Statusuri de YM

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Statusuri de YM

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 29, 2003 7:47 pm

Orice forumist repectabil are si cont la Yahoo Messenger. (adica cont de mail la yahoo...si foloseste YM)
50 % dintre ei ....au fost luminatzi de mine in legatura cu YM-ul. Cine se simte..sa recunoasca aici in mod public.
Numai eu stiu cate PM-uri de lamurire am dat ..despre YM.

Userii care nu stiu ce e aia YM...sa dea un click aici !

Dar nu acesta este scopul subiectului de fatza. In acest subiect doresc sa ne amuzam pe seama diferitelor statusuri pe care le observam la prietenii nostrii.


Cele mai ciudate statusuri le-am intalnit la sly . Acest baiat nu prea este intreg la minte. Iata unul dintre statusurile sale : dj alexu is lost in space with Dana!not at pc! . sau : dj alexu la butoane si totul va fi bine . Ar fi interesant ca sly sa comenteze un pic.

Simpatica Jaded in urma cu vreo 2 saptamani avea urmatorul status : cu gripa dar fericita si ma dor rinichii .

Bad Girl astazi avea : come on moshu light my fire . Interesant.


Eu ieri aveam urmatorul status : Gabriel nu este acasa . Cu toate astea, intors acasa..am gasit 6 ferestre deschise si vreo 50 de buzzuri. Oamenii astia chiar nu stiu sa citeasca ? Sau e de necrezut ca am plecat de acasa ? :p

Revin cu noi amanunte picante. Nu postatzi decat daca avetzi lucruri interesante de spus...si nu facetzi off-topicuri.

Multumesc !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Mar Apr 29, 2003 8:15 pm

Pai momentan eram pe yahoo messenger si nu aveam deschis fanclub.ro iar moshu repede imi da linkul de la acest subiect k sa intru sa scriu si io ceva pe aici...stiu si io ca am niste status-uri cam ciudata deoarece mi s-a mai zis dar mie imi plac la nebunie...
status-urile mele de care zicea moshu: "dj alexu is lost in space with dana not at pc!" arata faptul ca tin enorm la o fata :p si faptul ca e atasat un dj in fatza arata k imi place sa fac meseria asta si o fac destul de bine la petreceri pai status-urile asta despre care a zis moshu sunt cam cuminti bine ca nu a zis de altele:p
o sa revin cu status-urile moshului!!! Hai Timisoara:p
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 29, 2003 8:53 pm

Bad Girl , probabil vazand acest subiect...a inceput sa isi etaleze statusurile la adresa mea . :p

bad_girl883's status is now "moshu: I'm naked around u.and it feels so right.." (29.04.2003 21:47)

Mah...am uitat sa va spun de cei care si-au bagat plugin de winamp..si le arata ce melodii asculta.
Se cunoaste dupa ele omul. SOD de exemplu asculta numai grohaieli..pe care cu mandrie le numeste metal. Cantece care te indeamna la lupta....dupa cum spune chiar el.

Sopra...e un fan muzica romaneasca..dar cu 2-3 sezoane in urma. El in prezent asculta Double D , Andre sau primele albume de la 3SE.

xkran e si mai bun la acest capitol. Asculta muzica comerciala de acum 5-6 ani. Azi asculta Warren G.....de prin 1996. Si probabil avea in play list Coco Jambo si Macarena dar nu am surprins eu momentul.

Satyr ne cam epateaza pe totzi la acest capitol. Inspirat de ale sale statusuri....mi-am luat o gramada de melodii de pe net.

Revin.

PS : Aliosha are cel mai marfa status. dar nu il vede oricine. este ca in Hainele cele noi ale imparatului , popularul basm al lui Anderson. doar oaemnii super desteptzi il vad . :p
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Apr 29, 2003 9:02 pm

hehe... vad ca l-am cam impresionat pe moshu cu statusurile mele... he hasn`t seen anything yet... dar las` mai e timp... ;D
mie una imi place statusul lui acum.. he`s so sincere:
Fan Bad Girl si Babygirl
how can i not love him? :love:
moshule... u should see my status`s when i`m with codrutza (missbugmafia ---> my :love: ;) )
in rest.. am mai vazut statusuri interesante ... de exemplu la Sly... intotdeauna ma intreb cine sunt kali & axara.... and i still haven`t figured it out...
si mai imi plac statusurile Jasmynei... ;D she knows why.... din pacate acum nu imi vine in minte nimik... but i`ll think about it..
de acum incolo sunt cu ochi`n patru ptr statusuri "cooL"...
i`ll keep u posted...

p.s. Moshule.... poate unii inca nu au bagat bine la cap ca te cheama Gabriel? :con: u never know...
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde vali » Mar Apr 29, 2003 9:03 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
PS : Aliosha are cel mai marfa status. dar nu il vede oricine. este ca in Hainele cele noi ale imparatului , popularul basm al lui Anderson. doar oaemnii super desteptzi il vad . :p


ai uitat aici sa zici de status-ul meu "ma seaca bulangii care stau pe invisible"
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 29, 2003 9:12 pm

A..pai mah Vali, eu am crezut ca te referi la bulangii care stau invisible pe forum.
Imi place Rotterdam...dar Perfect 10 e mai marfa. :)

Sa nu uitam de statusurile Mirelei. Timp de 1 luna de zile....ea ii ura La multzi ani lui Alin ! Iar cand nu ureaza la multzi ani cuiva...adreseaza injuraturi conationalilor sai irlandezi.

Aaaaaa.....uitam de celebrul status al lui Bad Girl : suge-o in cur , curva proasta !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Aliosha » Mar Apr 29, 2003 9:13 pm

:D

bhuttu avea unu criminal acu vreo saptamana:

"workoholic. Muie Real. I hate ppl."

:)))))))))))))
"Against modern football."
Avatar utilizator
Aliosha
 
Mesaje: 5042
Membru din: Sâm Oct 20, 2001 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Mar Apr 29, 2003 9:21 pm

Initial trimis de Oribilul Mosh
Aaaaaa.....uitam de celebrul status al lui Bad Girl : [B]suge-o in cur , curva proasta ! [/B]


i gotta correct u... it was suge-o-n cur, pizda proasta! scuzati limbajul neadecvat dar... it`s kinda copyright u know ? ;)
aici eu cu jasmyna am putea adauga... am avut un profesor bun, what can i say... ;)
dar imi amintesc ca toata noaptea am dat-o dintr-o injuratura in alta.... moshu loved it , didn`t u??
Jasmyna... remember???
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Oribilul Mosh » Mar Apr 29, 2003 10:50 pm

Si inca un status inedit.....si foarte greu de deslusit.

axeandra's status is now "ciorapeii sunt asteptati cum niciodata n-au fost" (29.04.2003 23:44)

Oare cum pot fi asteptati niste ciorapei ? Si nu sunt asteptatzi oricum..ci cum nicidoata nu au fost. Interesant si intelept in acelasi timp.

Poade axeandra.....va avea amabilitatea sa ne descifreze acest mesaj care parea important.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde axeandra » Mar Apr 29, 2003 11:10 pm

nici nu stii la ce ma refer, nu? stai linistit, restul lumii nu vrea sa stie iar cei care stiu (putini la numar dealtfel) stiu ca singura modalitate de a obtine putina liniste este sa ia masuri!
o idee fara argumente e atat de schioapa incat nu poate face decat un singur pas: acela al prabusirii
Avatar utilizator
axeandra
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Joi Iun 27, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Mar Apr 29, 2003 11:14 pm

moshu si badgirl, totusi, un pic de decenta

am inteles, nu cenzuram cuvinte de gen pula sau pidza, da nici chiar asha, mai nene. mai citesc si copii mici pe aici
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde J'adore » Mie Apr 30, 2003 1:42 am

Da, Gabriel are dreptate, acum 2 saptamanii aveam statusul ala: Deabea venisem de la scoala, eram fericita, tocmai ajunsesem acasa, am mers pe jos pana acasa (ploua cu galeata), am fost acompaniata de un prieten ;) ...desigut ca am avut un super time prin ploaie (iubesc sa merg prin ploaie ), dar dejea eram racita...consecinta am racit si mai tare, dupa care ma luat durerea de rinichi...dar tot fericita am ramas.
Asta e statusul pe care la avut iubitul nostru mosh :kiss: ieri : "Gabriel mananca tort, nu deranjati"
CAre mi-se pare foarte haios :D
l'eternite soulage mes peines
Avatar utilizator
J'adore
Junior Member
 
Mesaje: 1960
Membru din: Lun Dec 10, 2001 12:00 am

Mesajde Mr Hyde » Mie Apr 30, 2003 2:53 am

mai citesc si copii mici pe aici

De exemplu Bad Girl sau Jasmyna :D
Sunt insatiabil. Mananc par, ceara din urechi, cocolosi de sange inchegat, tot si toate pe care le numesti ale tale.
Avatar utilizator
Mr Hyde
 
Mesaje: 1284
Membru din: Mie Sep 25, 2002 11:00 pm

Mesajde SOD » Mie Apr 30, 2003 8:58 pm

cele mai misto statusuri sunt alea in care eu cu sopra ne dam diverse replici!hehehe!
Rape me tender 'cos I'm verry sensitive
FOUR OF A KIND
Avatar utilizator
SOD
 
Mesaje: 6035
Membru din: Mar Apr 23, 2002 11:00 pm

Mesajde cubu » Joi Mai 01, 2003 1:18 am

Da' de plug-in-ul asta de Winamp stiti? http://www.lunch.org/y
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Mirela » Joi Mai 01, 2003 1:30 am

schimb de statusuri...

Moshu: Gabriel se spala pe dinti!
Mirela: oare cine-l spala pe Gabi pe dinti cand SOD e plecat? (ce, nu e justa intrebarea?)
Moshu: Mirela...vrei muitza?
Mirela: yammi!da'mi iese o masea noua si cam musc. te risti?:p
Moshu: strigam cu totii impreuna:muie Mirela.na la pula! (saracu', daca singur nu mai poate...)
Mirela: cine zice ala este/ca Gabelu' din poveste(/care-o suge far' de veste...ar fi continuarea, da' n-a mai incaput)

:D
Pink fluffy dynosaurs
Tremendously hardcore...
We are not born with the conviction that Pepsi is better than Coke and that heavy metal liberates the soul (Solomon, 2003). We try it out for ourselves...
Avatar utilizator
Mirela
 
Mesaje: 2566
Membru din: Joi Noi 08, 2001 12:00 am

Mesajde Jasmine » Joi Mai 01, 2003 9:40 am

da.. copilul de jasmyna :rolleyes:
celebrul meu status era "baga-ti un bat in cur&arunca-te-n p**a mea de pe bloc" ... don`t ask why.. ;m

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

1910

Mesajde baixinho© » Joi Mai 01, 2003 11:32 am

Initial trimis de Mirela
oare cine-l spala pe Gabi pe dinti cand SOD e plecat?

eyewitness

Initial trimis de Mirela
care-o suge far' de veste

e na, fara veste. SOD si pe aiu afla primii, dar este explicabil: ei sunt "autorii".
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Mai 01, 2003 11:39 am

V-am rugat sa nu postatzi off-topic..si sa stricati acest subiect. baixinho..ai un avertisment !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde bhuttu » Joi Mai 01, 2003 11:58 pm

Initial trimis de Aliosha
:D

bhuttu avea unu criminal acu vreo saptamana:

"workoholic. Muie Real. I hate ppl."

:)))))))))))))


Era "I don't like people." Prima parte era la fel si-o sustin. Ba, ce rau imi pare ca vad subiectu' asta abia acum. Cica munca innobileaza. Innobileaza doi draci!

Ontopicu': Dragute erau statusurile lu' Sopra, alea cu injuraturi multe si porcoase.
A, si inca ceva. De multe ori nu imi intra in status tot ce vreau sa zic. Voua nu?
If there's a war, we'll all fight!
Avatar utilizator
bhuttu
 
Mesaje: 2510
Membru din: Dum Apr 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Mai 26, 2003 6:38 pm

Nicholas : prajesc peste

Iata acest status ne confirma faptul ca Nicholas este omul bun la toate. Prajirea pestelui este o treaba nu tocmai usoara. Ganditi-va pana curetzi pestele de maruntaie si de solzi , tre' sa il speli...he,he....nu-i usor. Oricum..satisfactia e mare....pestele prajit fiind o mancare extraordinara.

Zgubilici : been kidnapped

Oare cine o fi rapit-o pe Andreea ? Si in ce scop ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Lun Mai 26, 2003 10:34 pm

covergril89ro : 'I wna hil, fil, sa mor as dori"

cool, nu?:cool:

ups era sa uit ...
yullissa2002 : (intzepa`te`ar tactu)

:D
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Joi Iun 12, 2003 8:37 pm

bhuttu : vreau sa-l fut in cur pe Aliosha

Oare ce o fi generat acest status ? o fi vorba de sensul propriu sau figurat al expresiei ?


Tot prin intermediul statusului de YM aflu ca Hera asculta soundtrackul de la Dirty Dancing. of,of...ce fire romantica !
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

sly strikes again !

Mesajde Oribilul Mosh » Lun Iul 14, 2003 9:01 pm

Un nou status de YM marca sly...menit sa ne aduca zambetul pe buze.

vreau sa vad rasaritul cu sweet laura

Interesant. Cu totii am vrea sa vedem rasaritul cu Laura , nu-i asa ?
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde sly » Lun Iul 14, 2003 9:07 pm

hmm si ce ai cu status-ul meu?
pai tipa e buna prietena cu mine si o sa vedem impreuna rasaritul la mare pt k mi-a promis :)
dar bine k statusurile care trebuie sa le vezi tu nu le vezi ...:(
The wind of change blows straight into the face of time
Like a storm wind that will ring the freedom bell
Avatar utilizator
sly
 
Mesaje: 2918
Membru din: Joi Ian 10, 2002 12:00 am

3026

Mesajde baixinho© » Mie Sep 03, 2003 7:32 pm

nu mai selecta, ma, ca nu mai ai ce sa selectezi ©. parerea mea (© baixinho ©). care este (© neatza)

miercuri, 3 septembrie 2003, ora 20:45. Statusul lui bhuttu este: "flim. Doar urgentele si nesimtitii".

multumex pentru atentie si sper sa nu fi jignit pe nimeni prin continutul acestui post ©
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde KoRn_bitch » Sâm Sep 06, 2003 5:17 pm

Un status pe care l`am vazut de curand si mi`a placut destul de mult e : 'Ultimul care m`a deranjat e inca dat disparut' ... ah si sa nu uitam de eternul 'Buna-i Berea nu k vinul, cum nici laba ca vaginul'
A-Ur Attractive B-Ur Beautiful C- Ur Charming D-Ur Delicious E-Ur Exciting F-Ur Funny G-Ur Gorgeous H-Ur Heavenly I-Im J-Just K-Kidding L-Loser!!!! :fuck:
Avatar utilizator
KoRn_bitch
Junior Member
 
Mesaje: 231
Membru din: Lun Dec 02, 2002 12:00 am

Mesajde Superba Oana » Sâm Sep 06, 2003 8:53 pm

nu trebuie uitat celebrul status adoptat de cat mai multi useri :
"muie foca , cioara borata!"
Avatar utilizator
Superba Oana
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Aug 30, 2002 11:00 pm

Mesajde Oribilul Mosh » Mie Oct 22, 2003 1:11 am

un status amuzant, am vazut acum cand ma pregateam sa dau shut down :

la baitza, mi`am luat si ratusca cu mine

cine si-l recunoaste sa vina si sa ne povesteasca cum a fost "la baitza". :rolleyes:
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Matrashita » Mie Oct 22, 2003 1:30 am

Eu stiu eu stiu cine avea statusul..o fata dragutza foc:p
Sa vina sa ne zica cum a fost baitza!!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron