FC Apulum "Unirea" Alba Iulia

Campionatul National, echipa nationala a Romaniei...

Pe ce loc se va clasa FC Apulum "Unirea" Alba Iulia la finele campionatului ?

Chestionarul s-a închis pe data de Sâm Aug 14, 2004 9:44 am

1
2
12%
2
1
6%
3
0
Niciun vot
4
0
Niciun vot
5
2
12%
6
0
Niciun vot
7
2
12%
8
0
Niciun vot
9
1
6%
10
2
12%
11
1
6%
12
1
6%
13
2
12%
14
1
6%
15
1
6%
16
1
6%
 
Voturi totale : 17

FC Apulum "Unirea" Alba Iulia

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 9:39 am

Pentru ca nu exista un thread dedicat acestei echipe, m-am simtit dator sa creez unul !
Aici sunt bine veniti (si primiti) toti microbistii ! (inclusiv Oribilul Mosh) :o

Prima parere:
Dupa cum stiti, echipa din Alba Iulia este debutanta in Divizia A, deci, prima etapa (09.08.2003) a editiei de campionat 2003/2004 a insemnat si primul meci pentru FC Apulum "Unirea" Alba Iulia pe prima scena a fotbalului romanesc. Meciul (l-am vazut cu ochii mei) s-a disputat pe stadionul "Cetate" (Alba Iulia), oaspeti fiind timisorenii de la "Poli AEK". In tribunele stadionului (dotat cu scaune invizibile :p ) s-au adunat circa 20.000 !!! (douazeci de mii) de spectatori si telespectatori :confused: !
Ca dovada a bunului simt si a sportivitatii cu care sunt inzestrati albaiulienii, va pot spune ca timisorenii au scapat nebatuti. Atat cei din tribune cat si cei de pe teren :o (rezultat final 0-0) ! Asa ca dupa prima etapa FC Apulum "Unirea" Alba Iulia ocupa locul 9 (titlul nu-i pierdut !:A ).
Sa nu uitati sa votati in sondaj !
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 10:00 am

am votat 16
nu ca nu veti fi mai buni de acest loc da ati intrat in lumea lu corleone, padureanu, netoiu, badea ,nicolae, pinalti and co. si nu cred ca veti rezista decat daca o sa cotizati la greu...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Eu am zis 7 !

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 10:13 am

Eu am zis sa fiu modest, asa ca am zis 7 !
Am o stire pt tine ! Intrebarea era pe ce loc va termina, daca e clasamentul normal, nu cu capul in jos ! :o
Cineva a votat locul 12 si altcineva locul 1 (asta sigur e Mosh-ul, asa ca sa fie ironic) ! :o
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Aug 15, 2003 10:14 am

iar eu am zis un loc 12 , adica nici macar la baraj.
eye-ule ,are cine sa iasa pe 16..d'ale Petrolu sau Otelul.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 10:25 am

nu zic nu moshule numa ca otelu are in spate sidexu si petrolu are... petrolu. alba iulia are in spate rucsacu turistilor care viziteaza cetatea...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Fat Frumos !

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 10:26 am

Mosh-ule ! Mai usor ca era sa fac cu inima ! Esti pro-Apulum ? Imi dai mie dreptate ? Hmm! Nu mai traiesti mult ! :o
Hai "ochisor-chior" ca m-ai spart ! Apulum are in spate Alba Iulia, adica dragoste ! Daca ai fost si tu "cu rucsacu in spate ca sa vizitezi cetatea" (sau macar de 1 Decembrie), ai fi simtit asta ... pe pielea ta ! Ca doar nu degeaba e Alba Iulia - Inima de tara™:a
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde memetshot » Vin Aug 15, 2003 10:30 am

ostaticule. e greu mai sa reziste in A. din pacate toate echipele mici care au ajuns in A si-au furat-o. aici e nevoie de bani multi sa rezisti. uite ca Nicolaie nu mai baga bani la Brasov, cu toate ca are mai multi si decat copos si decat jiji becali. deci daca anu asta nu pica la anu are 98,43% sanse (aiule iar am bagat formula mea de calcul).
dar cine stie....poate ia titlu
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Banii n-aduc ... titlul !

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 10:42 am

Nu zic fratilor ca nu e nevoie de bani (ca asa se fac toate in Romania) dar eu zic ca macar sa ramana in A se poate ! Si pana la urma, ce mama dracu' , daca e nevoie de bani, le dau eu ! :D
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 10:49 am

ostatice ,nu-ti iau in seama "subtilitatile" si "ironiile" de pusti necordit si proaspat intzarcat care de-abia a scos si el capu pe un forum ,da mi-au trecut prin mana destui impatimiti dintr-astia ca tine care la o discutie realista despre echipa lor favorita din lipsa de argumente aruncau cu fecale si m-astept in continuare la manifestari identice din parte-ti considerand ca asta ti-e limita ,oricum as vrea sa vad si io echipa aia din divizia a si nu numai ,care sa se mentina acolo sponsorizata doar de dragoste si de istoria ei seculara pt ca sincer ma gandesc sa infiintez fc sarmizegetusa sau avantu posada.
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

No comment !

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 10:57 am

Probabil esti si tu vreun ochi al unei minti inteligente !
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

:

Mesajde Ayrton » Vin Aug 15, 2003 10:58 am

Eu am votat 14! :D
Asa cred io... Mai sunt 2 echipe mai slabe ca Alba Iulia: Otelul si Bacaul.
**********
***D I N A M O!!!***
**********
Avatar utilizator
Ayrton
 
Mesaje: 1790
Membru din: Lun Dec 16, 2002 12:00 am

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 11:10 am

inteligenta pulii , e vorba sa privesti lucrurile realist nu cu aburii iubirii de glie in cap. si cu asta inchei polemica cu tine ca oricum esti idiot .vb la primavara...

ayrtoane, da de ce ai votat pe apullum ca iese inaintea lui dinamo? :D
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

Scoate-ti un ochi !

Mesajde Trade M. » Vin Aug 15, 2003 4:35 pm

Auzi bai ochi de sticla, tu-mi spui mie de privit ?
Si vezi, tu ala care nu esti "idiot", ca Apulum se scrie cu un singur "L" si cu litera mare, la fel ca si Dinamo, ca sunt substantive proprii !
Destept este el, manca-l-ar mama pe el de geniu !
Asa ca bai ochi din ou, priveste si-nvata !

... si era sa uit: "inteligenta pulii" ... daca pula ar avea macar un ochi, tu ai fi acela ! :o

Scoate-ti un ochi !

P.S. Nu transforma acest subiect intr-un lucru murdar, demn de dispret, la fel ca si gandirea ta !
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde eyewitness » Vin Aug 15, 2003 4:48 pm

amice, esti idiot...
Avatar utilizator
eyewitness
 
Mesaje: 19220
Membru din: Lun Aug 05, 2002 11:00 pm

2726

Mesajde baixinho© » Sâm Aug 16, 2003 12:03 pm

selecteaza, foca, selecteaza
din acest moment, orice post care va mai contine "atacuri" la adresa unor useri va fi ster, iar vinovatul va primi avertisment.

evident, multumex pentru atentie
ANTI

care stie sa sparga conturi de yahoo si are nevoie de nejte banutzi, sa-m dea pimeu. da sa nu vina cu programe d-alea de sa trimit vechiul cont + noul cont si noua parola la nuj ce adresa ca-l injur de mama. (imi asum responsabilitatea acestui anunt)
Avatar utilizator
baixinho©
 
Mesaje: 14117
Membru din: Joi Mar 14, 2002 12:00 am

Mesajde Raspopitu » Joi Aug 21, 2003 9:47 pm

Ostatice nu o lua personal insa parerea mea e ca sondajul este.....slab sa vb nu fiu prea dur.
De unde dracu sa stiu eu pe ce loc va termina Alba-Iulia anu asta.
Pe care cred?Nu stiu ce cred pt ca nu cunosc echipa si chiar daca as cunioasteo tot degeaba pt ca traim in Romania.
As putea sa zic orice intre 5 si 16.
Hai sa zic 13 asa sa nu zic ca nu am votat.
Parerea mea ii ca mai bine ai fi facut un thread pur si simplu Apulum Alba-Iulia si gata.



numa bine


P.S Scuzati greselile gramaticale...
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

Ceahlaul Piatra-Neamt 3 - 0 Apulum Alba Iulia

Mesajde Trade M. » Dum Aug 24, 2003 11:40 am

Dupa egalul cu "Poli" si victoria de la Bistrita, albaiulienii au cedat in fata Ceahlaul-ui ! Avand in vedere ca este prima infrangere suferita de Apulum in Divizia A, nu ne pierdem speranta si putem spune, ca titlul nu este pierdut ! :o
Trade M.
Junior Member
 
Mesaje: 109
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 am
Localitate: Auto-Banat

Mesajde aububa » Mie Oct 22, 2003 10:53 am

Care mai comenteaza acum, cind FC Apulum Alba Iulia ocupa locul 2 in "temuta" Divizie A?
aububa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 22, 2003 10:44 am

Mesajde memetshot » Mie Oct 22, 2003 12:54 pm

fotbalul este un joc in care se poate intampla orice. dar pe termen lung...nu prea exista asa de multe surprize. anul asta cu noroc alba iulia o sa ramana in primii 10. de la anul insa...je ne sais pas..
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Aveti respectul brasovenilor!

Mesajde yellow_devil » Mie Oct 29, 2003 5:03 pm

In primul rand pentru acel banner care indemna la o coalitie a ardelenilor impotriva miticilor! Apoi pentru primirea pe care le-ati facut-o coloratilor de prazari.
Mult succes Alba Iulia! Ardealul inseamna MINTEA!
Vizitati-ne virtual la http://www.fcbrasov.ro , guestbook-ul de acolo.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
yellow_devil
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Mie Oct 29, 2003 4:57 pm

Mesajde deampulea » Mar Ian 13, 2004 12:59 am

votat 15... n-au fatza de div a
Un calculator fara COBOL si FORTRAN este ca un tort de ciocolata fara ketchup si mustar
Avatar utilizator
deampulea
Junior Member
 
Mesaje: 267
Membru din: Lun Feb 10, 2003 12:00 am


Înapoi la Fotbal Intern

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron