Adrian C. Minune

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Adrian C. Minune

Mesajde Vizitator » Lun Oct 22, 2001 10:08 pm

Mancavashi pipotica voastra vad ca toti dati numai cu Wonder Kid etc....dar cati dintre voi aveti habar de Adrian ma copiii lu' tata?

Cati dintre voi stiau de Adrian prin 90? Cati dintre voi stiu cat de mult se lucreaza la o piesa de al lui Adrian, cati dintre voi au pus vreodata mana pe o clapa sa fac un arpegiu in sistemul de notatie arab? Cati dintre voi au fost vreodata in studio sa vada cum se face o "Manea" de a lui Adrian?

Pai "labelor" care sunteti ingusti la minte, astia inteligentii....care o dati numai in filozofii zi de zi aiciea cu invaturile voastre a la Eliade.....dormiti la loc fratilor , dormiti la loc....ca habar nu aveti de sebuiectul asta....


of viataaaa meaaaa
Vizitator
 

din ciclul

Mesajde Vizitator » Lun Oct 22, 2001 10:12 pm

...hai sa mai tragem o laba trista. azi: gabi...
Vizitator
 

Re: Adrian C. Minune

Mesajde EXOTICA » Mar Oct 23, 2001 12:29 am

Initial trimis de xtreme3k
Mancavashi pipotica voastra vad ca toti dati numai cu Wonder Kid etc....dar cati dintre voi aveti habar de Adrian ma copiii lu' tata?

Cati dintre voi stiau de Adrian prin 90? Cati dintre voi stiu cat de mult se lucreaza la o piesa de al lui Adrian, cati dintre voi au pus vreodata mana pe o clapa sa fac un arpegiu in sistemul de notatie arab? Cati dintre voi au fost vreodata in studio sa vada cum se face o "Manea" de a lui Adrian?

Pai "labelor" care sunteti ingusti la minte, astia inteligentii....care o dati numai in filozofii zi de zi aiciea cu invaturile voastre a la Eliade.....dormiti la loc fratilor , dormiti la loc....ca habar nu aveti de sebuiectul asta....


of viataaaa meaaaa


Prin anii 90 oamenii aveau alte probleme cu care se confruntau. Tiganii si acum e o problema:)
Anyways, poate se chinuie saracul in studio..asta nu zice nimeni. Problema e ca nu poate fi pe gustul tuturor, si deci asta e.
Cine vrea il asculta si ii apreciaza munca, cine nu, nu...
Tot rock-ul e cel mai tare:)
exo
EXOTICA
Junior Member
 
Mesaje: 44
Membru din: Mar Sep 04, 2001 5:36 am
Localitate: U.S.A, CA

Re: Adrian C. Minune

Mesajde KickAss » Mar Oct 23, 2001 8:03 am

Initial trimis de xtreme3k
Cati dintre voi stiu cat de mult se lucreaza la o piesa de al lui Adrian


Sa inteleg ca daca ma cuprinde o constipatie d-aia rea si-mi pierd 1 ora pe WC incercand sa ma kk, obtin o opera de arta? Oups, ce artist sunt si eu nici nu stiam. A lucra mult timp la ceva, nu garanteaza succesul sau calitatea acelui lucru (vezi ACM).

Dispari xtreme3k (gabi)! Iar te-ai facut de kkt cu logica ta!!!
Anunt pe bune:

Dau si eu exact acelasi pisoi pe care il da onk.
Avatar utilizator
KickAss
Junior Member
 
Mesaje: 473
Membru din: Joi Iul 26, 2001 11:00 pm

Mesajde Vortex » Mar Oct 23, 2001 11:45 am

Daca doriti puteti face un forum pentru muc cel mic pentru ca-si va avea locul perfect intre cel Andre si Animal X. Nu tot ce zboara se mananca si nu tot ce-ti iese din gura e muzica, in special dupa anumite activitati. Normal ca are studio fiindca are si bani. Si eu mi-as face un studio dar asta nu ma face mai artist decat sunt.

Adevarul este ca la curba descendenta care se prefigureaza intr-un grafic imaginar al inteligentei aparitiilor mai vechi si mai noi de pe acest forum, era si normal sa apara un subiect despre Wonder.

(p.s. cine nu a inteles ce-am vrut sa spun sa-mi dea un pm sa-i explic in termeni mai duri -> nu vreau sa murdaresc un subiect atat de delicat)
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Adrian C. Minune

Mesajde Baluba » Mar Oct 23, 2001 9:43 pm

Initial trimis de xtreme3k
Mancavashi pipotica voastra vad ca toti dati numai cu Wonder Kid etc....dar cati dintre voi aveti habar de Adrian ma copiii lu' tata?
.........


Adrian Copilul Minune este un imbecil la fel de mare ca Manelesux. A sustine ca urangutanul minune e un artist este o tampenie atat de mare incat nici nu merita combatuta, ci doar ignorata.
Stii ca s-a nascut un om destept cand vezi prostii ca se-aduna sa-l doboare.
Baluba
Junior Member
 
Mesaje: 157
Membru din: Vin Oct 12, 2001 12:47 pm
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde dyane » Joi Noi 01, 2001 3:28 am

Initial trimis de Baluba


Adrian Copilul Minune este un imbecil la fel de mare ca Manelesux. A sustine ca urangutanul minune e un artist este o tampenie atat de mare incat nici nu merita combatuta, ci doar ignorata.


Nu prea vad pe ce se bazeaza comparatia.
Faptul ca Adrian cel Minunat se si chinuie ca sa creeze catastrofa care se aude in majoritatea pietelor din buc nu mi se pare motiv de lauda. sa se si straduiasca si sa rezulte o idee atat de elevata ca "Dusmanii-mi poarta pica dar n-au valoarea mea"?! Penibil.
dyane
Junior Member
 
Mesaje: 179
Membru din: Lun Sep 24, 2001 8:24 pm
Localitate: Bucuresti

Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde Vortex » Vin Noi 23, 2001 8:13 am

Initial trimis de Baluba

Adrian Copilul Minune este un imbecil la fel de mare ca Manelesux. A sustine ca urangutanul minune e un artist este o tampenie atat de mare incat nici nu merita combatuta, ci doar ignorata.


Recitind nu am putut sa nu remarc propozitia (e vorba de prima) de mai sus. he he he, ar fi fost tare interesant daca mr. Baluba (Congo, nu?) ar fi dat si ceva explicatii la comparatie... incerc sa imi imaginez legatura intre cele doua vedete, aditza si manelesux, facand exceptie bineanteles de calitatile fizice ale amandurora.
tot ceea ce am scris reprezinta pareri pur personale. nu luati nici o vorba ca pe o ofensa, e doar o discutie.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde Andrada The Dev » Mie Noi 28, 2001 2:54 am

BBBAaaaaaai! Chiar un subiect mai bun n-atzi gasit???????? Adrian Copilu minune e un prost. Ca in spatele tuturor solishtilor exista o ehipa care munceshte pa branci. El numa canta (orriiiiiibbbiiiill) shi da autografe Dar tot nu-mi place ca e e prea cu siktir la interviuri si nu poa sa scoata 2 cuvinte k lumea!!!!!! Iar "muzica" sa jigneshte publicul roman. Asta e, nu ma injuratzi!:) Voltaj and Vitza de Vie rule!!!!!!!!!!!
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde Madalina » Mie Noi 28, 2001 3:28 am

Initial trimis de Andrada The Dev
BBBAaaaaaai! Chiar un subiect mai bun n-atzi gasit???????? Adrian Copilu minune e un prost. Ca in spatele tuturor solishtilor exista o ehipa care munceshte pa branci. El numa canta (orriiiiiibbbiiiill) shi da autografe Dar tot nu-mi place ca e e prea cu siktir la interviuri si nu poa sa scoata 2 cuvinte k lumea!!!!!! Iar "muzica" sa jigneshte publicul roman. Asta e, nu ma injuratzi!:) Voltaj and Vitza de Vie rule!!!!!!!!!!!


andrada era sa zic eu ceva dar ma abtin...iti zic maine la scoala:)
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde n3aGabitz » Mie Noi 28, 2001 9:00 am

adrada mancatziah inima ta, tu ai habar ce se petrece intr-un studio? ai fost freodata intr-un studio? daca nu ai fost atunci fa pasi si scrie la alt topic, in alte cuvinte DORMI la LOC!


ca si la celalate topice se gasesc cativa cunoscatori sa scrie ei ce stie......mi-e sila dde voi!

macar sa ajungeti voi ca Adi sa dati cel putin 2-3 concerte pe zi, si in acelasi timp sa trageti si cate o piesa doua fie in Sud Est Productions, fie Nova Music....asta pentru cei care stiu despre ce vorbesc...dar presimt ca iar m-i se va raspunde din canal...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Vortex » Mie Noi 28, 2001 11:20 am

Initial trimis de original
macar sa ajungeti voi ca Adi sa dati cel putin 2-3 concerte pe zi, si in acelasi timp sa trageti si cate o piesa doua fie in Sud Est Productions, fie Nova Music....asta pentru cei care stiu despre ce vorbesc...dar presimt ca iar m-i se va raspunde din canal...


Nu este vorba despre studiouri de inregistrare sau despre persoane care lucreaza in domeniul muzical. Problema care se ridica provine din faptul ca muzica pe care individul pe care il sustii cu atata ardoare o promoveaza, nu este agreata de multe persoane care intra pe acest forum si probabil ca oricata indarjire ai arata nu vei reusi sa redirectionezi aceste convingeri.
Vortex
Junior Member
 
Mesaje: 159
Membru din: Joi Oct 04, 2001 12:00 pm
Localitate: Everywhere

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde Madalina » Mie Noi 28, 2001 9:51 pm

Initial trimis de original
adrada mancatziah inima ta, tu ai habar ce se petrece intr-un studio? ai fost freodata intr-un studio? daca nu ai fost atunci fa pasi si scrie la alt topic, in alte cuvinte DORMI la LOC!


ca si la celalate topice se gasesc cativa cunoscatori sa scrie ei ce stie......mi-e sila dde voi!

macar sa ajungeti voi ca Adi sa dati cel putin 2-3 concerte pe zi, si in acelasi timp sa trageti si cate o piesa doua fie in Sud Est Productions, fie Nova Music....asta pentru cei care stiu despre ce vorbesc...dar presimt ca iar m-i se va raspunde din canal...


original hon las-o pe andrada in pace ca o scris si ea ca sa nu se plictiseasca...
p.s. did u read my e-mail?
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Special ptr. Original

Mesajde Andrada The Dev » Vin Noi 30, 2001 3:18 am

Ba daca te mai iei de mine, am sa ma apar singura! Thx Mada! Nu n-am fost intr-un studio (da nici nu-i prea tarziu) si nu inteleg de ce te dai asa destept mare si tare doar fiindca eshti original, te-au apucat nervii si vrei sa te descarci... Unu: nu-mi plac manelele ca gen de muzica si daca nu mai vrei sa asculti(vezi) si alte pareri n-ai decat sa-ti faci forum privat (inchis) daca vrei sa discutzi cu prietenii... ROCK-ul imi place (sau a inceput sa-mi placa de cateva luni... am dat in boala Voltaj shi Vitza de Vie) pentru ca pana shi versurile sunt mai mature nu mai zic de sound shi combinatziile care se pot obtine... Cine-i face versurile lui Adrian Copilu' Minune? Presupun ca nu el shi nici muzica. El numai canta... Daca ma insel (s-ar putea) scrie si ma lamuresc io... Ciao, have a nice day...:)
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: Special ptr. Original

Mesajde n3aGabitz » Vin Noi 30, 2001 4:53 am

inchidere gura fata mea ca pute...e si logic sa gandesti asa din moment ce asculti rock! ASTa nu e un FORUM ROCK! Ala e mai jos...asa ca sorry, e un forum pentru toata muzica...nu te-a pus nimeni sa citesti din moment ce ai vazut ca topic-ul e despre cineva care nu-ti place si mai ales nu te-a pus nimeni sa raspunzi....da deh.....

nick-ul meu de pe forum nu are nici o legatura cu mine, si te asigur ca nu ma cred buricul pamantului insa scuza-ma daca imi permit sa ma bazez pe anumite cunostinte care le posed!

versurile si le face el, si alea triste sunt cate o intamplare din viata lui, cum ar fii noapte si e tarziu...dar tu nu ei de unde sa stii fiindca esti prea Elevata pentru muzica asta draga mea....nu are rost sa-ti mai dau explicatii...mai bine fii smart si numai posta numai aiurea...respecta muzica chiar daca nu iti place tie...eu nu suport rock-ul da nu mah vezi aici sa scriu Vai ce de c***T e ROCK-ul nu?

sper ca ai inteles ce am avut de zis...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Re: Special ptr. Original

Mesajde Chris Damian » Vin Noi 30, 2001 8:25 am

respecta muzica chiar daca nu iti place tie...eu nu suport rock-ul da nu mah vezi aici sa scriu Vai ce de c***T e ROCK-ul nu?


Diferentza intre cele comparate de tine este ca in timp ce un Jimmy Hendrix a revolutzionat intreaga muzica, avand suficiente inovatzii in materie de interpretare, iar "Child in time" este o piesa ce figureaza shi pe acel CD trimis in spatziu cu diverse informatzii despre Pamant, ACM shi altzii asemenea lui nu sunt altceva decat nishte ilushtrii anonimi in lumea larga, (stadiu la care cu sighurantza vor ramane pana la adanci batranetzi) care nu fac altceva decat sa confirme ideea ca Romania este o republica bananiera. Daca tzi neaparat sa faci o comparatzie intre rock-ul pe care tu nu il suportzi shi manelele pe care le tot lauzi, hai sa facem un experiment : sa vedem catzi romani or sa-shi aminteasca la anu' pe vremea asta de manele shi catzi vor mai asculta rock, in orice forma a sa. E drept ca s-ar putea sa nu itzi convina rezultatul, dar shtii ce ? Pamantul se invarte shi fara ajutorul tau .



PS- faptul ca nu spui ca rock-ul e de kkt , dar gandeshti treaba asta, nu te pune mai presus de cei care blameaza manele, pentru ca in fond tradeaza aceeashi lipsa de respect, in cazul tau neexpreimata in cuvinte, dar cat se poate de evidenta.
Chris Damian
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 01, 2001 10:56 am
Localitate: Chicago

Re: Re: Re: Special ptr. Original

Mesajde n3aGabitz » Vin Noi 30, 2001 8:46 am

diferenta e ca eu ascult ACM din '92 vreme cand voi erati paraleli cu muzica lui! Ce ai fii vrut sa trimita in spatiu ma Goran Bregovici?
Atunci daca nu sunt mai presus ca ma abtin, nimeni inseamna ca nu e mai presus, tu daca vrei sa injuri pe cineva si nu o faci, asta inseamna cca esti la fel de badaran ca o persona care injura?

eu nu vreau sa fac pe nimeni sa asculte ACM, ma doare undeva de ce vor sa asculte, kestie e ca am vrut sa clirific unele confuzii care vad ca persista, deh...cu caposhii nu ai cum s-o dai la cap...asta e!

stai linistit ca cei care ascultau manele acum 8 ani asculta si azi, numai persoanele superficiala se skimba de pe ozi pe alta, si asta datorita faptului ca sunt foarte usor de manipulat....


pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Special ptr. Original

Mesajde Chris Damian » Vin Noi 30, 2001 9:12 am

diferenta e ca eu ascult ACM din '92 vreme cand voi erati paraleli cu muzica lui! Ce ai fii vrut sa trimita in spatiu ma Goran Bregovici?

Daca nu ai verificat in profile , te invit sa o faci . Cunosc manelele de pe vremea cand tu nici macar nu erai nascut . De la Cenushareasa shi pana la Tom degetzel ...De crescut am crescut in Colentina, asha ca nu imi explica tu cum e cu manelele. ACM era o utza bleaga pe vremea cand Albatrosul era in voga, Dan Armeanca sau Fratzii Peshte...Care ce e drept aia s-au ocupat ceva mai mult de folclorul lor de ciori decat de buriceala in care s-a transformat . Pe vremea aia mai auzeai shi o jampara shi alte ritmuri care cred ca nu sunt straine de tine, de vreme ce te tot lauzi ca ai foast prin studiouri. Remarca ta cu Goran Bregovic o ignor pt ca este pour shi simplu stupida. De ce ? Pesntru ca la vremea aia Bregovic canta cu cea mai tare trupa de rock din tzara 'mnealui , care se numeshte Bjello Dugme...Era ca stil foarte departe de ceea ce shtii tu . Shi shtii care e culmea ? A fost facut celebru in lumea larga de cel poreclit "Bunicul punkului"- Iggy Popp.

Atunci daca nu sunt mai presus ca ma abtin, nimeni inseamna ca nu e mai presus
Greshit ! Spre marea ta surprindere exista shi oameni care au gandurile cat se poate de curate.

tu daca vrei sa injuri pe cineva si nu o faci, asta inseamna cca esti la fel de badaran ca o persona care injura?

Da ! Nu este practic nici o diferentza intre cei care injura cu voce tare shi cei care injura in gand . Gandirea lor este la fel de murdara shi afectata. Ne diferentziem de regnul animal shi prin puterea de a ierta .

stai linistit ca cei care ascultau manele acum 8 ani asculta si azi, numai persoanele superficiala se skimba de pe ozi pe alta, si asta datorita faptului ca sunt foarte usor de manipulat....

La faza asta ma nitreb sincer daca ai vre-un dram de minte . Daca e asha cum spui tu inseamna ca omul ar fi ramas la stadiul de urangutan , fara sa evolueze, pt ca nu-i asha ? Trebuie sa ramai fidel unei singure idei. Prietene , discutam de muzica, nu facem politica !
Chris Damian
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 01, 2001 10:56 am
Localitate: Chicago

pt.Orighinal.

Mesajde manelesux » Vin Noi 30, 2001 2:26 pm

Initial trimis de original
diferenta e ca eu ascult ACM din '92 vreme cand voi erati paraleli cu muzica lui! Ce ai fii vrut sa trimita in spatiu ma Goran Bregovici?
Atunci daca nu sunt mai presus ca ma abtin, nimeni inseamna ca nu e mai presus, tu daca vrei sa injuri pe cineva si nu o faci, asta inseamna cca esti la fel de badaran ca o persona care injura?

eu nu vreau sa fac pe nimeni sa asculte ACM, ma doare undeva de ce vor sa asculte, kestie e ca am vrut sa clirific unele confuzii care vad ca persista, deh...cu caposhii nu ai cum s-o dai la cap...asta e!

stai linistit ca cei care ascultau manele acum 8 ani asculta si azi, numai persoanele superficiala se skimba de pe ozi pe alta, si asta datorita faptului ca sunt foarte usor de manipulat....


pace


Nu mi se pare un lucru de lauda ca ascultzi de aproape 10 ani manele.....oricat de tolerant ash fi....sa presupunem ca acord circumstantze unui mucos de 14 ani care asculta manele la chefuri cand gagicile dau din buric pentru el....shi pentru ca maneaua e la moda...dar asta o face o vara-doua...fiecare dintre noi poate avea momente decadente...mai lungi sau mai scurte....shi io ascultam michael jackson pe vremuri....dar la matale momentu decadent se prelungeshte pe mai bine de jumatate din viatza pe care ai trait-o pana acu.Poate shi io am ascultat ACm acu 10 ani....poate el era piticu ala caruia i-am bagat o bancnota de o suta de lei in slip la balu bobocilor din liceu....dar nu vad nici un motiv pe lumea asta ca cineva sa recunoasca ca asculta de UN DECENIU manele!!!!!!

Eu sunt mandru ca in 92 eram paralel cu muzica lui ACM.Sunt mandru ca inca sunt paralel cu muzica lui shi voi fi pana va crapa.

Da,Damien-Omen are dreptate,daca itzi inghitzi injuratura eshti doar cu doi lei mai putzin nashpa decat daca o urlai in gura mare.Inseamna cel mult ca eshti shi un pic ipocrit,sau te temi sa nu furi vreun ban.


Confuzii nu persista pe nicaieri asha ca nu ai ce clarifica.Totzi shtim ca ACM nu canta de ieri-de azi,shi tocmai asta ne ingrijoreaza.Totzi shtim ca manelele sunt muzica facuta de nishte cacatzi cu oki pentru altzi cacatzi cu oki.

Intre omu superficial care ishi skimba parerile in functzie de noile idei care i-au venit shi omu consecvent care ramane la ideea lui pentru ca alta nu e in stare sa aiba,il prefer pe primu.da cu caposhii ashtia nu avem ce face,nu-i asha?
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

Re: Re: Special ptr. Original

Mesajde Andrada The Dev » Vin Noi 30, 2001 11:37 pm

Initial trimis de original
inchidere gura fata mea ca pute...e si logic sa gandesti asa din moment ce asculti rock! ASTa nu e un FORUM ROCK! Ala e mai jos...asa ca sorry, e un forum pentru toata muzica...nu te-a pus nimeni sa citesti din moment ce ai vazut ca topic-ul e despre cineva care nu-ti place si mai ales nu te-a pus nimeni sa raspunzi....da deh.....

nick-ul meu de pe forum nu are nici o legatura cu mine, si te asigur ca nu ma cred buricul pamantului insa scuza-ma daca imi permit sa ma bazez pe anumite cunostinte care le posed!

versurile si le face el, si alea triste sunt cate o intamplare din viata lui, cum ar fii noapte si e tarziu...dar tu nu ei de unde sa stii fiindca esti prea Elevata pentru muzica asta draga mea....nu are rost sa-ti mai dau explicatii...mai bine fii smart si numai posta numai aiurea...respecta muzica chiar daca nu iti place tie...eu nu suport rock-ul da nu mah vezi aici sa scriu Vai ce de c***T e ROCK-ul nu?
Sa nu mai zic nimic ca ma baneaza astia da (ma duc shi pa Rock n-ai tu nici o grija) si ce daca ba io sunt intr-o faza care treca pana maine... :) Nu interpreta greshit, da manelele nu mai "e" la moda. Te rog sa nu mai fii atent la ritm dar si la versuri... Blah! Atata am de zis
Pace!

sper ca ai inteles ce am avut de zis...
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Re: Re: Re: Special ptr. Original

Mesajde Andrada The Dev » Vin Noi 30, 2001 11:43 pm

Bravo Cristi Damian!!!!!!!!!:))
Andrada The Dev
Junior Member
 
Mesaje: 442
Membru din: Mar Noi 27, 2001 1:00 pm
Localitate: Currently completing a mission in Nevernever

Mesajde n3aGabitz » Sâm Dec 01, 2001 10:20 am

manelux esti o mizerie de om, asa ai fost, asa esti si asa o sa fii pana o sa crapi! Ma dezgusti in ultimul hal....esti un racist ipocrit pe care daca l-asi vedea in fata ochilor l-asi scuipa....si l-asi bate, si l-asi bate si l-asi bate , nu ca sa priceapa da asa din placere! Dupa aia te-asi lega de picioare si de maini de un scau, si te-asi pune in centrul unei incaperii si l-asi aduca pe fratele ACM si pe Vali si pe Dan sa-ti cante toata dimineata, pe langa ei ar mai baga la microfon si Laurentiu si Andre, si La Familia....uite asa te-asi tine o noapte intreaga, si pe tine si pe toate labele triste care daca ar fii jmechere nu si-ar pierde timpul aici ca sa scape lumea de manele si muzica pop-dance.......citeste si tu mesajele tale sa vezii ce natie de om poti sa fii mah......ti-am mai zis eu tie esti din punct de vedere valoric .00001.....gata mi-e sila de mine d'apai de altcineva.......ah....si ca sa nu mai ma ei la teorii legate de unjuraturii bla bla bla mai dute si in poola "noastra" pe romaneste....

tot respectul.....
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

mai usor bah !!!

Mesajde Madalina » Sâm Dec 01, 2001 10:21 pm

mai usor bah ca facetzi scurt la mana. Andrada tu nu te mai lua de Adrian CM si tu original nu te mai lua de rock si toata lumea va fi fericita si n-o sa se mai certe nimeni. logic nu?;) noah ca eu ma car. ceau all!
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Re: mai usor bah !!!

Mesajde n3aGabitz » Dum Dec 02, 2001 5:14 am

eu nu ma iau de rock, daca fratii vor sa asculte rock, sa asculte nu bag, nu comentez, si asa mai departe...fiecare asculta ce vrea....si ce ii place! Pacat ca nu toti lamerii de aici gandesc la fel...

gagico te pup....


ptr....restul...pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

am nevasta de valoare....

Mesajde manelesux » Dum Dec 02, 2001 5:33 pm

Initial trimis de original
manelux esti o mizerie de om, asa ai fost, asa esti si asa o sa fii pana o sa crapi! Ma dezgusti in ultimul hal....esti un racist ipocrit pe care daca l-asi vedea in fata ochilor l-asi scuipa....si l-asi bate, si l-asi bate si l-asi bate , nu ca sa priceapa da asa din placere! Dupa aia te-asi lega de picioare si de maini de un scau, si te-asi pune in centrul unei incaperii si l-asi aduca pe fratele ACM si pe Vali si pe Dan sa-ti cante toata dimineata, pe langa ei ar mai baga la microfon si Laurentiu si Andre, si La Familia....uite asa te-asi tine o noapte intreaga, si pe tine si pe toate labele triste care daca ar fii jmechere nu si-ar pierde timpul aici ca sa scape lumea de manele si muzica pop-dance.......citeste si tu mesajele tale sa vezii ce natie de om poti sa fii mah......ti-am mai zis eu tie esti din punct de vedere valoric .00001.....gata mi-e sila de mine d'apai de altcineva.......ah....si ca sa nu mai ma ei la teorii legate de unjuraturii bla bla bla mai dute si in poola "noastra" pe romaneste....

tot respectul.....


orighinea pulii de haiduc castrat de eshti, nu erea musai sa raspunzi la mesaju meu,ca e ziua Romaniei shi se invarte in groapa comuna totzi eroii neamului cand citeshte ce ai scris matale acolo,mancamiai,daca pricepi ce vreau sa zic,fratele meu...
Tu daca calci pe langa casa mea cu toata shleahta aia de rapsozi ai poporului,va las pe fiecare sa ma sarutatzi pe varfu pulii shi pe urma va rascolesc interioarele cu coada de topor data prin seu, pana ma rogi in genunchi sa-tzi pui capat zilelor tale shi ale gashtii aleia pe care ai pomenit-o,oameni ale caror nume ar trebui shterse din calendaru ortodocks.
Ai intzeles pui de capra?ia shi suge mai departe sa nu te deshidratezi,tot asha pe romaneshte,cum itzi place tzie....

cu dragoste,al tau sincer manelesux.

P.S.Ai grija la mailuri,poate da anthraxu peste tine.
manelesux since 1918
manelesux
Junior Member
 
Mesaje: 466
Membru din: Mie Aug 01, 2001 10:02 am
Localitate: Ubiquitous

muie

Mesajde n3aGabitz » Dum Dec 02, 2001 11:41 pm

esti un idiot mah, depasesti cotele penalului...nici nu mai merita sa-ti raspund...esti ...da ce nu esti! ar trebuii sa-ti faci o emisiune televizata...

jack the ripper....SUFERI!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: Re: mai usor bah !!!

Mesajde Madalina » Lun Dec 03, 2001 3:29 am

Initial trimis de original
eu nu ma iau de rock, daca fratii vor sa asculte rock, sa asculte nu bag, nu comentez, si asa mai departe...fiecare asculta ce vrea....si ce ii place! Pacat ca nu toti lamerii de aici gandesc la fel...

gagico te pup....


ptr....restul...pace


pupikuri right back at ya ;)
Coffee ... chocolate ... MEN ... somethings are better RICH
Madalina
Junior Member
 
Mesaje: 131
Membru din: Joi Noi 22, 2001 12:00 am

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Adrian C. Minune

Mesajde gabone » Lun Dec 03, 2001 4:48 am

Initial trimis de original
adrada mancatziah inima ta, tu ai habar ce se petrece intr-un studio? ai fost freodata intr-un studio? daca nu ai fost atunci fa pasi si scrie la alt topic, in alte cuvinte DORMI la LOC!


ca si la celalate topice se gasesc cativa cunoscatori sa scrie ei ce stie......mi-e sila dde voi!

macar sa ajungeti voi ca Adi sa dati cel putin 2-3 concerte pe zi, si in acelasi timp sa trageti si cate o piesa doua fie in Sud Est Productions, fie Nova Music....asta pentru cei care stiu despre ce vorbesc...dar presimt ca iar m-i se va raspunde din canal...


auzi tata, ca ala sa ajungi tu.:D ca tot iti place. pupa-l in k_urul ala mic si negru daca il iubesti atat. "...m-i se va raspunde....". cine dracu' te-a invatat sa "sculptezi" litere???
gabone
Junior Member
 
Mesaje: 15
Membru din: Mar Noi 27, 2001 12:25 pm
Localitate: Bucuresti (inca)

Mesajde Vizitator » Lun Dec 03, 2001 4:52 am

mai copii, de ce va certati aiurea pe acelasi subiect

gabi nu o sa renunte in a ne intarata, iar noi o sa-l zgandarim la fel de mult ca pana acum

one more ban, ce mai conteaza?
Vizitator
 

lolex

Mesajde n3aGabitz » Lun Dec 03, 2001 9:47 am

asta imi place mie la vali...e un bun exemplu pentru restul care ma iubiti atat de mult incat tre sa imi raspundeti la fiecare post....

oare el de ce nu mai se baga aiurea....ca e MATUR!

pace vali...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori