinesc cat bat din palme sau cat clipesc!!!
Avatar utilizator
Noraxata
Junior Member
 
Mesaje: 51
Membru din: Joi Iul 18, 2002 11:00 pm

Mesajde paiacec » Mar Oct 28, 2003 3:24 pm

Daca cineva blameaza muzica Rock shi simtzi ca-ti vine sa- l calci in picioare pe respectivul, atunci sa shtii ca eshti rocker, nu conteaza cum te-mbraci, cat de lung ai parul,important este sa simtzi ca pluteshti pe acorduri de chitara si, din cand in cand sa faci bungee-jumping de pe acordurile inalte pe platforma pazita da bass shi drums.
Avatar utilizator
paiacec
 
Mesaje: 4901
Membru din: Dum Oct 12, 2003 11:00 pm

HAHAHAHAHAHAHAHAHHA

Mesajde Suparataa » Mar Noi 11, 2003 8:51 pm

Ce ras amar !...Voi totusi nu credeti ca e ceva suspect la mijloc atunci cand vine un copil de 15 ani la tine cu lantzuri , bratzari , tricou cu Cradle ( ca e la moda ) si iti spune :" baaah eu sunt rocker , tu esti un kkt pe langa mine !!!" ? Doar pentru ca nu porti haine negre si nu ai tricou la moda asta nu inseamna ca nu esti rocker......rockerii adevarati sunt cei care simt muzica , cei care asculta de mult timp si pot face diferenta . Mie mi s-a parut stupid cand a venit o tipa si mi-a zis ca e mare rockeritza , ca asculta Beatles in copilarie....dar nah , nu-si mai amintea nici o piesa de la ei , si ma intreaba pe mine daca ma cred rockeritza adevarata...
hahahahaha......copii din ziua de azi , nu ma intereseaza ce cred ei. Eu ascult muzica pentru mine si nu-mi pasa de altii , dar cand vad ca cineva calca in picioare unele reguli nescrise imi vine sa-i dau in cap ! :j
You laugh because i am different , i laugh because you are all the same !!! :rulz: ha ha ;y i'm the best money can't buy !!!
Suparataa
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 10, 2003 8:59 pm
Localitate: Hell

Mesajde COSS+min » Mie Noi 12, 2003 9:45 pm

Rock-ul nu este si n-are cum sa fie un stil de viata pt ca este pana la urma doar o muzica. Cei care fac din asta un stil de viata sunt oameni care isi cauta propia lor identitate si nu o gasesc. N-ai de ce sa umbli cu bratari la mana si imbracat in negru doar pt. ca iti place rock-ul. Este o tampenie! Multi tineri au ales acest drum si au sfarsit in calnuri sataniste.
In concluzie, rock-ul este o muzica si ar trebui sa ramana doar atat!
Stele mici de cositor
Ard de dorul morţilor
Avatar utilizator
COSS+min
Junior Member
 
Mesaje: 234
Membru din: Sâm Noi 08, 2003 12:00 am

Right !

Mesajde Suparataa » Joi Noi 13, 2003 9:22 am

Aici in sfarsit a nimerit-o cineva corect....este o muzica si nu un stil de viata. Dar cei care asculta muzica se exteriorizeaza prin "accesoriile" pe care le poarta ( bratzari , lantzuri , tricouri, bla bla ) . Poate uneori le poarta sa se poata recunoaste intre ei...intr-un oras mic cu putini rockeri e faina senzatia cand vezi un rocker pe strada...te uitzi ciudat la el , se uita ciudat la tine... impartasiti aceleasi sentimente pentru muzica si ganditi intr-un mod diferit fata de cei din jur.
Rock on ! :rulz:
You laugh because i am different , i laugh because you are all the same !!! :rulz: ha ha ;y i'm the best money can't buy !!!
Suparataa
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 10, 2003 8:59 pm
Localitate: Hell

toata lumea asculta rock...

Mesajde botea sorin » Joi Noi 20, 2003 5:10 pm

Cu totii ascultam rock,cu totii suntem mahniti sau consideram ca am avut o copilarie nefericita...Suntem sau nu suntem pe aceeasi lungime de unda,nu ne intereseaza,cand vine vorba de muzica,suntem cei mai buni prieteni.
Nu voi incepe su sabloane de genul:rock-ul nu este un mod de viata, este mai mult de atat sau trebuie sa fii rocker ca sa simti cu adevarat muzica...Am fost tineri odata,am avut plete si ciocate negre asortate cu blugi si geaca motor,dar asta nu poate dura la nesfarsit...Am fost cu totii niste copii teribili,acum este timpul sa ii lasam si pe altii.
Atat am avut de scris si...ROCK WILL NEVER DIE
botea sorin
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 20, 2003 4:54 pm
Localitate: bucuresti

Rockeri adevarati sau nu?

Mesajde Criminala » Dum Noi 23, 2003 5:49 pm

Cu toti stim si am observat ca in zilele noastre a cam crescut numarul "rockerilo"....am pus intre ghilimele pentru ca nu stiu daca pe toti ii putem numi asa.
Am intalnit multi si multe care aveau un tricou cu Slipknot sau Metallica sau altceva iar daca ii intrebam ce gen de muzica canta respectiva formati incep cu balbaiele si bla bla bla-uri niste banalitati.
Sincer as vrea sa-mi spuneti ce credeti ce e de facut pentru a nu mai creste un numar mare de astfel de "rockeri"dana: ecest subiect s-a deschis cel putin odata... in 3 mesaje 3 incalcari ale regulamentului, insist sa fie citit. multumesc
CUT YOUR THROAT AND KEEP WALKING-Slipknot-..pentru manelisti
Criminala
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Vin Mai 30, 2003 11:32 pm
Localitate: Triunghiul bermudelor

Mesajde anatas » Vin Ian 16, 2004 11:51 am

cineva spunea ca multi au sfarsit in clanuri sataniste. in general organizatiile si clanurile sataniste din tara care sunt ilegale nu prea au nici o legatura cu satanismul adevarat, fapt pentru care tin sa cred si eu ca aceia ce "au sfarsit" au fost niste ratati. STAY BLACK METAL!
anatas
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Mie Dec 17, 2003 2:26 pm
Localitate: onesti

poate...

Mesajde simi » Sâm Ian 24, 2004 3:25 pm

sunt oarecum de acord cu tine desi nu cred ca e important cum te imbraci sau cum te comporti ci mai ales cum te simti.Cred ca in primul rand trebuie sa te simti rocker.Eu una cel putin ca sa-ti dau un exemplu imi place la nebunie muzica rock, atunci cand o ascult o simt in mine o traiesc:desi nu ma imbrac chiar in fiecare zi ca un rocker adevarat asta nu inseamna ca nu sunt.Ideea de rocker pentru mine e ca trebuie sa te simti tu asa.Eu una ma simt prin muzica pe care o ascult si care mai nou ma reprezinta deoareca imi dezvaluie sentimentele.Traiesc muzica rock si tot ce inseamna ea; nu trebuie sa arat celorlati ca sunt rocker prin felul in care ma imbrac nu au nevoie de motivatia mea eu ma simt rocker si atat imi traiesc viata in ritmul asta si asa ma simt eu cel mai bine!
simi
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2004 12:35 pm
Localitate: ploiesti

Mesajde warangel » Lun Ian 26, 2004 2:44 pm

mama ce melancolic a sunat chestia asta!!!
ROCK WILL NEVER DIE la asta ai dreptate!!!!
Avatar utilizator
warangel
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Joi Ian 29, 2004 5:15 am

dom'le haina nu face, sau n-ar trebui sa faca, pe om. daca sufletelul e populat de anumite chestiuni restul vine de la sine. si nu ma refer numai la haine.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde K_dOg » Vin Ian 30, 2004 7:34 pm

Nu traim pentru a manca, mancam pentru a trai. La fel cu rocku: Nu traim pentru a asculta rock, dar de cele mai multe ori ascultam rock pentru a trai. Modul in care iti traiesti viata (daca nu vrei sa ramai un nimic) presupune nu numai rock.
In lupta dintre tine si lume...
Pariaza pe lume.
K_dOg
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Joi Ian 22, 2004 5:38 pm
Localitate: Romania-Dej

Mesajde Cailleach » Sâm Feb 28, 2004 5:14 pm

Din cate stiu eu asculta rock cei ce au un anumit mod de viata si o mentalitate...nu se asculta rock pentru a avea o mentalitate si un mod de viata."Wanna be" nu intra in discutie
Cailleach
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Feb 26, 2004 9:05 pm
Localitate: Romania

Mesajde blackrose13 » Sâm Feb 28, 2004 5:22 pm

sunt si eu noua pe aici.dupa parerea mea, rockul nu e un mod de viata,poate deveni, dar mi se pare un pic exagerat.eu ascult rock, iubesc muzica asta, dar daca m-ai vede pe strada nu ti-ai da seama.rockul nu se rezuma la haine negre, par lung, lanturi si alte chestii de genul asta.mie mi se par teribilisme.am avut de ascultat multe comentarii cand m-am dus la un festival de rock, de genul:asta nu are ce cauta aici, uite cum e imbracata etc.culmea e ca, persoanele care comentau, se imbatau prea tare si nu mai intrau la festival, preferand sa se imbete pe la terase.astea sunt pareri preconcepute si nu sunt de acord cu ele.muzica o simti, o traiesti, dar nu-i obligatoriu sa o si arati.
rock is immortal, you however are not!
atata aveam de spus.
rock is immortal,you however are not!
Avatar utilizator
blackrose13
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Feb 28, 2004 12:00 am

Mesajde warangel » Sâm Feb 28, 2004 10:14 pm

shi eu pot sa zic acelasi lucru ascult rock... "din ala suparat" da par "fetita cuminte"...
shi sincer nici nu cred ca mi-ar placea sa ma imbrac in negru sau sa port lant ca sa par rockerita... daca asta imi place, asta fac...
as putea spune ca modul de viata vine de la sine ... iar mentalitatea se poate schimba foarte usor daca eshti o persoana volubila din punctul asta de vedere... shi corect "wanabees" suck!!! (vezi Andreea B)
Avatar utilizator
warangel
Junior Member
 
Mesaje: 83
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Dum Feb 29, 2004 12:23 am

eh...intr-adevar, desi deja a devenit un clisheu, sa fii rocker d-adevaratelea inseamna sa traiesti muzica asta, ea sa exprime sentimente pe care tu le simtzi, restu-s mai putin importante. nu trebuie sa epatezi..adica daca nu simtzi nevoia nu e cazul sa te imbraci de la A-Z in negru, sa-ti dai n gauri si sa portzi bratzari cu tinte. totusi daca simti asta nu mi se pare normal sa nu o faci doar pentru a nu fi precum adolecentii nostrii ratati din generatia "am inceput cu linkin park si in stadiul asta am ramas".
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Rock

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator