Living forever - pro sau contra ?

Glume, poante, farse, lucruri aberante, off-topic grosolan

Ai vrea sa fii nemuritor?

Ba bine ca nu!
3
30%
Nu stiu...
3
30%
Nu, as ramane asa.
4
40%
 
Voturi totale : 10

Living forever - pro sau contra ?

Mesajde deadraiser » Joi Aug 07, 2003 10:37 am

Nu stiu daca mai exista un thread pe tema asta ( scuze pt. repetare in caz ca da ) dar m-ar interesa parerea voastra despre urmatoarea chestiune: daca vi s-ar oferi posibilitatea sa traiti vesnic ati accepta ? Eu inca nu m-am decis dar cand ma decid I'll let you know ! :)
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde deadraiser » Joi Aug 07, 2003 11:32 am

M-am hotarat, as vrea sa fiu nemuritor, intr-o singura viata din asta scurta nu este timp suficient pentru cate as vrea sa fac si as recomanda acordarea acestei facilitati oricarui individ cu IQ-ul peste medie; nu vi se pare ca marile descoperiri nu se mai prea intampla din cauza ca un ganditor sau altul n-a trait suficient ca sa-si poata finaliza cercetarile?
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde Nightmare » Joi Aug 07, 2003 11:38 am

As vrea sa traiesc vesnic, dar sa nu imbatranesc.
Sunt curioasa sa vad cum va fi lumea peste 1000 de ani.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde deadraiser » Joi Aug 07, 2003 12:01 pm

Pai bineinteles ca fara sa imbatranesti, am uitat sa precizez!
Asta e!
deadraiser
Junior Member
 
Mesaje: 36
Membru din: Sâm Aug 02, 2003 9:00 am
Localitate: Don't know exactly !?!

Mesajde Nightmare » Joi Aug 07, 2003 12:04 pm

Daca imbatraneam nu mai vroiam.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde gabuba » Joi Aug 07, 2003 3:06 pm

nu as vrea sa fiu nemuritor ca m-as plictiiiissssiiiii de fatza mea in mod sigur. :p
oricum am auzit ca dupa ce te duci in sus, sau in jos dupa caz, poti vedea ce se intampla aici... asa ca.... daca nu ma reincarnez vreo 1000 de ani, e ok, vad cum o sa ajunga de rau lumea. Interesant.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Nightmare » Joi Aug 07, 2003 3:15 pm

Peste 1000 de ani o sa ma uit de jos la Pamant si o sa ma bucur ca nu am fost nemuritoare.:)
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde Kayla » Joi Aug 07, 2003 9:41 pm

Daca ar fi toata lumea nemuritoare, poate ca da. Dar asa, sa fiu numai eu, ca sa vad cum mor ceilalti, prefer sa nu.
Kayla
 

Mesajde monk » Joi Aug 07, 2003 10:04 pm

nope ... nu as vrea poate ca as vrea sa mor dar numai dupa ce as vedea tot ce e misto in lume (femei belea ... bauturi .. etc)
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde nocturna » Vin Aug 08, 2003 12:18 am

monk, vezi sa nu pieri frustrat daca n-apuci sa le vezi pe toate, adica nici macar sa le vezi...
"Sunt un om. Mi se pare ca e de ajuns"

A.K.M. powered by another.ro
Avatar utilizator
nocturna
 
Mesaje: 8725
Membru din: Mie Dec 04, 2002 12:00 am

Mesajde monk » Vin Aug 08, 2003 12:32 am

of doamne ... cum nu rateaza ea nici un moment sa ma taxeze ...
afla ca pot muri de acu cu sufletu impacat ... :p da mi traiesc ca sa te enervez pe tine ... sic :p
Tre sa ma apuc de karate sa nu ma bata Dumnezeu

The Wake Up Show™
Avatar utilizator
monk
 
Mesaje: 2747
Membru din: Sâm Mar 15, 2003 12:00 am

Mesajde vali » Vin Aug 08, 2003 11:50 am

cred ca dupa 3-400 de ani m-as plictisi
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 08, 2003 1:06 pm

iti dai seama cat vei fute in 3-400 de ani? numa sa nu-ti taie macleod ...capu intre timp :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Mesajde vali » Sâm Aug 09, 2003 11:37 am

da, pana iei primu sifilis...
some people deserve to die
Avatar utilizator
vali
 
Mesaje: 5729
Membru din: Mar Iul 03, 2001 11:00 pm

Mesajde gabuba » Sâm Aug 09, 2003 11:55 am

poti sa il iei si pe al doilea? :con:
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

nu...

Mesajde Hades » Mie Aug 13, 2003 2:50 pm

e chiar aiurea sa traiesti vesnic... ce urmeaza dupa moarte? nu o sa ai raspunsul acestei intrebari, care ma roade din clasa a7a... asa murind ai raspunsul si un timp limita (injur de 75 de ani) sa traiesti toate sentimentele...

PS: tot n-am intzeles de ce lumea tzine atat de mult la viatza... poate urmeaza ceva mai frumos... dupa...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Nightmare » Mie Aug 13, 2003 2:57 pm

Poate urma ceva mai frumos sau ceva mai urat. Daca ajungi in iad?
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

daca...

Mesajde Hades » Joi Aug 14, 2003 12:22 am

daca nu exista rai si iad si ajungi intr-o lume asa cum ai vrea tu sa fie... fiinca nu potzi sa negi ca nu exista o viatza viitoare...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Nightmare » Joi Aug 14, 2003 11:49 am

Daca as ajunge intr-o lume care ar fi cum as vrea eu, nu m-ar deranja daca as muri chiar acum.
The new rule is no rule...It's time to get outside and feel free again...Reinvent yourself...Be whoever you want to be...
Avatar utilizator
Nightmare
Junior Member
 
Mesaje: 952
Membru din: Lun Mar 03, 2003 12:00 am

Mesajde kally » Joi Noi 06, 2003 3:16 pm

Moarte nu este decat o trecere,...o poarta spre o alta viata sau spre o avansare spirituala ...In momentul in care ai invatat ce trebuia sa inveti sau ti-ai indeplinit misiunea treci pragul morti...Totul este legat si are un scop...fiecare are destinul lui pe aceasta lume...Nu inteleg de pui acesta intrebare...sufelete noastre sunt nemuritoare (este scris pana si in Biblie)..deci suntem nemuritori...Trebuia sa intrebi daca ne-am dori sa ramanem vesnic in acelasi corp pe aceasta lume ...Eu poate ca mi-as dori dar ma gadesc cu groza ca toti cei pe care ii iubesc vor pleca de langa mine.Nu mi-ar placea sa ii ingrop pe cei dragi.
In fine nu sunt nici o stanista si nici o nebuna ..pur si simplu asta este parera mea
kally
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Oct 31, 2003 12:46 am
Localitate: bucuresti

Mesajde Weet-weet » Vin Noi 07, 2003 10:48 pm

Nu stiu daca as vrea sa fiu nemuritoare ... sunt o gramada de intrebari al caror raspuns nu stiu cand sau daca o sa il am .. poate ca as vrea sa am raspunsul .. dar sa traiesc asa de mult , sa vad cum totul imbatraneste pe langa mine .. poate ca nu ar fi asa de placut .. nu stiu , pana atunci , profit de viata care o am . :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde bad bad Annie » Dum Noi 09, 2003 12:16 am

Poate ca nu sa traiesc vesnic, dar sa mai inviu din cind in cind si sa mai trag cite o privire in jur, sa vad ce mai e pe lume, tare mi-ar placea! Daca nu da vreun asteroid, vreo bomba (razboi), sau vreo boala ucigatoare, eu zic ca o sa fie mult mai distractiv pe-aici in viitor. As vrea sa traiesc momentul cind aparatele de teleportat sa vor fi inventat de atita vreme incit teleportarea va fi la indemina oricui, cum sint telefoanele mobile astazi, sa pot ajunge oriunde, imediat! cind or sa-mi poata face la loc motanul pierdut sau un brat taiat, asa cum era inainte; cind o sa am aparate de comunicat prin telepatie cu fiintele iubite, in loc de telefon; cind filmele pe care acum doar le vedem si auzim le vom putea mirosi, simti, si vom participa la ele; cind, cind cind....
Tare as vrea!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am


Înapoi la Vechi: Kterinca & Aberatzii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori