va plac manelele iubitilor??????

De-asa vremi se-nvrednicira cronicarii si rapsozii...

va plac manelele iubitilor??????

Mesajde MIHAELA franta » Sâm Iun 07, 2003 11:15 am

AM AUZIT CA MANELELE SANT CELE MAI ASCULTATE IN ROMANIA MIE IMI PLAC FOARTE MULT MAI ALES GUTA SI ADRIAN BRANDY FLORIN SALAM SI SORINEL PUSTIU.
VOUA VA PLAC MANELE SAU CHESTIILE ALEA STIL ANIMAL X SAU ALTELE
TRAIASCA MANELEEEEEEEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLEEEEEE
CACI SANT BUNE DE DANSAT!!!!!!!!!!!!
nu ma face lumea pe mine
MIHAELA franta
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Iun 04, 2003 10:31 am
Localitate: FRANTA PARIS

Mesajde num-num » Sâm Iun 07, 2003 11:33 am

nu iubito nu imi plac..iti urez buricareala placuta
"toa'su ,toa'su ,pasiunea mea este natura!"
Avatar utilizator
num-num
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Mie Mai 15, 2002 11:00 pm

Mesajde Nightmare » Sâm Iun 07, 2003 11:35 am

1. Eu urasc manelele. Mi se par niste porcarii cantate de afoni.
Nu ascult asa ceva. Eu ascult "chestiile alea stil Animal X sau altele", cum le numesti tu...

2. Uita-te in partea stanga a tastaturii...nu acolo...putin mai jos! Asa! Acolo este un buton pe care scrie Caps Lock. Foloseste si el la ceva...
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

NASPA

Mesajde MIHAELA franta » Sâm Iun 07, 2003 11:51 am

FIECARE CU GUSTURIILE LUI DAR DACA II PUNEM PE ANIMAL X SA CANTE CA MANELISTII NU POATE SI NICI MANELISTII NU POATE CA ANIMAL X
DECI DRAGUTO MULTUMESC PENTRU CONSEILE TALE DAR NAM NEVOIE
DRUM BUN MAI DEPARTE:bye:
nu ma face lumea pe mine
MIHAELA franta
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Iun 04, 2003 10:31 am
Localitate: FRANTA PARIS

Mesajde Titina » Sâm Iun 07, 2003 12:18 pm

1. apasa pe Caps Lock,plz
2. nu-mi plac...chiar deloc...mi se par de kkt
3. eshti cumva pe invers sau te prefaci? Ce-i cu semnatura aia cretina : "She is so lovely"? (bineinteles tot cu Caps Lock shi aia..lolz)
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Nightmare » Sâm Iun 07, 2003 12:52 pm

X-Tina, degeaba ne chinuim noi sa ii spunem sa apese Caps Lock. Oricum nu intelege.

Mihaela, orice ai zice, manelele sunt un gen muzical de kkt.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde num-num » Sâm Iun 07, 2003 1:05 pm

asa e mihaela manelistii "nu poate"..vive la france ca-i grea limba romana
num-num
 

Mesajde punct » Sâm Iun 07, 2003 1:10 pm

uite aici iubito cat de mult le plac oamenilor manelele
X
Avatar utilizator
punct
Junior Member
 
Mesaje: 328
Membru din: Vin Mai 02, 2003 11:00 pm

hmm

Mesajde dadius » Sâm Iun 07, 2003 4:26 pm

sunt unele care imi plac.in general cele din anul 2001. Cand spun imi plac nu ma refer la texte. ma refer la muzica,orchestratii executie si alte chestii de genul asta.

de cand au dat-o pe frectii de genu: 4 nopti si 4 zile, freaca-ma la inima etc s-au cap dus dracu'


primul album a lui Costi cu Adrian a fost bun. Si ramane de referinata. Restul ce a venit dupa aia ......well se poate discuta.

Oricum asa pt binele tau iti recomand sa nu mai deschizi subiecte de acest gen pe forumul asta.In general suntem impotriva manelelor.
:D
Spune-mi ce muzică asculţi, ca să îţi spun câţi sunteţi de mulţi!
Avatar utilizator
dadius
 
Mesaje: 779
Membru din: Dum Iun 16, 2002 11:00 pm

Mesajde SatyR » Sâm Iun 07, 2003 5:11 pm

Au si manelele farmecu lor,mie imi plac unele....oricum ca sa-mi placa o manea aceasta trebuie sa fie cat mai penibila posibil,altfel nici o sansa...imi plac melodiile celor de la Fantastik de exemplu,alea cu "Chika la ka chiki cea...fai smolito"...."fai bushito" si alte dastea....si mai are si gutza cateva interesante...dar nu dastea serioase,ci dalea facute la keterinka ...

Ex: "am pistol si celular nu mi-e frica de dusmani ,odata suparam-as bag dusmanii-n porbagaj",sau "am baietii de elita de niminea nu mi-e frica,de vreau la ordinu meu din baieti fac comando"...a si mai era aia cu "mascatii si cu garda sunt cu toti pe urma mea iimi fac portret fratioare ma da zilnic in ziare" eee..cum sunt?
Avatar utilizator
SatyR
Junior Member
 
Mesaje: 616
Membru din: Joi Dec 05, 2002 12:00 am

Mesajde dEpEchEmIND » Sâm Iun 07, 2003 5:47 pm

manelele sunt un gen muzical de kkt.


# Cr@zy @ngel, aici gresesti. Manelele nu sunt un gen muzical. Manelele sunt niste lalaieli tziganesti, sau mai bine zis, prostie pe note.
Manelele sunt iubite de foarte multa populatie, pentru ca 90% din ea o reprezinta cei mai putin dotati intelectual. Iar procentul acesta o sa tot creasca, pentru ca ei sunt aia se inmultesc mai repede ca puricii si care promoveaza tzigania, maneaua fiind "muzica" populara a tziganilor!
Eu cred ca acasta Mihaela are vreo origine dubioasa la baza.
Asa ca, n-o condamn!:o
Subscriu.

Oribilul Mosh is on your ignore list.
Avatar utilizator
dEpEchEmIND
Junior Member
 
Mesaje: 2020
Membru din: Mie Aug 21, 2002 11:00 pm

manelele nu e muzica tiganilor si nu are nici o legatura

Mesajde MIHAELA franta » Sâm Iun 07, 2003 6:17 pm

vreti sa va spun ceva poate ca manelele sant cantate de tgani dar nu e muzica lor ca daca itiaduc untigan sa cante in limba lui nu intelegem nimic asa ca nu va sfatuiesc sa mai ziceti asa
vam pus doar o intrebare raspundeti da sau nu nu vam pus sa faceti comentarii ca nu treceti la televizor
mersi si sant romanca bucuresteanca suta la suta mersi pentru aceste"declaratii" de kkt:no: :no: :no:
nu ma face lumea pe mine
MIHAELA franta
Junior Member
 
Mesaje: 12
Membru din: Mie Iun 04, 2003 10:31 am
Localitate: FRANTA PARIS

Mesajde Oribilul Mosh » Sâm Iun 07, 2003 6:29 pm

apropos de ce zicea Satyr , texte comice :

"fai eu te omor , ca mi-am luat pistol , fai eu nu glumesc...fiindca te iubesc". :p

Defapt asta nu e manea...e giampara d'aia de o asculta oamenii pe la sate.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Re: manelele nu e muzica tiganilor si nu are nici o legatura

Mesajde Ire » Sâm Iun 07, 2003 6:54 pm

Initial trimis de MIHAELA franta
vreti sa va spun ceva poate ca manelele sant cantate de tgani dar nu e muzica lor ca daca itiaduc untigan sa cante in limba lui nu intelegem nimic asa ca nu va sfatuiesc sa mai ziceti asa
vam pus doar o intrebare raspundeti da sau nu nu vam pus sa faceti comentarii ca nu treceti la televizor
mersi si sant romanca bucuresteanca suta la suta mersi pentru aceste"declaratii" de kkt:no: :no: :no:

Ai dreptate, manelele au fost compuse de Vivaldi si Beethoven, tiganii s-au desteptat si ei si nu mai cinta ...ce cintau ei...pe limba lor... ci muzica de-asta culta.....
....si cine te acuza de origini dubioase, ar trebui sa se duca la scoala la bucuresti sa invete romaneste suta la suta ca tine. Bravo fata tine-o tot asa! Mai inteles?
Avatar utilizator
Ire
Junior Member
 
Mesaje: 169
Membru din: Mie Apr 30, 2003 11:00 pm

Mesajde Salma » Sâm Iun 07, 2003 7:23 pm

Cum sa nu zica francezii despre noi ca suntem tigani daca avem pe acele meleaguri reprezentanti de frunte ca Mihaela? Sau asa o chema-o pe ea in buletin, Mihaela Franta, ca in stilul asta obisnuieste neamu asta iubitor de manele sa-si boteze copiii.
Avatar utilizator
Salma
 
Mesaje: 774
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Mesajde Weirda » Sâm Iun 07, 2003 8:05 pm

yak! i can`t believe my eyes!:bleah: inca un forum despre manele?!;a mihaela draga, tu chiar nu te-ai uitat peste celelalte subiecte,nimic?! nu ai vazut si tu ce se discuta...?! ce astepti sa facem pe acest forum?! sa-ti aducem noutati despre costita ionita si fratioru` miune?! :dir: wake up ppl!!!!!
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Mesajde drumplayer » Sâm Iun 07, 2003 9:39 pm

Oamenii care asculta exclusiv manele sunt de obicei niste inculti si niste tarani! nu au cultura muzicala! si probabil ca nici alt gen de cultura! ex: taximetristi.
:mad:
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Re: va plac manelele iubitilor??????

Mesajde drumplayer » Sâm Iun 07, 2003 9:43 pm

Ptr. Mihaela din France..:cool:

Daca nu te face lumea pe tine, tu pe ea nici atat!:o
Intotdeauna e mai tarziu decat crezi..
Avatar utilizator
drumplayer
Junior Member
 
Mesaje: 199
Membru din: Lun Feb 03, 2003 12:00 am

Re: Re: va plac manelele iubitilor??????

Mesajde Weirda » Sâm Iun 07, 2003 9:49 pm

Initial trimis de drumplayer
O dat Adi Minune si cu Vali prin France vrun concert extraordinar?;)

vrei sa arunce francezii cu rosii in ei sa le vina rau sa se arunce in Sena?! sau...dak or fi mai multi din`astia ca mihaela....or fi pus si ei mana de la mana cate un leu cersit ca sa inchirieze o magazie ... haide cu maneaua!!!
In viata invata sa accepti adevaruri care ingheata.
Avatar utilizator
Weirda
Junior Member
 
Mesaje: 526
Membru din: Vin Apr 11, 2003 11:00 pm

Re: manelele nu e muzica tiganilor si nu are nici o legatura

Mesajde sohatzki » Sâm Iun 07, 2003 9:56 pm

Initial trimis de MIHAELA franta
vreti sa va spun ceva poate ca manelele sant cantate de tgani dar nu e muzica lor ca daca itiaduc untigan sa cante in limba lui nu intelegem nimic asa ca nu va sfatuiesc sa mai ziceti asa
vam pus doar o intrebare raspundeti da sau nu nu vam pus sa faceti comentarii ca nu treceti la televizor
mersi si sant romanca bucuresteanca suta la suta mersi pentru aceste"declaratii" de kkt:no: :no: :no:

ai gasit capsu', acuma nu mai gasesti cratima?:p
manelele sux. numa tiganii si aia care au cap sa nu-i ploua-n gat le asculta...
adevarul nu doare, ci serveste dusuri reci prostiei calde...
Avatar utilizator
sohatzki
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Sâm Apr 19, 2003 11:00 pm

Mesajde marinela_iasi » Sâm Iun 07, 2003 10:23 pm

maneaua=o imbinatie lí¤lí¤ialí¤ cu...smiorcí¤ialí¤..si chiulialí¤....afonism..si tot ce mai e de genul í¤sta!Cele mai multe"perle" din pct de vedere gramatical...le auzi in manele,poate dací¤ manelistii s-ar lipsi de cuvinte...ar mai pí¤rea ceva de gen...muzical dar asa...
marinela_iasi
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Iun 07, 2003 8:26 pm
Localitate: ROMÄNIA -IASI

Mesajde Bortzianu' » Sâm Iun 07, 2003 11:07 pm

Initial trimis de marinela_iasi
.....poate dací¤ manelistii s-ar lipsi de cuvinte...ar mai pí¤rea ceva de gen...muzical dar asa...


..pai daca n-ar fi fost prea mult timp la parnaie/pe strazi la bisnita , marii compozitori de manele poate ca ar fi avut timp si de scoala ...
Avatar utilizator
Bortzianu'
Junior Member
 
Mesaje: 1145
Membru din: Vin Ian 24, 2003 12:00 am

Mesajde cubu » Dum Iun 08, 2003 1:33 am

Hacum hanteleg io de hunde vine vorba haia tzaganeasca: "Sa-tz traiasca frantuzoiaca!!!"
indescifrabil
Avatar utilizator
cubu
 
Mesaje: 6237
Membru din: Mar Mar 18, 2003 12:00 am

Mesajde Nightmare » Dum Iun 08, 2003 9:38 am

Initial trimis de dEpEchEmIND


# Cr@zy @ngel, aici gresesti. Manelele nu sunt un gen muzical. Manelele sunt niste lalaieli tziganesti, sau mai bine zis, prostie pe note.




Nope...sunt poluare fonica!
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Titina » Dum Iun 08, 2003 10:06 am

Ce ma enerveaza aia care zic ca muzica turceasca shi astea orientale seamana cu manelele.....adik Holly Valance(care il copiaza pe Tarkan) canta manele...cica.....dak ar canta manele,mie nu mi-ar mai placea Holly.....
Titina
Junior Member
 
Mesaje: 3613
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 12, 2003 12:30 pm

Dupa parerea mea maneaua nu face parte din muzica ci din categoria lalaiala. O consider o zdranganeala facuta de inculti pentru alti inculti.
Parerea mea.


manelele astea e plina de agramaticalisme.
Unregistered
 

Re: Re: manelele nu e muzica tiganilor si nu are nici o legatura

Mesajde coca-adriana » Sâm Iul 12, 2003 8:05 pm

Initial trimis de sohatzki

ai gasit capsu', acuma nu mai gasesti cratima?:p
manelele sux. numa tiganii si aia care au cap sa nu-i ploua-n gat le asculta...
coca-adriana
 

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 12, 2003 8:07 pm

Initial trimis de Unregistered
Dupa parerea mea maneaua nu face parte din muzica ci din categoria lalaiala. O consider o zdranganeala facuta de inculti pentru alti inculti.
Parerea mea.


manelele astea e plina de agramaticalisme.

Stii vorba aia Get lost sucker
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 12, 2003 8:08 pm

Initial trimis de Unregistered
Dupa parerea mea maneaua nu face parte din muzica ci din categoria lalaiala. O consider o zdranganeala facuta de inculti pentru alti inculti.
Parerea mea.


manelele astea e plina de agramaticalisme.

Toti va crede-ti tare destepti mai sugeti voi ceva la toti manelistii
Unregistered
 

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 12, 2003 8:09 pm

Initial trimis de marinela_iasi
maneaua=o imbinatie lí¤lí¤ialí¤ cu...smiorcí¤ialí¤..si chiulialí¤....afonism..si tot ce mai e de genul í¤sta!Cele mai multe"perle" din pct de vedere gramatical...le auzi in manele,poate dací¤ manelistii s-ar lipsi de cuvinte...ar mai pí¤rea ceva de gen...muzical dar asa...


Esti tare draga se vede ca de la Moldova
Unregistered
 

Următorul

Înapoi la Antichitati

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori

cron