Interviu cu K-Gula

Interviu cu K-Gula

Mesajde m0l0z » Dum Apr 06, 2003 9:20 pm

Sal K-Gula! Zimi shi mie

1. Cine era in L.I.R.I.C.?
2. Ce insemna L.I.R.I.C.?
3. Atzi scos ceva inafara de L.I.R.I.C. si Delik - Fenomen Liric?
4. Daca ai auzit de KlansMen si Cimitiru Belu, si daca da, daca sti de unde sa fac si eu rost!
Avatar utilizator
m0l0z
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

Mesajde K-gula » Dum Apr 20, 2003 4:34 pm

1. la inceput am fost: Inspectoru` (ce acum lucreaza la zapp pe o mica gasca de bani ;)). mai tarziu a intrat maniacu (fost component KlansMen

2. Libera Initiativa a Rapperilor In Crangasi

3. Au fost destule piese, dar mai multe alaturi de I.G.P.

4. Bineinteles ca am auzit de aceste trupe. unul dintre componentii KlansMen are o alta trupa (Dream Team) si va scoate album la urbanrecords. Iti pot face rost doar de albumul celor de la KlansMen.


K-gula
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

10x

Mesajde m0l0z » Dum Apr 20, 2003 8:46 pm

Mersi! Chiar ash vrea sa ascult si KlansMan si ce a mai scos L.I.R.I.C.-ul! Ca nu am ascultat mai nimik! Daca vrei trimitemi un mail pe mihai@computers-romania.com cu piese sau sa-mi spui de unde pot sa le iau!

Mersi anticipat
Avatar utilizator
m0l0z
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

Re: 10x

Mesajde K-gula » Lun Apr 21, 2003 5:33 pm

Initial trimis de m0l0z
Mersi! Chiar ash vrea sa ascult si KlansMan si ce a mai scos L.I.R.I.C.-ul! Ca nu am ascultat mai nimik! Daca vrei trimitemi un mail pe mihai@computers-romania.com cu piese sau sa-mi spui de unde pot sa le iau!

Mersi anticipat



hai ca vedem cum facem. o sa iti trimit mail, insa o sa trebuiasca sa astepti putin fiindca toate piesele sunt pe caseta si...........


K-gula
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Apr 21, 2003 8:35 pm

pot sa fiu pe post de comis-voiajor la nevoie...


p.s. moloaze, baaa, neaparat tre' sa vb ceva cu tine zilele astea...
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mersi!

Mesajde m0l0z » Mar Apr 22, 2003 10:04 am

K-gula mersi! Decret va fi pe post de comisar :P Dar am o problema cu mailu ca adminu meu e un dobitoc shi nu mai shtie sa-l seteze de cand a refacut serveru asha ca trimite pe m0l0z@msn.com (adik m zero l zero z ) :)

Mersi
Avatar utilizator
m0l0z
Junior Member
 
Mesaje: 81
Membru din: Dum Mar 30, 2003 12:00 am

pt K-gula

Mesajde Ultra » Vin Iul 25, 2003 10:01 pm

Ca tot s-a deschis subiectul as avea si eu o intrebare pt tine.Stiu ca ai scos un album solo. In momentul asta ai o trupa? Daca nu ai de gand sa formezi una sau o sa canti solo.Oricum parerea mea e ca Racla cu tine si Rimaru a fost si o sa ramana cu cel putin o stea peste restul formatiilor
Ultra
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 24, 2003 11:30 pm
Localitate: Bucuresti

tot pentru k-gula k poate aflu mai multe

Mesajde Koma » Lun Iul 28, 2003 10:49 am

"Sunt Satul" mah nene sa mai astept Proiectu' Verde...cum se misca treaba ? ce face fane (a se citi sub-zero). trebuia sa apara acum un an, de fapt mai mult de un an.
am vb. cu jada si nici el nu prea mai stie detalii. daca tot te invartzi p'acolo pe la urban , zi-mi si mie ca ma arde rau d. tot...parca ati tras si un clip...

dup'aia , ce are http://www.urbanrecords.ro, ca nu functzioneaza linku spre audio...

tot ne amenintatzi cu urbanrecords, cu aparitii c.t.c., dream team, da hood, s.a.m.d....NI S-AU UMFLAT LOS COJONEEES !!!

r3sp3kt !
Avatar utilizator
Koma
Junior Member
 
Mesaje: 108
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:00 pm

Mesajde Quai D Orsay » Vin Aug 29, 2003 10:01 pm

mult succes:))))
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

pt k-gula

Mesajde Abaddon » Joi Oct 16, 2003 12:00 am

ba vroiam sa zic ca am ascultat D.I.U.C.I.I. and................
:B This Is Good Shit :B
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

tot pentru K-gula:

Mesajde AdevaRapper » Vin Oct 24, 2003 9:58 pm

Salut!
Am vazut pe Prima TV la emisiunea aia de IT de duminica, realizata cu PC NET si PC Magazine... whatever... scria la sfarsit echipa de productie si la sunet figura numele "K-gula". Am ramas surprins si as vrea sa stiu daca e una si aceeasi persoana cu destinatarul acestui mesaj!
Multumesc anticipat!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Re: tot pentru K-gula:

Mesajde Cracku » Sâm Oct 25, 2003 2:58 am

Initial trimis de AdevaRapper
Salut!
Am vazut pe Prima TV la emisiunea aia de IT de duminica, realizata cu PC NET si PC Magazine... whatever... scria la sfarsit echipa de productie si la sunet figura numele "K-gula". Am ramas surprins si as vrea sa stiu daca e una si aceeasi persoana cu destinatarul acestui mesaj!
Multumesc anticipat!


Da!
Avatar utilizator
Cracku
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Joi Aug 28, 2003 11:00 pm

Mesajde usualflow » Dum Dec 21, 2003 2:17 am

eu vreau doar sa ii urez sarba(U)tori fericite si un an mai bun.... in masura in care se poate... sa ai pace in suflet, k-gula. big up.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Salutare Costine!

Mesajde adebissi » Joi Noi 25, 2004 10:19 am

Sunt Sorin ,nu stiu dc iti mai aduci aminte de mine...ne-am intalnit la Mihai,ideea e ca mi-ai promis ceva, bine acuma nu vreau sa par nesimti:)...cand scoti albumu poate imi dai si mie o copie pe Mihai te rog mult fratelo,in rest ...saluta-i pe Marius,Stela,Ramona din pt mea.Numa bine!
Sorin(Auras)
Avatar utilizator
adebissi
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 07, 2003 11:00 pm

Salutare Costine!

Mesajde adebissi » Joi Noi 25, 2004 10:20 am

Sunt Sorin ,nu stiu dc iti mai aduci aminte de mine...ne-am intalnit la Mihai,ideea e ca mi-ai promis ceva, bine acuma nu vreau sa par nesimti...cand scoti albumu poate imi dai si mie o copie pe Mihai te rog mult fratelo,in rest ...saluta-i pe Marius,Stela,Ramona din pt mea.Numa bine!
Sorin(Auras)
Avatar utilizator
adebissi
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 07, 2003 11:00 pm

Mesajde K-gula » Joi Noi 25, 2004 12:03 pm

am si uitat de acest subiect. sunt placut surprins sa vad ca se mai discuta despre acest subiect ;)

pt. Koma: intre timp ai ajuns sa afli despre ce este vorba la urban si cam ce albume or sa apara.

pt. Abaddon: din acest motiv acel album nu mai este de actualitate :P a fost piratat mult prea mult. bucurati-va de el, insa urmeaza altceva curand... sper.

pt. AdevaRapper: intradevar, K-gula de la Prima TV era K-gula ce il stii si tu. a lucrat o perioada pt. acea emisiune.

pt. sorin ;) nu am uitat. cum o sa am in mana ce ti-am promis o sa ii dau lui Mihai sa iti aduca, in caz ca nu o sa fiu mult prea prins cu altele si nu am sa pot ajunge sa primesti face to face :) am sa ii salut pe cei ce m-ai rugat :)

thx to usualflow and Quai D Orsay for wishing me the best :P
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Joi Noi 25, 2004 12:15 pm

duar sa te salut dl dr. oguri. ce mai face-ti?
If you want to be a hippie, put a flower in your peepee
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde JaJa Beens » Joi Noi 25, 2004 1:09 pm

uite bre ca mai traieste ;o Dar noi o bere cand mai bem?
Gone 4 good
Avatar utilizator
JaJa Beens
 
Mesaje: 691
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

tot pentru k-gula

Mesajde SOD » Joi Noi 25, 2004 1:24 pm

salut bre, sunt io, sod. ma mai stii? de la un prieten, cand am facut noi 23 augustu impreuna. hai ma, tzi-aduci aminte?
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde K-gula » Joi Noi 25, 2004 5:06 pm

:)) oricand vreti mai bem si o bere, ca la vama veche va-ti ascuns puslamale mici. si da bre jaja mai traiesc ;)
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde adebissi » Lun Noi 29, 2004 12:24 pm

Noroc Costine!Poti sa-mi lasi si mie adresa ta de mail ca vreau sa te intreb ceva...si dc poti sa-mi trimiti si mie un mail pls cu nr de tel al lui Marius(rockeru')ca nu am mai vb cu el de..., adebissi_ro@yahoo.com .Merci mult!Sorin
Avatar utilizator
adebissi
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 07, 2003 11:00 pm

Mesajde snuffy » Sâm Mar 05, 2005 3:34 pm

yo. am citit mai la inceput ca era vorba de klansmen. se mai poate cumpara de undeva albumu lor? si imi poate da si mie careva un playlist sau chiar si coperta de la album? ca lucru momentan la un site ( http://www.whateva.go.ro ) si mi-ar cam trebui playlistu. si pentru k-gula: ce-i cu albumu Diucii, exista?
snuffy
Junior Member
 
Mesaje: 20
Membru din: Lun Feb 28, 2005 8:38 pm
Localitate: Arad

k-gula

Mesajde APTE » Mar Apr 12, 2005 1:16 pm

sunt in itali de 3 ani deja...acum doi ani jumate am inceput sa fac hip hop intradevar!!! Cand eram in tara, este logic, ca eram influentat de asa zisa cultura gangsta di romania ptr simplul motiv ca a fost primul stil de hip hop pe care l-am auzit....Ajungand in italia si intalnind persoane care erau de mai mult timp in mijlocul acestui stil de viata, m-am trzit si am descoperit ce inseamna cu adevarat hip hop.... in sfarsit am sa evit sa-ti povestesc ultimii trei ani din viata mea ptr ca vreau sa trec direct la subiect, si anume: as vrea sa trimit al meu demo pe urban records, vreo doua mix tape-uri si un videoclip... numele meu ca artist este NOSFERATU, iar numele crew-lui Krone crew sau KR1!!! Vreau doar ca aceste materiale sa fie luate in considerare si nu tratate ca in orice obisnuita casa de discuri!!!astept un posibil raspuns pe vlad.c@email.it!!!mersi
APTE
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 12, 2005 1:01 pm
Localitate: ROMA

Mesajde Maeditus » Mar Apr 12, 2005 3:34 pm

vezi ca omu K-Gula nu mai e semnat la Urban ...daca tii neaparat sa trimiti demo la Urban, intra p forumul aferent labelului
http://www.urbanrecords.ro/mod/forum/index.php
si acolo poti cere mai multe detalii


pace!
Maeditus
Junior Member
 
Mesaje: 107
Membru din: Mie Iun 02, 2004 11:00 am
Localitate: Brasov

Mesajde gucitza » Mie Apr 20, 2005 3:52 pm

buna k-gula.. nu stiu dc mai intrii pe forum sa rasop da eu am incercat ca cine stie.. maine seara e urban noise si tu o sa cantzi cu h8.sper sa ajung si eu, ca poate vrei si sustinatori din crangasi :) te vad mereu la metrou da mi-e cam jena sa ma bag aiurea-n seama ...si sunt si un pic mai timida , da dc imi rasp la asta poate o sa vin sa te salut cand te vad...
numai bine ..
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde K-gula » Joi Apr 21, 2005 10:30 am

1. albumul DIUCII este prima varianta a celui ce-l voi scoate foarte curand. asa cum am mai spus, datorita unei persoane ce nu si-a dat seama, acel album a ajuns pe net, acesta fiind motivul pt. care nu l-am mai scos pe piata. DIUCII se gaseste doar pe net (o parte din piese, din cate am vazut)

2. da o sa fie un concert in B52 unde vor mai canta si H8. data viitoare cand ne mai intalnim la metrou vino sa vorbim ;) te astept diseara. :)

peace.
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gucitza » Joi Apr 21, 2005 11:52 am

aaa...frate :) mersi mult k ai rasp...chiar nu am mai auzit de mult ceva de la tine..ma refer la muzik ..si dc pot vin diseara p-acolo sa ma destrabalez un picutz... dc nu ... vb pe la metrou :)
gucitza
Junior Member
 
Mesaje: 91
Membru din: Mie Apr 20, 2005 1:03 pm
Localitate: la munk

Mesajde SOD » Joi Apr 21, 2005 2:57 pm

bre caciulitza, bine ca-i dat sms cu locu de cantare...
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde Onu@Pac » Sâm Apr 23, 2005 3:52 pm

Mah K-Gula am si eu o intrebare !!!.Despre cine este vorba in piesa "Partea a Doua" de pe albumu "Dreapta in Univers Centru in Intuneric"?? Cumva acel om despre care vb este Rimaru ??? Astept raspuns !!!
I was born not to make it , but i did
Avatar utilizator
Onu@Pac
Junior Member
 
Mesaje: 55
Membru din: Vin Iul 23, 2004 11:00 pm

Mesajde K-gula » Lun Apr 25, 2005 9:22 am

are importanta? important este ca acea piesa nu se va regasi pe albumul ce va fi scos foarte curand. a fost facut intr-un moment de ura, fata de 2 piese in care s-a legat de mine si CTC si dupa multi ani de batjocora la adresa mea. acum imi pasa mult prea putin de cele intamplate si de multe alte chestii, ca sa-mi bat capul cu ............ peace
Dreapta In Univers Centru In Intuneric
Avatar utilizator
K-gula
 
Mesaje: 951
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator