Subiect de vara: Cornrows

Subiect de vara: Cornrows

Mesajde rady » Sâm Iun 28, 2003 11:16 am

il postez aici pt. ca poate voi intelegeti mai bine
as vrea sa-mi fac si eu codite impletite (saptamana viitoare) si ma intreb cum mi-ar sta.
credeti ca s-ar uita lumea dupa mine sa gandeasca "uite-l pa asta, se crede negru", bine .. nu ca m-ar interesa ce crede lumea, dar as vrea si eu sa stiu, voi v-ati face, sau considerati ca e ridicol?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde genicon » Sâm Iun 28, 2003 12:06 pm

Frate, s-ar uita dupa tine si ar zice cacaturi aia care asculta manele probabil, manati de o acuta lipsa de constientizare a faptelor. Da-i dracu! Conteaza? Eu cred ca nu. Este ceva ce se poarta, este ceva ce caracterizeaza o persoana dupa stilul de muzica pe care il asculta. Ca si la inceput lumea le zicea alora de umblau rasi in cap ca-s "puscariasi" si pana la urma a devenit ceva normal. Asa ca... daca tu vrei, fa-ti!
Am zis
Fara acte, fara bani, fara echilibru - genicon!

Shi tzine bine minte numele/ Ca s-ar putea sa-l auzi din toate partzile/ Si n-ai sa uitzi niciodata ca ai fost cu mine - Du-te dracu! De la mine pentru tine...
Avatar utilizator
genicon
Junior Member
 
Mesaje: 395
Membru din: Dum Dec 08, 2002 12:00 am

Mesajde ckride » Sâm Iun 28, 2003 9:51 pm

EU (adica io) daca as avea par cat de cat, mi-as face fara sa stau pe ganduri. Dar cum nu am nici par si nici rabdare sa-mi creasca, nu mai imi fac :). lol, inteligent. Fa-ti ba ce dracu, si daca cineva comenteaza, rupe-i gura
ckride
Junior Member
 
Mesaje: 566
Membru din: Lun Noi 12, 2001 12:00 pm
Localitate: Colentina Bucuresti Romania

hehe

Mesajde n3aGabitz » Sâm Iun 28, 2003 11:47 pm

ca tot e vorba...si eu mi-asi face, dar nu suport paru lung, si tre sa il ai cat de cat ptr cornrows...ca nu e ca si cum ti-ai impletii parul normal (am facut asta de n ori in trecut..da nu si cornrows), si trebuie cineva care sa stie sa le faca bine...

ca fapt divers gagica-mea isi face next week cornrows.....of ce fata de cartier am.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde rady » Dum Iun 29, 2003 1:12 pm

hehe :p
vineri imi fac (nici eu nu suport parul lung, dar mi l-am lasat expres sa creasca vre-o 10 cm) si daca am timp pun si o poza , daca iasa bine normal :) ca dupaia plec din oras
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

loool

Mesajde Quai D Orsay » Lun Iun 30, 2003 3:20 pm

hai fata, zi too sa ma fac blonda cu suvitze violet sau sa-mi torn toata sticla de albastru de metil in cap,da e bine sa ma duc cu dreads la oral ca poate-mi intra un smoc in gura...si nu smoc d'ala

de-abia acuma realizez cat de tare e sa fii tip si sa ascultzi niste gagicutze proaste cum dezbat ultimele tendintze in adaptarea culorii de par(capilar) la noile standarde euroatlantice in contextul reabilitarii orientului mijlociu si a coreei de nord.

si io s fata


loool
cel mai tare topic de pana acum,baietzi :))))) ,baietzi cu coditze impletite,scuze
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde cutuma© » Lun Iun 30, 2003 8:19 pm

Pahi shi normal, din moment ce uniunea europeana a impus clar norme de aranjament capilar. Adica daca tot ne jucam leapsha cu Europa, macar s-o facem KOrespunzator.

Acum sunt invidios,deoarece,pentru ca,fiindca podoaba mea capilara este sublima dar lipseshte cu desarvarshire (relativ :) ) ....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Lun Iun 30, 2003 11:09 pm

In ultima vreme am strans bani pentru un microfon si nu am mai avut fonduri pentru frizer, asa ca acum aproape ca am plete. Totusi, ezit sa-mi fac coditze, pentru ca pe aici voi fi perceput ca SMEKER sau ca BAIAT DE CARTIER si este ultimul lucru pe care mi l-as dori. Ce oameni!
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

lol

Mesajde Raspopitu » Mar Iul 01, 2003 10:07 pm

lol Adeva...cunosc sentimentul.
Cand sunt intrebat ce muzica ascult si zic HH,respectivul care ma intreaba(in caz ca nu e cunascator) imi zice: aaaaaa tu esti din ala de cartier:)
Asta e....Romania.
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Re: lol

Mesajde TheSmoker » Mar Iul 01, 2003 10:19 pm

Bah...e mishto, daca aveti par facetziva, bine si daca vretzi, bagatziva poola in parerile celorlatzi, ca doar e la voi in cap nu la ei, si atata timp cat suntetzi cu ai vostri poa sa vina si presedintele sa se ia de voi ... heheheheh!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

e adevarat??????

Mesajde Hades » Mie Iul 02, 2003 2:06 pm

se pot face pe orice tip de par??
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Re: loool

Mesajde rady » Joi Iul 03, 2003 1:27 pm

Initial trimis de Quai D Orsay
hai fata, zi too sa ma fac blonda cu suvitze violet sau sa-mi torn toata sticla de albastru de metil in cap,

apropo.. ca tot ziceai.. cred ca o sa-mi fac tot o codita albastra si una porticalie :p
multumita?
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Re: Re: loool

Mesajde Quai D Orsay » Joi Iul 03, 2003 5:06 pm

Initial trimis de rady

apropo.. ca tot ziceai.. cred ca o sa-mi fac tot o codita albastra si una porticalie :p
multumita?



ce multzumita...ultrasatisfacuta la cote maximale
si i've seen worse by the way
apropo,asha ca intre fete ,ca tot ziceai, maine vreau sa ma vopsesc.Si nush dak sa ma fac blond platinat ca marilyn monroe sau negru albastrui ca marilyn manson.nu glumesc de loc...hhmmm, angel or devil?
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Re: e adevarat??????

Mesajde rady » Vin Iul 04, 2003 7:11 pm

Initial trimis de Hades
se pot face pe orice tip de par??

da , pe orice tip daca ai marimea necesara
in 3 ore au si fost gata, si arata super meserias :p
n-a venit tipu cu aparatu si n-am facut poza, da o sa pun io una mai incolo;)
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Re: e adevarat??????

Mesajde AdevaRapper » Dum Iul 06, 2003 9:38 pm

Initial trimis de Hades
se pot face pe orice tip de par??

Exceptand parul ras.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Joi Iul 31, 2003 4:08 pm

nah ca am poza
sorry pentru intarziere
arata mai naspa pt. ca are o saptamana
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

shuvitze

Mesajde sadox » Vin Aug 01, 2003 1:21 am

Ai o idee originalah,practic shi teoretic genialah shi e ceva care nah...te caracterizeazah dupa stilul muzicii ascultat cat shi peh tineh k shi om asha cah.....just do it!!!.Eu ma gandisem sa-mi fac coditze da undeva mai la .....jos! :):):)lol shi gata!! am terminat balciu.Ar fi o idee bunah,oare ai bine daca mi-ash face mai..injos?Ce zicetzi?
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Aug 02, 2003 10:48 pm

bah stiti care e problema cu romanii nostri ? inca nu s-au "trezit"... au ramas blocati... defapt mentalitatea e de vina.. tot comunisti o sa ramanem... kiar daca nu vrem sa acceptam asta.. atata timp cat nu avem contact cu occidentu`,.... tot in kkt ramanem.
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde CrAsh0v3r » Sâm Aug 02, 2003 10:55 pm

k sa ma fac inteles... o sa va dau un exemplu`
o profa de la mine din liceu, s-a ras in cap special pentru ora de dirigentie, k sa le demonstreze fetelor din clasa la care era diriginta, ca nu conteaza ce ai pe cap... conteaza ce ai in cap !!!
a aparut si pe la tv... la protv la TEO...
yo sincer sa fiu am inteles-o perfect... da` majoritatea elevilor si profesorilor se uitau ciudat dupa ea... si nu pentru ca ar fi redusi... sau ceva de genu` asta... doar pentru ca nu s-au trezit... ceea ce ziceam mai sus... asta le e mentalitatea si nu poate sa le-o skimbe nimeni.

voi acum sincer... ce parere aveti de profa asta de care v-am vorbit... ati intelege-o ? sau ma rog, daca ati vedea o femeie la 40-45 de ani pe strada.. rasa in cap... cand ati ajunge acasa le-ati zice la ai vostri... mama mama,... sa vezi, am vazut-o pe una.. avea cam 50 de ani si era rasa in cap... ce idioata !!!

nu-i asa ?
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde AdevaRapper » Dum Aug 03, 2003 10:53 pm

Da, am vazut si eu pe TV povestea aia. Nu mi se pare ceva intrigant, ci un fapt divers. Cred ca nu i-as spune mamei ce am vazut pe strada nici daca ar fi vorba de un atac terorist.
PS: Stiu, prejudecatile astea sunt de cacat. Din pacate exista inca, dar vor disparea treptat (garantez asta) odata cu disparitia TZATZELOR de ambele sexe.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Mesajde usualflow » Mar Aug 12, 2003 12:39 am

...Am avut si eu cornrows...de doua ori..... Nu mi s-a parut sa se uite lumea mai ciudat la mine; singura faza ciudata mi s-a intamplat cand, intalnindu-ma cu un prieten care nu ma mai vazuse de cateva luni, desi eu il vazusem pe el( persoana publica, shmecher de shmecher,ma nene ;a ) ma ia asta la misto :"Ti-ai impletit parul sa fii shmechera?!", asta in conditiile in care "superstarul" respectiv avusese si el in urma cu cateva saptamani aceeasi pieptanatura/frizura/coafura....ma rog, acelasi look. ;j Deci in nume de rau nu mi-a spus nimeni nimic.

Atata tot... in rest, profesori, vecini, rude, n-au comentat in legatura cu podoaba mea capilara. Si chiar daca ar fi zis ceva, nu vad care e problema, atata timp cat e parul tau si tu te simti bine cu el...ai dreptul sa ti-l aranjezi cum iti place. :rolleyes:

Singura conditie e sa nu abordezi un anumit look doar din snobism, pentru a arata altora ca tu esti "mai tare". Daca o faci pentru ca asa simti tu, asa iti place tie si fara ganduri premeditate de a "da pe spate" vreo gagica, respectiv vreun gagiu pe care ai pus ochii, toate-s bune si frumoase.


Pe cei cu mentalitati prafuite, care nu fac diferente esentiale intre ce ai "pe cap" si ce ai "in cap", ii sfatuiesc dragastos sa-si indese conceptiile undeva, poate dau peste ceva nou cu ocazia asta.


numa' bine. ;)

PS: rady, frumoasa poza.
usualflow
Junior Member
 
Mesaje: 646
Membru din: Mar Dec 17, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Vin Aug 15, 2003 5:13 pm

azi e a 3-a oara cand mi-am facut, iar de uitat lumea dupa mine.. ii observ doar in primele ore, atunci parca e un pic mai jenant, dar odata ce uit de ele.. parca nuci nu ma mai intereseaza ce crede lumea.. vecinii, prietenii, le-a placut la toata lumea nimeni n-a facut comentarii de kkt
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde I got skillz » Sâm Apr 16, 2005 10:16 pm

bravooooooo !!!! ce ma bucurrrrr k se extinde si la noi treaba cu impletiturileeee ... !!! hey ... oameni care`i treaba cu "uhhhhh se uita lumea ciudat la mine " ... ce`i cu timiditatea asta ?? se uita fiindca arata bine(sunt si usor de intretzinut la majoritatea tipurilor de par) si pentru ca e ceva diferit (la fete) de parul caramel cu suvitze blonde si la baietzi de parul netuns si neingrijit, fara forma, geluit excesiv ...
eu m`am bagat in discutie ... fiindca sunt fan cornrows si am gasit topicul intamplator pah un motor de cautare ... care ie din constangeles ... :) fac cinste cu o impleteala

sau fana ... A-)
emotiile astea :D
scula de vedeta, gaoz de fan
I got skillz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 16, 2005 9:39 pm
Localitate: constangeles

Mesajde I got skillz » Sâm Apr 16, 2005 10:19 pm

sau fana ... A-)
emotiile astea :D
scula de vedeta, gaoz de fan
I got skillz
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Apr 16, 2005 9:39 pm
Localitate: constangeles

Mesajde dan83euthanesia » Dum Apr 17, 2005 1:24 am

sa zic asa : azi te intrebi: sa-mi fac conrows sau nu? miine: sa-mi pun "blinguri" ca Fabolous/50Cent la amindoua urechi sau nu poimiine: sa-mi iau niste large jeans si un LA Baseballcap sau nu etc. deci daca ai charakter si esti autentic nu ai nevoie de chestiile astea!la sfirsit e treaba ta!daca iti sta bine atunci ok! eu urasc kultura asta de 3 lei care o celebram numai ca vine din america(vezi mcdonald,nike etc) ! cam penibil ca toti care port tzoale de la FUBU si care nu stiu ca FUBU inseamna "FOR US BY US" deci "pt noi negrii de la noi negrii" si io port un bandana(un batic) si ma cam contrazic cu toate dar nu port asta ca am vazut la 2pac sau la niste gangsteri asta are alte motive....totusi nu mi-asi face niciodata cornrows !
dan83euthanesia
Junior Member
 
Mesaje: 183
Membru din: Dum Iun 13, 2004 5:10 pm
Localitate: stmarteen

Mesajde WeedMan » Lun Apr 18, 2005 5:58 pm

Moama ia ziceti fratilor ce sa fac cu paru? dau 50000 la frizer sa mi-l ciunteasca sau mi-l las valvoi??? Io alte optiuni mai bune nu prea am pe aici. Asha ca tot ce ati zis mai sus sunt lucruri straine pt mine, mai bine ma injurati direct ca ma simteam mai putin ofensat. Momentan ma gandesc si eu dak sa-mi mai iau o pereche de pantaloni mai largi sau iar imi iau bataie de la manelisti pe strada.
Avatar utilizator
WeedMan
Junior Member
 
Mesaje: 127
Membru din: Sâm Feb 26, 2005 12:00 am

Mesajde rady » Mar Apr 19, 2005 7:22 pm

dan83euthanesia scrie:sa zic asa : azi te intrebi: sa-mi fac conrows sau nu? miine: sa-mi pun "blinguri" ca Fabolous/50Cent la amindoua urechi sau nu poimiine: sa-mi iau niste large jeans si un LA Baseballcap sau nu etc. deci daca ai charakter si esti autentic nu ai nevoie de chestiile astea!la sfirsit e treaba ta!daca iti sta bine atunci ok! eu urasc kultura asta de 3 lei care o celebram numai ca vine din america(vezi mcdonald,nike etc) ! cam penibil ca toti care port tzoale de la FUBU si care nu stiu ca FUBU inseamna "FOR US BY US" deci "pt noi negrii de la noi negrii" si io port un bandana(un batic) si ma cam contrazic cu toate dar nu port asta ca am vazut la 2pac sau la niste gangsteri asta are alte motive....totusi nu mi-asi face niciodata cornrows !


eh, sti ceva, nici eu nu m-am facut cornrows pentru ca am vazut la nush ce rapper. le-am facut pentru ca la vremea aia aveam un respect deosebit pentru latrell sprewell, (daca ai auzit de el). si ce.. daca o sa-mi iau un hanorac fubu inseamna ca ... ce? ca nu stiu ce am pe mine? sau ca vreau sa par negru? tu de fapt incerci sa spui ca nu e bine sa-ti iei fubu sau toale largi pentru ca nu-s pentru noi? incepem sa facem clasificari intre rase? sincer m-am cam saturat de toata mancatoria asta a rapperului roman, e ca si cum ai zice ca daca asculti parazitii/mafia/la familia nu sti cu ce se mananca rap-ul, WTF?? hai incearca sa nu te mai contrazici cu toate, si incearca sa mai si accpeti, in fond si la urma urmei, hiphop-ul se reduce la pace nu la ura

ah, si ca fapt divers.. subiectul asta are DOI ani deja...
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Blueiris » Mar Apr 26, 2005 5:28 pm

Rady, poti sa imi spui si mie te rog unde ti-ai facut coditele si cat a costat? cat ai multe detalii te rog. mersi mult si sa le "porti" sanatos(a).
Blueiris
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Mie Apr 20, 2005 8:12 pm
Localitate: Romania

me 2

Mesajde double_b_phanto » Vin Sep 02, 2005 4:21 pm

si pe mine m-ar interesa unde le-ai facut si cat a costat 'manopera' pt ca vreau sa-mi fac si eu :ham:
double_b_phanto
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Vin Sep 02, 2005 4:17 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde dadirtyjoseph » Lun Aug 21, 2006 6:37 pm

sal.

am si eu o intrebare. poate sami zica cineva unde pot sa imi fac in bucuresti cornrows?

merci mult. peace.
dadirtyjoseph
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 21, 2006 5:14 pm
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori