50cent

50cent

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 12:27 am

n3aGabitz-Ce crezi despre 50cent?
Intrebarea e dedicata in special tie,stii prea bine motivul, d'aia accentuez.
Daca cineva are o parere despre 50cent sa posteze aici,topicul e deschis pentru toti.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

..

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 22, 2003 5:59 am

pai daca stiu motivul ptr care ma intrebi inseamna ca tu la randul tau stii si raspunsul meu nu?

Am o parere f. buna pe care tu "orbit" de "murdah..." nu o poti intelege. Vrei sa ne certam pe subiectul asta? eu nu vrea? mai rami tu cu parerea ta...si eu cu a mea. si e totul bine. gusturile nu se discuta.

ps: am o parere f. buna.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: 50cent

Mesajde muffinass » Vin Aug 22, 2003 7:48 am

daca tot suntem la subiectu' asta...eu de exemplu nu prea sunt atras de hh-ul american. Imi plac anumite melodii, Busta Rhymes, cat de comercial este, imi place, la fel si multe trupe din underground.
Insa nu stiu daca o fii faptul ca nu m-am nascut cu limba engleza-n sange, ori ca nu am o tragere pentru subiectele lor, ca mai repede as asculta hh romanesc decat cel american.
Nu e treaba ca nu inteleg ce spun, ca am aproape un deceniu decand stau in toronto, da' parca as asculta si o melodiie proasta de hh romanesc, decat una proasta americana.
Sfiricelele mele de gandire...atat...
"sunt inzestrat cu- deosebita putere,
ce poate lasa kiar si bolta cereasca fara stele..."
/
tehnica ta....este minunata
Avatar utilizator
muffinass
Junior Member
 
Mesaje: 128
Membru din: Sâm Feb 23, 2002 12:00 am

Mesajde rady » Vin Aug 22, 2003 10:57 am

incearca sa asculti NAS, poate te vei lumina :)
cat despre 50.. nu ma atrage chair deloc, si nu mi-a placut inca de la inceput (ma refer la albumul get rich...)
oricum, din surse oficiale separe ca va scoate un album ce va rivaliza cu illmatic si ready to die, poate ala o sa-mi placa mai mult

Promising an LP of the caliber of rap classics like "Illmatic," "Ready to Die," and "Reasonable Doubt," 50 Cent's debut promises to set the pace for hip-hop in coming years.
X

KNICKSONLINE.COM
Avatar utilizator
rady
Junior Member
 
Mesaje: 319
Membru din: Dum Noi 10, 2002 12:00 am

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 2:43 pm

n3aGabitz
nu caut cearta, intrebam parerea ta pt ca cred ca pricepi cel mai bine dintre toti pe forumul asta in chestia asta.deci nu stiu parearea ta cum mentionezi tu mai sus.

despre 50 cent cred ca trebuie sa mai creasca,ca daca nu il ajutau astia de la shady ,cine stie daca mai discutam aici despre el,(hey em u know u my favorite white boy right?i ove u 4 this one)
dar asha vezi: "picture me ,pen in hand write lines knowin The Source will quote it when i die they will read this and say a GENIUS wrote it."
cat de cretin trebuie sa fii ca sa faci asa rap,text?
cred ca se considera deja #1,d'aia nu'l apreciez, e arogant:
"50 fear no man warrior ,swing swords like conan "
sau
"u know its comin,u motherfuckers dont even know do u?take some Big and some Pac and u mix them up in a pot sprinkle a littleBig L on top,what the fuck do u got?" curajos da?

Asta este 50 cent si textele sale de 50cent si acum o intrebare:
50 cent wrote:
"dont let me lose u
im not tryin to confuse u
when i let loose with this Uzi
and just shoot through ur Isuzu
u get the message?"
care este messaju? ca face textele ca sa iasa rima?

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 7:20 pm

rady:
"incearca sa asculti NAS, poate te vei lumina "

tu crezi ca eu traiesc in caverna si ascult doar "murdah"?lol,
cat despre 50 astept sa-mi zica cineva care piesa dupa parerea v-tra poate fi numita piesa.

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Vin Aug 22, 2003 8:37 pm

da game frate, tu ai parerea ta despre 50. punct. ce vrei sa fac eu acum? sa icnerc sa te conving pe tine sa intelegi ce canta 50 si care e diferenta dintre el si Ja? Nu, prefer sa iti dau cu pace si bafta. Cum am zis...gusturile nu se discuta.
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

No Offence!

Mesajde rap_t_one » Vin Aug 22, 2003 8:50 pm

Well why aren't you askin' tha man who's life worth less than half'a'buck what's his opinion 'bout Gabitz????;m :B
error : signature could not be loaded !
Avatar utilizator
rap_t_one
Junior Member
 
Mesaje: 399
Membru din: Dum Aug 04, 2002 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Vin Aug 22, 2003 9:58 pm

n3aGabitz nu trebuie sa ma convingi de nimic,aici cer pareri despre 50, daca vrei sa postezi ok, daca nu mergi de ia-ti o bere din frigider.Din cate ai postat aici mi-a venit o idee:
la ce mai trebuie forumul asta?las sa stea fiecare cu parerea si gustul sau ...gusturile nu se discuta.
so what you gone do Face?..lol...ascult exact acum recognize de scarface..crezi poate ca sunt fixat cu Ja ??..nope
so what you gone do n3aGabitz?

P.S.rap_t_one or postezi la subiect or te duci dreaq-ului cu randul tau scris in engleza,nu trebuie sa-mi demonstrezi ca stii engleza B.

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde gizzo » Sâm Aug 23, 2003 12:25 am


despre 50 cent cred ca trebuie sa mai creasca,ca daca nu il ajutau astia de la shady ,cine stie daca mai discutam aici despre el,(hey em u know u my favorite white boy right?i ove u 4 this one)

Shady/Aftermath l'au adus pe 50 Cent in mainstream, l'au ajutat sa devina cunoscut si americanilor de clasa mijlocie. Pana atunci 50Cent era deja faimos in strada datorita primului album "Power of the Dollar" si a numeroaselor mixtapeuri pe care le'a scos pe piata neagra. El inca din '99 era foarte cunuscut in rapul american. Jay-z chiar s'a luat de el pe o melodie de pe "The Life and Times of Sean Carter vol1" Asa ca Eminem si Dre doar l'au facut mai cunoscut si restului lumii.


"u know its comin,u motherfuckers dont even know do u?take some Big and some Pac and u mix them up in a pot sprinkle a littleBig L on top,what the fuck do u got?" curajos da?

50 cent wrote:
"dont let me lose u
im not tryin to confuse u
when i let loose with this Uzi
and just shoot through ur Isuzu
u get the message?"


Hm....asta chiar arata cat de atent ai ascultat albumul....astea sunt bucati din strofa lui Eminem de pe "Patiently Waiting"...ce dracu' legatura au cu 50 Cent?
Avatar utilizator
gizzo
Junior Member
 
Mesaje: 66
Membru din: Vin Apr 18, 2003 11:00 pm

aha

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 23, 2003 3:18 am

gizzo nici ca nu puteai sa explici mai bine, marfa.

da game: nu frate fiecare poate discuta ceva normal, vroiam doar sa evit o alta conversatie in focuri...ca deja avem una pe "eminem".

salut

rap t one: ma omule ce ai tu cu sufletul meu? de ce te tot bagi tu inseama asa? fa-ne sa intelegem ...
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

nota 10

Mesajde Lärägë » Sâm Aug 23, 2003 1:45 pm

gizzo iai nota 10.
inteleg ca stii despre ce merge vorba aici,ceilalti nu incearca sa se bage decat in seama, ca idiotii.Patiently waiting ha-ha esti unicu care a observat.
stiu ca 50 si-a castigat respectul prin mixtape-uri,dar as vrea sa stiu cine l-a impuscat in 2000?ceva idee?

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

da

Mesajde Arigo » Sâm Aug 23, 2003 9:57 pm

si eu as vrea sa stiu cine mi-a baut ultimul strop de cola.
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

....

Mesajde n3aGabitz » Sâm Aug 23, 2003 11:32 pm

arigo??????? nu am gustat sarcasmul....sorry

da_game: blackchild la impuscat...nu ma pot jura cu mana pe inima dar din cate stiu eu (dupa cum vezi stiu cate ceva) black child a tras..

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Dum Aug 24, 2003 12:29 am

n3aGabitz:eu am auzit mai multe in legatura cu cazul asta,
una ar fi ca blackchild a platit un pustan sa traga in 50,ala de spaima a tras din mers fara sa coboare din masina,l-a ranit s-a speriat si mai mult si a fugit,dupa care a fost omorat din motiv ca nu a dus treaba la capat.
blackchild sta cu murder_inc hmmm ,s-ar putea sa fie o barfa.
cazul a ridicat atenzia asupra lui 50, si aia care au facut atentatu l-au lasat in pace.

P.S.n3aGabitz am inteles ca esti moderator right?pai atunci ce astepti? dale un ban cat pula la astia care se baga ca idiotii in seama.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

lol

Mesajde Kombat » Dum Aug 24, 2003 4:27 am

da game u got some problemz big onez....hmm.....te uiti des pe hbo?
ai acultat rowdy rowdy de ex a lu 50? ... asta era mai demult cand canta rep:) ...
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

Mesajde Arigo » Dum Aug 24, 2003 7:36 am

uite, kombatzelu` a inteles despre ce vorbeam.

Da_Game:
stiu ca 50 si-a castigat respectul prin mixtape-uri,dar as vrea sa stiu cine l-a impuscat in 2000?

suspect de stupid....
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Lärägë » Dum Aug 24, 2003 1:50 pm

Kombat si Arigo:
Daca credeti tot ce se spune in tv si in presa atunci va dau cate o pula in gura la amandoi.
hbo este sursa voastra de informattie?ok,dati-va cu parerea dar nu incercati sa convingeti lumea de ceea ce ati auzit .
Daca vreti sa va expuneti pararea ok,daca sa inpuneti atunci muie.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

Mesajde Lärägë » Dum Aug 24, 2003 3:18 pm

Meanwhile, the incredible scrutiny of federal agents seems to have had an effect on Murder Inc.'s music. According to Murder Inc. artist Blackchild, an apparent slip up on Ja Rule's recent anti-50 Cent track "Loose Change" was more calculated than clumsy. Blackchild insisted to MTV News that when Ja raps,
" 50, you gon' get shot again by the M-U-R-E-D-R Inc. "
he misspells the name of his label in order to avoid making a
self-incriminating statement.
May 2003

<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

da

Mesajde Arigo » Dum Aug 24, 2003 3:25 pm

Initial trimis de Arigo
suspect de stupid....
i have a life, but dont really feel like living it,
so me and the internet are getting more intimate.
Arigo
Junior Member
 
Mesaje: 54
Membru din: Vin Apr 12, 2002 10:26 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde Raspopitu » Mar Aug 26, 2003 10:14 pm

Initial trimis de Da_Game
Kombat si Arigo:
Daca credeti tot ce se spune in tv si in presa atunci va dau cate o pula in gura la amandoi.
hbo este sursa voastra de informattie?ok,dati-va cu parerea dar nu incercati sa convingeti lumea de ceea ce ati auzit .
Daca vreti sa va expuneti pararea ok,daca sa inpuneti atunci muie.
<< peace >>


OFF-TOPIC:
Scuzati interventia,dar....Da_game..nu am nimic cu tine,dar te rog CITESTE CU ATENTIE ce se scrie si poate nu o sa mai dai rspunsurile astea super cretine si stupide si cm dracu mai vrei sa le zici.
Kombat a zis o fraza IRONICA cu HBO,dar tu probabil ca la ora aia erai cu cerebelul in moarte clinica si ai zis ca nu are nimic daca scri ceva ca de...o sa ai un mesaj in plus.
Asta am oservat-o la f multi sueri pe forum(nu neaparat asta)...Nu citesc atent ce scrie altcineva sau(mai rau) nu inteleg ironiile care sunt la mintea cocosului.
Sper ca ai inteles ce am vrut sa zic si crede-ma ca nu am de gand sa am vreun conflict stupid cu tine(sau cu oricine).Am zis asta ca o observatie nu ca un atac la persoana.


On-topic
Nu imi place 50,dar dupa cum zicea si Gabitz fiecare cu ce ii gadila lui urechea si cu asta basta.


Numa bine
Eu sunt nascut in alb-violet/Traiesc in alb-violet/Si port in suflet si in gand/Mereu un nume sfant/Caci alb imi este sufletul/Violeta inima/Si pentru POLI voi canta/Doar asta-i viata mea!
Avatar utilizator
Raspopitu
Junior Member
 
Mesaje: 453
Membru din: Mie Oct 23, 2002 11:00 pm

aha

Mesajde n3aGabitz » Mie Aug 27, 2003 12:25 am

pai nu? cui ii place bine, cui nu la fel de bine. Dar din moment ce nu iti place un anumit artist mai bine stai in banca ta decat sa arunci cu cacat aiurea...doar ca sa vada lumea ca tie nu iti place ala....in fine. pula mea. sunt satul.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Lärägë » Lun Sep 15, 2003 7:35 pm

n3aGabitz.si acu cateva zile cine a tras in 50? tu ce ai auzit?ce crezi?
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

....

Mesajde n3aGabitz » Lun Sep 15, 2003 9:19 pm

nu a tras nimeni de la murder ink. sunt sigur ca a tras vreun ex amic de-al lui 50 care e gelos ca 50 nu l-a mai bagat in seama dupa ce a plecat din "cartier" (adica dupa ce l-au semnat em si dre). sau poate fii cineva care are boala pe el. sunt multe lucruri care nu le stiim frate. de exemplu murder ink au deschis label-ul cu bani de la traficantii de droguri care au omorat-o pe mama lui 50...deci treaba e mai tragica decat stim noi. prefer sa raman in pozitia de "fan". sunt curios ce o sa faca ja pe "blood in my eye" dar dupa parerea mea are slabe sanse sa mai fie credibil. nimeni nu zice sa nu faci si balade...dar prea a insistat pe stilul asta cu prea multe hit-uri intelegi? eu dupa "down ass bitch" nu ieseam pe albumu nou cu thug lovin ....ieseam cu ceva care sa ma reprezinte sa reprezinte familia din care provin sau vorbea de ceva mai "Real". dupa thug loving a iesit cu messmerize....acum pula mea...ca un rapper care se crede "thug"...noul "2pac" pula mea e prea de tot intelegi? Si calitativ vorbind acum...mai se compara mesmerize cu always on time? pai always on time a fost prea "tare" comparativ cu mesmerize...sa fim realisti. deci vreau sa intelegi ca nu am nimic cu ja, ca si eu cand a scos love is pain eram calare pe album ca toata lumea...dar felul in care a abordat treaba cu 50, cum sa dat la em si dre...si toate astea, nu trebuia sa le faca....inafara de fanii inraiti ja rule, si-a pierdut multi admiratori. sper sa inceteze cu shootingurile insa...ca nu tre sa moara nimeni, nici ja...nici 50. dar vezi tu...eu consider ca daca nu ar fii boul ala de irv gotti, ja nu s-ar fii comportat niciodata asa. asta o sa ti-o zica multi.

salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: ....

Mesajde TheSmoker » Mie Sep 17, 2003 6:23 am

Hm...deci, asta e un fel de completare la explicatzia lu gizzo, 50Cent s-a lansat in hh cu ajutorul unei bande al carei membru era numita "Bloods", mai intai in underground(acolo la ei) cu vro 4 albume pintre care unu superb Power of the Dollar,si diverse aparitzii pe mixtapeuri, dar aceasta banda dupa ce a vazut succesul albumului Get rich or die tryin, al 5-lea sau primu pe piatza au trimis scrisori de amenintzare la casa de discuri a rapperului, iar NewWorkPost spune ca pana si fiul de 6 ani al rapperului poarta vesta antiglontz...so? de kkt toata faza ce s-a creat, valabil si in cazul Murder Inc, vorba lu neaGabitz, nu ar trebui sa moara nimeni, pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Re: Re: ....

Mesajde TheSmoker » Mie Sep 17, 2003 6:25 am

rectific NewYorkPost, ma grabeam :)!pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

incorect

Mesajde n3aGabitz » Mie Sep 17, 2003 9:12 pm

nu stiu unde ai citit tu ce ai citit frate, dar cel care l-a lansat pe 50 nu a fost nimeni altcineva decat Jam Master Jay! El i-a pus microfonu in man, el i-a aranjat la Columbia etc. Si al doilea om important in cariera s-a este DJ Whoo Kid, daca nu era el care sa il puna pe mixtape-uri non stop....nu il mai auzea Eminem si nu il mai baga nimeni in seama, cam asta e istoria lui 50.

pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Re: incorect

Mesajde TheSmoker » Mie Sep 17, 2003 9:53 pm

NeaGabitz nu te contrazic cu cine i-a pus microfonu in mana si cine l-a ajutat sa inregistreze, insa el facea parte din bada asta inainte sa se apuce de catat, cam asa ceva...am citit prin revista 4Elemente. pace!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

Mesajde Lärägë » Mie Sep 17, 2003 10:42 pm

a auzit cineva ca g-unit(50,tony yayo,lloyd banks,young buck) va scoate pe piata un nou album"Beg For Mercy" 16 piese dintre care unele cu colaborarea lui dre si em,am auzit ca va iesi prin noiembrie,cineva a ascultat "stunt101"? au inceput so bage la radio.
<< peace >>
Avatar utilizator
Lärägë
 
Mesaje: 347
Membru din: Vin Iul 25, 2003 11:00 pm

...

Mesajde n3aGabitz » Mie Sep 17, 2003 11:00 pm

The Smoker, nu te supara pe mine omule, dar tu iti bazezi cunostiintele pe revista 4 Elemente? Tu ai vazut recenziile lor? Oamenii aia asculta muzica underground atat. Eu imi bazez cunostiintele pe surse de aici, directe sau indirecte. Deci...concluziile tragele tu. In momentu de fata 4 Elemente are aceasi valoare ptr mine care o are si The Source (revista care acum e de mare cacat aici).

Da Game - Da frate scot album G-Unit, am auzit Stunt 101 e dragutza, nu am auzit-o e prea bine. Si da pe album sunt negative facute de Dre si Eminem, nu stiu insa daca si Dre va canta pe album oricum Eminem probabil ca da. Momentan nu ma gandesc la albumu' asta deoarece de 15 ore ascult albumul lui Obie non stop, un album Classic in adevaratul sens al cuvantului.

Pace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator