de ce si cand nu au femeile chef de sex?

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

de ce si cand nu au femeile chef de sex?

Mesajde sharina`` » Mar Mai 27, 2003 12:32 pm

Am observat ca a fost abordata problema lipsei de chef de sex a barbatilor......insa femeile nu au si ele momente si motive de inactivitate sexuala ?
De exemplu.....mie mi-ar pieri cheful de sex daca partenerul meu ar fi beat .. si nu ma refer la cazul in care e putin ametzit(atunci termina mai greu si am timp sa fac tot ce imi place si ce ii place fara pauze inutile).
Curajul de a ne exprima liber ideile este cu adevarat o virtute..
sharina``
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:58 pm
Localitate: Romania Iasi

:(

Mesajde sharina`` » Mar Mai 27, 2003 4:36 pm

Se pare ca subiectul nu va intereseza :cry: :p
Curajul de a ne exprima liber ideile este cu adevarat o virtute..
sharina``
Junior Member
 
Mesaje: 38
Membru din: Dum Mai 25, 2003 2:58 pm
Localitate: Romania Iasi

Mesajde dj_jaxxx » Mar Mai 27, 2003 4:45 pm

Eu am observat ca femeile nu au chef de sex daca barbatul insista prea mult. Atunci femeile se simt ca si cum sunt nevoite sa o faca. Dar daca barbatul are rabdare, femeile au chef din propria lor initiativa daca nu le spune nimeni ce si cand sa faca.
Concurs NBA 2004-2005

I'm not afraid of death, I just don't want to be there when it happens.
Avatar utilizator
dj_jaxxx
 
Mesaje: 1131
Membru din: Mar Oct 22, 2002 11:00 pm

Mesajde ROBAKITA » Mar Mai 27, 2003 9:08 pm

O femei nu are chef de sex cind nu o atrage persoana de sex masculin,cind e nervoasa si nimic nu o poate linisti sau calma,cind o doare capul de prea multe probleme,cind trebuie sa-i vina ciclul sau menstruatia,sa folosesc cuvinte mai adecvate ,cind e prea stresata sau cind a pus ochii pe cineva si nu o mai intereseaza persoana care deja e linga ea...dupa cum vedeti sint multe motive care face o femei sa nu aiba chef de sex:)


P.S. parerea mea sincera cred ca tine de barbat daca o femeie are sau nu chef de sex,daca stie cum sa o ''incalzeasca'' nimic din cele expuse nu o va impiedica sa faca o partida buna cu iubitul ei :p
''Pe masura ce aflu mai multe ,imi dau seama ca nu stiu nimic.'' SOCRATE
ROBAKITA
Junior Member
 
Mesaje: 316
Membru din: Mie Sep 18, 2002 9:41 pm
Localitate: in paradise :D

Mesajde PhutreGuy » Mie Mai 28, 2003 4:26 pm

Cand nu stie ce-i ala. Daca nu a descoperit placerea nu are chef, mai mult pentru ca-i e frica, si pentru ca se gandeste la ce o sa spuna pritenele ei virgine. :D
My name is Nobody because Nobody is perfect!
Avatar utilizator
PhutreGuy
Junior Member
 
Mesaje: 49
Membru din: Mar Mai 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Sopra Tutt1 » Mie Mai 28, 2003 6:12 pm

PhutreGuy - n-are rost sa particularizezi asa mult.

In principal o femeie nu are chef de sex (exceptand prima sedinta) cand nu e dominata cum ii place. Celelalte motive cred ca formeaza o minoritate... poa sa i se taie cheful ca ai spus o gluma proasta sau ca nu i-ai zis inainte ca vrei x pozitie, dar asta se uita repede.
Probabil ca unele femei o sa zica ca le face mare placere sa domine... dar astea nu sunt decat aparentze :D... cel putin din cate stiu eu.
Sopra Tutt1
Junior Member
 
Mesaje: 2514
Membru din: Mar Sep 25, 2001 11:00 am

Mesajde Nanuka » Sâm Iun 28, 2003 11:29 pm

eu de exemplu n-am chef sa fac sex cand e un film super misto la televizor..sau cand sunt suparata pe el...

Adevaru ca nu mi s-a intamplat de multe ori sa n-am chef de sex...dar mai sunt si zile d-astea:D
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde NeWolf » Dum Iun 29, 2003 8:50 pm

eh... dintre sute de catarge l-ai nimerit si tu pe asta... stii cred ca motivul nu e unul sau nu sunt mai multe si solitare ci este un intreg sistem de motive ... daca lucrezi la el tipa nu o sa-ti mai zica niciodata <b>NU!</b> dar problema ta devine Cum scap eu de ea?
(problema mea actuala... "<i>exercitiul</i>" ca nu e chair problema)

Initial trimis de dj_jaxxx
Eu am observat ca femeile nu au chef de sex daca barbatul insista prea mult. Atunci femeile se simt ca si cum sunt nevoite sa o faca. Dar daca barbatul are rabdare, femeile au chef din propria lor initiativa daca nu le spune nimeni ce si cand sa faca.
NeWolf
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Iun 29, 2003 8:08 pm
Localitate: BaCAU

Mesajde NeWolf » Dum Iun 29, 2003 8:51 pm

naspa de tine!!! sau de el... :(

Initial trimis de Nanuk
eu de exemplu n-am chef sa fac sex cand e un film super misto la televizor..sau cand sunt suparata pe el...

Adevaru ca nu mi s-a intamplat de multe ori sa n-am chef de sex...dar mai sunt si zile d-astea:D
NeWolf
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Dum Iun 29, 2003 8:08 pm
Localitate: BaCAU

diverse

Mesajde proXtu » Joi Oct 09, 2003 2:56 pm

cred ca tzine shi de felul de a fi al femeii.
am cunoscut femei care ziceau "shtii, de fapt shi de drept mie 1-2 partide pe saptamana imi sunt suficiente", pe cand altele ishi doresc sa o faca zilnic... deci in afara de influentzele ce apar de azi pe maine, conteaza felul femeii de a fi :p
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde Jasmine » Joi Oct 16, 2003 8:04 am

cand sunt cu persoana pe care o iubesc nimic nu ma poate impiedica.. chiar daca sunt "pe stop" , chiar daca am avut o zi proasta, etc .. pana acum nu mi s-a intamplat sa n-am chef..

quod me nutrit me destruit
Avatar utilizator
Jasmine
Junior Member
 
Mesaje: 2272
Membru din: Dum Mai 19, 2002 11:00 pm

Mesajde proXtu » Joi Oct 16, 2003 2:56 pm

Initial trimis de Jasmine
cand sunt cu persoana pe care o iubesc nimic nu ma poate impiedica.. chiar daca sunt "pe stop" , chiar daca am avut o zi proasta, etc .. pana acum nu mi s-a intamplat sa n-am chef..

asta da treaba :p da' mai rar fete k tine, oricum :D
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde ovidiu67 » Sâm Noi 22, 2003 1:00 am

cred ca stresul mileniului III este de vina
in anii trecuti nu era asa mare problema, acum toti dorim sa ne realizam profesional si lucram foarte mult, am devenit niste tipi foarte obositi si stresati (poate gresesc)
ovidiu67
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Noi 22, 2003 12:45 am
Localitate: romania

nu shtiu zau...

Mesajde proXtu » Mie Noi 26, 2003 1:02 am

shtiu shi io? cre' ca shi barbatzii au vise de glorie, da' asta nu ii impiedica sa ishi doreasca sa o puna cam cu orice femela mishto ce apare oprin zona :D e kestie de instinct :p
parerea lui...
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde piper1996 » Mie Noi 26, 2003 9:37 am

Si faptul ca nu a trecut de vreo trei saptamini pe la cosmetica ar putea fi un motiv referitor la lipsa de chef ... :-)
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Noi 26, 2003 9:49 am

Femeile nu pre au chef cand esti f. beat shi nu te speli pe picioare
!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mie Noi 26, 2003 9:52 am

asta bashka, as adauga si la subbratz ...
bai, dar am si eu o intrebare: de ce tocmai cand sunteti betzi vi se face sa ...?
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Mie Noi 26, 2003 10:42 am

de ce tocmai cand sunteti betzi vi se face sa ...?

Probabil datorita faptului ca suntem mai dezinhibatzi dupa ce bem ceva shi ca fetele par ( in unele cazuri) mult mai frumoase decat in realitate.
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde piper1996 » Mie Noi 26, 2003 10:43 am

si nici nu mai conteaza daca sunt epilate sau nu .... he he he ......
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde memetshot » Mie Noi 26, 2003 10:46 am

as putea sa completez cu "nu conteaza nici daca sunt vii"... :yD
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piper1996 » Mie Noi 26, 2003 11:18 am

bey, esti din ala??? totusi, ar trebui sa se miste si ea din cand in cand, ca sa fie mai fun ... ca altufelu, te multumesti cu mana lu matale dreapta.
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

4301

Mesajde baixinho© » Mie Noi 26, 2003 1:28 pm

Initial trimis de piper1996
ar trebui sa se miste si ea din cand in cand

corect, sa se duca pana la alimentara sa ia o paine.

piper, deci santeleg ca daca va fi vreodata sa se intample si te trezesti cu mine tuns, frezat, parfumat, spalat si pe picioare si pe unde mai trebuie si nu in stare de ebrietate, dar dupa o masa copioasa care sa fi continut ceapa si/sau usturoi am sanse reale de a ... vorba aia ... si noi, alea alea?
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Mark1 » Mie Noi 26, 2003 2:44 pm

Conteaza mult si ambianta. Daca mirosi a ceapa si a "parfum de roze" venind de la subratz poti sa si omori femeia.:D
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

ceapa

Mesajde piper1996 » Mie Noi 26, 2003 3:52 pm

baixinho, tin sa-ti spun ca nici o mancare nu se gateste fara ceapa, ea ii da tot gustul ... ashea ca ........
piper1996
Avatar utilizator
piper1996
Junior Member
 
Mesaje: 258
Membru din: Vin Iun 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Weet-weet » Lun Dec 01, 2003 9:38 am

Faza cu durerea de cap .. poate fi schimbata in bine ... Nu cred sa fi avut vreodata asa scuza ... mi se pare penibila , si in plus de asta , mi se zice mereu " stii ca in 30% din cazuri , daca ai o durere de cap si faci dragoste , iti trece ? "
Nu ca as crede eu chestia asta , dar e amuzanta .
De ce nu au chef femeile ? Pentru ca sunt toanele lor ... de ce acum te giugiulesc de numa' si peste 5 minute urla la tine ? Nu exista motive exacte ... pur si simplu nu au ele chef ... ca poate sa vina tipul un pic mai ametit , dar daca e dragut , amabil si ii spune ca o iubeste si atunci e si el mai pervers si ei ii place ...
Asta e ! Nu exista un motiv real , in afara de " nu am chef " .. ca sa fim seriosi , lasi o partida care ar putea fi syperba , pentru nush ce film ? Sa fim seriosi !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde basstard » Vin Dec 05, 2003 8:34 pm

Initial trimis de piper1996
Si faptul ca nu a trecut de vreo trei saptamini pe la cosmetica ar putea fi un motiv referitor la lipsa de chef ... :-)


Tu si pretena-mea...Auz, voi avetz o problema. Chestia cu epilatu e in majoritatea cazurilor in capu vostru. Stiti voi ca in ziua respectiva ar fi trebuit sa mergeti la cozmetica (sa va ia aia banii dejaba ca oricum nu are ce epila ca ati fost acolo cu cateva zile in urma si intre timp nu s-a intamplat nimic paros pe voi) si va apuca frasu si pandaliile ca nu sunteti epilate!
In mod sigur una cu par pe unde nu trebuie o doare la salam de respectivu par si abia asteapta tenisul (t=p). Astea obsedate ca voi au probleme.

PeSe: cand mi s-a servit motivu asta i-am adus Giletu meu.... s-a simtit stanjenita, ca ieream pe la inceputuri, da mai tarziu (dupa un film si 2 pahare de vin) am jucat un tenis de zile mari. Biensur ca paru era pe creieru iei, nu pe picioare.
human being/being human
Avatar utilizator
basstard
Junior Member
 
Mesaje: 1542
Membru din: Sâm Feb 01, 2003 12:00 am

Mesajde proXtu » Mar Dec 16, 2003 12:12 pm

bassplayer, ai shi tu dreptate ... dar interpreteaz'o shi altfel:
femeia are nevoie sa se simta dorita :p shi daca ei nu ii place perishorul ala, asha mic cum e, atunci concluzioneaza ca nici tzie nu itzi place ... shi atunci merge asa scape de el... ca asha e ele, mai atente la detalii ;-)
in plus, ar trebui sa fii flatat ca doara pentru tine se face frumoasa ;-) (normal, ii place sa atraga shi privirile altora, da' asta nu e important).
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde bad bad Annie » Mar Dec 16, 2003 12:29 pm

Ei, femeile au ele chef de sex si cind prezinta par pe picioare (sau poate mai ales atunci, caci isi doresc sa fie iubite mai ales cind se simt urite), numai ca au "ambitie" si se retin. Foarte rau, as zice eu.
De asemenea, conform observatiilor personale si a literaturii de specialitate, femeile nu au chef de sex dupa o cearta cu partenerul, chiar daca impacarea s-a produs deja. Pe cind el simte nevoia sa se reapropie de ea printr-o partida imediata de sex, ea are nevoie de o perioada de tandrete "nesexuala", care sa-i restabileasca linistea si increderea in sentimentele lui.
Pe scurt, ea nu are chef de sex cind nu se simte iubita.
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde proXtu » Mar Dec 16, 2003 1:26 pm

este umpic cam dusa la extrema parerea ta, annie... dar pe fond este corect ce zici .. in rest ... de gustibus :p
eat like a predator, not like prey
Avatar utilizator
proXtu
Junior Member
 
Mesaje: 505
Membru din: Lun Oct 06, 2003 11:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde DarkSign » Mie Dec 17, 2003 4:52 pm

Unii chiar avetzi conceptzii comuniste....
De parca sexul ar fi ceva care poate fi cumparat sau vindut...privitzi totul din prisma placerii uitind de sentimente....
DarkSign
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Mie Dec 17, 2003 3:47 pm
Localitate: Mauritania

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron