Candy - 'Hey - la'

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Candy - 'Hey - la'

Mesajde Andreea Pisoi » Joi Iul 10, 2003 11:35 pm

C parere aveti despre melodie si despre clip?! Im` place mult cum arata fetele, dar melodia, e prea... Cah.. :( Parerea mea!
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde krossfire » Vin Iul 11, 2003 6:35 am

..te-am mai intrebat kum itzi place melodia....dar e bine ca ai pus postul...ca sa afle lumea k deshi sunt pline de viatza in videoclip.acesta ca shi intreaga melodie este o copie-"S Club 7"-iar tipele daka ar avea voce shi tot n-ar canta...orikum imi place roshcata.....
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Iul 11, 2003 2:56 pm

Heh... N-am apucat sa vad tot clipu`, dar e dragut, la prima vedere... Imi plac lentilele Giuliei si parul Monicai... Sunt dragute, pacat k nuh scot si ele ceva mai.... Serios... :(
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde Dia » Vin Iul 11, 2003 9:27 pm

mie nu imi place clipul deloc...!! iar melodia...nici nu mai zic! si in clip doar Giulia arata bine (ca de obicei) ...monica are costumu ala de scafandru ingrozitor pe ea....puteau sa se puna si ele de acord la alegerea costumelor de baie! al giuliei e super decoltat si mishto si al monicai mare si negru ....parca e de scafandru!! mie mi se pare k ingrozitoarea melodie are pasaje melodice copiate din macarena...dar nu contesc sa fie si ceva din s club 7 cum spune krossfire!! ma astept la orice! cica ele cu melodia asta vroiau sa se afirme in afara tzarii... loooooolll....not one chance! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde krossfire » Vin Iul 11, 2003 9:42 pm

Initial trimis de BabyGirl
mie nu imi place clipul deloc...!! iar melodia...nici nu mai zic! si in clip doar Giulia arata bine (ca de obicei) ...monica are costumu ala de scafandru ingrozitor pe ea....puteau sa se puna si ele de acord la alegerea costumelor de baie! al giuliei e super decoltat si mishto si al monicai mare si negru ....parca e de scafandru!! mie mi se pare k ingrozitoarea melodie are pasaje melodice copiate din macarena...dar nu contesc sa fie si ceva din s club 7 cum spune krossfire!! ma astept la orice! cica ele cu melodia asta vroiau sa se afirme in afara tzarii... loooooolll....not one chance! :)


...Giulia e bruneta aia nasoala care totushi se imbraca acceptabil,nuuu???Orikum roshcata e mai frumoaza dar ai dreptate shi tu...are un costum.....cah
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Andreea Pisoi » Vin Iul 11, 2003 9:56 pm

Heh... Nu l-am vazu` d la capat, da` melodia n-are prea multe sanse... :(
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

postul nr 400! :)

Mesajde Dia » Vin Iul 11, 2003 10:36 pm

da..giulia e bruneta... si mie roscata nu mi se pare mai dragutza! anyway....costumu e patetic...!!! andreea...nici nu te sfatuiesc sa te uiti pana la capat...oricum crede-ma..nu pierzi absolut nimic! :)
like a soul without a mind
in a body without a heart
i'm missing every part
Avatar utilizator
Dia
 
Mesaje: 1052
Membru din: Dum Mar 31, 2002 11:00 pm

Mesajde gabuba » Vin Iul 11, 2003 11:40 pm

koss... inteligenta posturilor tale si coerenta lor ma surprinde ...
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Unregistered » Sâm Iul 12, 2003 1:59 am

Nu stiu ce aveti cu Monica. Imi place ca se imbraca mai moderat, ca doar nu e o curva! Ups, am spus ca nu e o curva ? Am spus bine!
Si chiar este mai draguta!
Cat despre melodie, ma asteptam la altceva ! Oricum e mai buna dacat o punguta de "popcorn".
Unregistered
 

Mesajde Wild Rose » Dum Iul 13, 2003 6:24 pm

babygirl, melodia deja a fost difuzata pe afara (adica germania & co.) si a prins destul de bine... da ma rog,era vorba de varianta in engleza,kre suna ceva mai bine :p
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde Matrashita » Dum Iul 13, 2003 7:20 pm

Aveau destule melodii pe noul album care urmeaza sa fie lansat si tocmai pe asta au ales-o.Nu prea inteleg de ce,au crezut ca daca vor alege ceva comercial si ushor de fredonat,vor apaea in costume de baie si vor avea sincroane vor fi mai bune ca Sele.
Imi pare rau sa zic ca nu e chiar asha!
Oricum fetele sunt dragutze,arata bine...dar muzica lor deja lasa de dorit,MULT!
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde ro-ana » Dum Iul 13, 2003 8:00 pm

ele cu melodia asta vroiau sa se afirme in afara tzarii... loooooolll....not one chance!


Crezi tu? S-au afirmat Cheeky Girls cu porcaria aia de melodie... pe langa aia, asta suna chiar bine! E adevarat ca e mai mult decat comerciala, dar se pare ca asta prinde....
ro-ana
Junior Member
 
Mesaje: 27
Membru din: Joi Mar 13, 2003 10:37 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde krossfire » Dum Iul 13, 2003 8:55 pm

Initial trimis de Regina Matrashita
Aveau destule melodii pe noul album care urmeaza sa fie lansat si tocmai pe asta au ales-o.Nu prea inteleg de ce,au crezut ca daca vor alege ceva comercial si ushor de fredonat,vor apaea in costume de baie si vor avea sincroane vor fi mai bune ca Sele.
Imi pare rau sa zic ca nu e chiar asha!
Oricum fetele sunt dragutze,arata bine...dar muzica lor deja lasa de dorit,MULT!

.....hahaha.lloooolllllllzzz...ahahahaaa.....:D .sa crap........Selena????Hahahahaaaa...loale......hahaha.stai sa ma potolesc...shi sa-tzi expun parerea mea....voce:0,look:strungareatza sau fara tot sunt mai dragutze Candy..versuri:"Fara motiv nu vreau nimik???Nu stau cuminte ma ridik???Te vreau oriunde am fooosttt.......ahahahahaa///....oh Doamne ce-am mai rassssss......:p
(Apropos ni ci Candy nu-mi plac da Sele..hhhaaha..nu din nou..)
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Dum Iul 13, 2003 9:44 pm

Selena are versuri stupide dar in ansamblu melodia suna bine in ciuda faptului ca vocea lasa de dorit.
IN SCHIMB CANDY????????????????
Ce va placut la melodia asta de "LEI?

MA LAMURESTE CINEVA PENTRU CA EU IN AFARA DE CELE " FETE DRAGUTE SI PERFECTE<mai ales Monica>NU VAD NIMIC LA ACEASTA TRUPA<si mai ales la videoclip>.
Unregistered
 

Mesajde Matrashita » Lun Iul 14, 2003 5:32 am

Initial trimis de krossfire

.....hahaha.lloooolllllllzzz...ahahahaaa.....:D .sa crap........Selena????Hahahahaaaa...loale......hahaha.stai sa ma potolesc...shi sa-tzi expun parerea mea....voce:0,look:strungareatza sau fara tot sunt mai dragutze Candy..versuri:"Fara motiv nu vreau nimik???Nu stau cuminte ma ridik???Te vreau oriunde am fooosttt.......ahahahahaa///....oh Doamne ce-am mai rassssss......:p
(Apropos ni ci Candy nu-mi plac da Sele..hhhaaha..nu din nou..)

Dupa ce iti potolesti un pic rasul ala...care pare-se a ajuns si pe la mine ...atat de iritant e,sa stii ca eu doar mi-am expus parerea dar se pare ca sunt pe Barfe online si se vede asta.
Nu`ti place ,nu asculta!Asta ar trebui sa faci...te crezi cu ceva mai bun ca aceste fete,care muncesc pana la urma sa reuseasca ceva..?Ei bine,nu!Tu doar stai si dai din degetzele si postezi ca sa ne spui ca razi de nush ce...Patetic!!:M
Daca vrei sa schimbi lumea incepe cu tine insuti!
Avatar utilizator
Matrashita
 
Mesaje: 804
Membru din: Joi Ian 02, 2003 12:00 am

Mesajde krossfire » Lun Iul 14, 2003 7:28 am

Initial trimis de Regina Matrashita

Dupa ce iti potolesti un pic rasul ala...care pare-se a ajuns si pe la mine ...atat de iritant e,sa stii ca eu doar mi-am expus parerea dar se pare ca sunt pe Barfe online si se vede asta.
Nu`ti place ,nu asculta!Asta ar trebui sa faci...te crezi cu ceva mai bun ca aceste fete,care muncesc pana la urma sa reuseasca ceva..?Ei bine,nu!Tu doar stai si dai din degetzele si postezi ca sa ne spui ca razi de nush ce...Patetic!!:M


....sorry ..atunci..but this must mean i'm disgusting ,but it's just me i'm just obscene(cel mai mare poaet american in viatza:p)
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde krossfire » Lun Iul 14, 2003 7:32 am

.....ah shi uitasem ceva,ai zis ca fetele asteah au muncit...uuuhh???,Nicu Gheara,Marius Moga,Cotescu(de la Media Pro)..le muncesc pe fetele asteah.....shtttii cum???De-atata lucrat nu mai pot sta in fund..macar sa nu-mi mai zgarie timpanele pe toate posturile..cu oracaielile lor play-back..nu-mi place..nu ma uit..dar comentez!!!
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde Wild Rose » Lun Iul 14, 2003 11:36 pm

Gheara n`are nici o legatura cu fetele de la Candy, crede`ma...

what can i say... se putea mai rau... dar vad k in ultimul timp nu scot nimic interesant... preferam TE IERT sau SEARA ITI PARE RAU de 100000 de ori!
indiferent cine esti si cum o arzi soarele tot rasare dimineata
---
vom zbura si fara aripi, trebuie doar sa crezi
Wild Rose
Junior Member
 
Mesaje: 3338
Membru din: Dum Sep 01, 2002 11:00 am
Localitate: buc.

Mesajde krossfire » Mar Iul 15, 2003 8:29 am

Initial trimis de Bad Girl
Gheara n`are nici o legatura cu fetele de la Candy, crede`ma...

what can i say... se putea mai rau... dar vad k in ultimul timp nu scot nimic interesant... preferam TE IERT sau SEARA ITI PARE RAU de 100000 de ori!


.ehh.vorbeam in general........
Avatar utilizator
krossfire
Junior Member
 
Mesaje: 273
Membru din: Lun Iun 23, 2003 11:00 pm

Mesajde krossfire » Mar Iul 15, 2003 2:03 pm

[quote]Initial trimis de krossfire
[B]

.ehh.vorbeam in general........tre' sa recunosc ca nu sint in stare sa leg doua vorbe , dar am intrat si eu intr-un net-cafe de pe linga adapostul unde stau si m-am gindit sa postez si eu ca sa fiu sigur ca mai stiu sa scriu . Oricum ,plec imediat ce string chistoacele de tigari din scrumiere si beau sucurile care au ramas in pahare dupa altii.Aoleu , sa ma grabesc ,tocmai vine femeia de servici spre mine..
krossfire
 

Re: Candy - 'Hey - la'

Mesajde RuxyRock » Joi Iul 17, 2003 11:38 pm

Melodia e penala casi ele
Au trecut de la accesorii cu tzepi la maieuri Roz
ROCK RULZZZZZZZZZZZZZZ!!!!!!!!!!!!!!!!!
RuxyRock
 

Mesajde Andreea Pisoi » Sâm Iul 19, 2003 4:11 pm

He, he.... Tepii aia erau d faza... :D
"Si nu uita, povestea nu e noua... Eu voi ramane vesnic al tau chin... Nu ma iubi, sunt numai o PARERE!"
Avatar utilizator
Andreea Pisoi
Junior Member
 
Mesaje: 481
Membru din: Vin Apr 19, 2002 11:00 pm

Mesajde sohatzki » Dum Iul 20, 2003 6:40 pm

naspa, ca de obicei...
cel mai mult imi place cum fac plaja si pe cer sunt niste nori de ti-e mai mare dragu'...
piesa...:bleah: :bleah:
adevarul nu doare, ci serveste dusuri reci prostiei calde...
Avatar utilizator
sohatzki
Junior Member
 
Mesaje: 173
Membru din: Sâm Apr 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Registered » Lun Iul 21, 2003 12:09 am

Eu zic ca e ok! totusi ,sper sa scoata o melodie mai faina.
Registered
 

Mesajde miha » Lun Iul 21, 2003 12:39 am

Vi se pare ca melodia celor de la Candy e mai klumea decat cea a Selenei?!?!?! Eu am alta parere...Versurile Selenei sunt uneori,pe alocuri,fara logica ,dar melodia in ansamblu e super..in timp ce melodia "Candynelor" nici aparent...nici in esenta nu e klumea....cert e ca toti fac bani pe urma noastra...altii..defapt majoritatea,nu merita!
miha
 

Mesajde Unregistered » Lun Iul 21, 2003 1:20 am

Initial trimis de miha
Vi se pare ca melodia celor de la Candy e mai klumea decat cea a Selenei?!?!?! Eu am alta parere...Versurile Selenei sunt uneori,pe alocuri,fara logica ,dar melodia in ansamblu e super..in timp ce melodia "Candynelor" nici aparent...nici in esenta nu e klumea....cert e ca toti fac bani pe urma noastra...altii..defapt majoritatea,nu merita!

Nu prea ne intereseaza parerea ta. Mai bine-ti dezvolti vocabularul si-ti aprofundezi cunostintele de gramatica in loc sa aberezi aici.


The S Guy
Unregistered
 

Mesajde Sw33tie » Mar Iul 22, 2003 9:09 pm

Initial trimis de BabyGirl
mie nu imi place clipul deloc...!! iar melodia...nici nu mai zic! si in clip doar Giulia arata bine (ca de obicei) ...monica are costumu ala de scafandru ingrozitor pe ea....puteau sa se puna si ele de acord la alegerea costumelor de baie! al giuliei e super decoltat si mishto si al monicai mare si negru ....parca e de scafandru!! mie mi se pare k ingrozitoarea melodie are pasaje melodice copiate din macarena...dar nu contesc sa fie si ceva din s club 7 cum spune krossfire!! ma astept la orice! cica ele cu melodia asta vroiau sa se afirme in afara tzarii... loooooolll....not one chance! :)


sunt 100% de acord cu tine..si la faza cu macarena..am observat si eu..e pasajul acela inainte de "am spus hei la hei la hei la hei acum toata lumea se simte OK"..sa nu mai zic ca i`au copiat pe voltaj.. "misca`te la staga, misca`te la dreapta.."
Sw33tie
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Mar Apr 01, 2003 8:23 pm
Localitate: Constanta

Re: Candy - 'Hey - la'

Mesajde copiutzu » Mie Iul 23, 2003 8:59 am

Initial trimis de Andreea Pisoi
C parere aveti despre melodie si despre clip?! Im` place mult cum arata fetele, dar melodia, e prea... Cah.. :( Parerea mea!


Cum arata, ce? Sunt doua sfrijite care nici macar ritm nu au. Mai bine stateau pe sezlongurile alea decat sa se zbenguie pe acolo complet iesite din ritmul muzicii.
Despre melodie ce se mai poate spune in afara de faptul ca seamana f. bine cu una veche? I-au pus niste versuri cretine si fara nici o logica si gata, au iesit la piatza cu ea sa o vanda. Se vede clar ca erau disperate ca nu o sa lanseze nimic pentru vara asta, asa ca au iesit cu o bashina. Ce sa te faci cu muzica romaneasca?
V-am pupat pe chelie! ;e
Avatar utilizator
copiutzu
Junior Member
 
Mesaje: 362
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde F|y! » Mie Iul 23, 2003 3:40 pm

ma intreb cand se vor destepta oamenii astia care asculta "muzik" (era vb de poluare fonik ;) ) gen CANDY...astea habar nu au sa cante...imagine??? :con: LOL!... Sunt ca un film de groaza, in doua partzi (sa distruga cineva pelicula...! :dir: ) ...
Only pilots know why birds are singing!
F|y!
Junior Member
 
Mesaje: 400
Membru din: Mie Noi 06, 2002 12:00 am

Mesajde Dreamy_Girl » Mie Iul 23, 2003 4:29 pm

Linia melodica e.\ asa si asa... strofele suna chiar dragutz, dar versurile sunt o ADEVARATA CATASTROFAA!!!!!!!!!!!"Maisca-ti fundul si dansul e gata" Hmmmm, pai, din cate stiu eu, cel putin, "Misca-ti fundul" este un mod ceva mai putin delicat de a zice 'Pleaca de-aici", nu o invitatie la dans..
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron