vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Forum-ul formatiei Proconsul si al fanilor acesteia. Puteti primi raspunsuri chiar de la membrii formatiei

vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde RALU » Mie Aug 27, 2003 8:26 pm

Buna! Sunt Ralu din Iasi, shi vreau sa vb cu persoane care asculta Proconsul. Vreau sa aflu alte pareri, sa vad cum sunt perceputzi de altzii. Shi, dc sa nu recunosc, poate imi fac noi prieteni. :)) Poate facem un mic chat-room, in care sa ne intalnim cei care ii iubim shi respectam pentru ceea ce fac. Asha ca... feel free 2 answer me.
RALU
 

Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde broos » Mie Aug 27, 2003 8:43 pm

Initial trimis de RALU
Buna! Sunt Ralu din Iasi, shi vreau sa vb cu persoane care asculta Proconsul. Vreau sa aflu alte pareri, sa vad cum sunt perceputzi de altzii. Shi, dc sa nu recunosc, poate imi fac noi prieteni. :)) Poate facem un mic chat-room, in care sa ne intalnim cei care ii iubim shi respectam pentru ceea ce fac. Asha ca... feel free 2 answer me.


Salutari fani Proconsul. Sunt un iubitor al muzicii lor. Mi-au placut chiar de la prima piesa "Cerul". Piesele care au urmat au fost toate superbe in stilul lor propriu. Imi place ca sunt originali si au piese de valoare. Am auzit ca piesa "Cerul" a fost reeditata in limba engleza si este data pe posturile din Anglia de radio. Se zice ca au succes. Deci sunt recunoscuti si peste granita ca sunt de valoare.

Mie imi place foarte mult "Prima zapada" :).

~~~~~~~~~

Feel the beat !!!
broos
 

Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde anca joldea » Joi Aug 28, 2003 11:25 am

Initial trimis de broos


Salutari fani Proconsul. Sunt un iubitor al muzicii lor. Mi-au placut chiar de la prima piesa "Cerul". Piesele care au urmat au fost toate superbe in stilul lor propriu. Imi place ca sunt originali si au piese de valoare. Am auzit ca piesa "Cerul" a fost reeditata in limba engleza si este data pe posturile din Anglia de radio. Se zice ca au succes. Deci sunt recunoscuti si peste granita ca sunt de valoare.

Mie imi place foarte mult "Prima zapada" :).

~~~~~~~~~

Feel the beat !!!


Sunt Anca din Arad si am auzit prima oara Proconsul la concertul
Eclipsei din 99, cand vedeam imaginile la televizor si inregistram de la radio.Mai am si acum caseta aceea cu piederi de sunet,dar
cand am auzit prima oara De la rusi,am ciulit urechile.Apoi a urmat
Barosanu, care la fel nu m-a dezamagit...Po sa ma laud ca miros
muzica buna cand o aud.De atunci,sunt fana a formatiei,si sunt mandra ca am albumele lor mai putin Tatuaj care l-am facut cadou
si nu-l mai gasesc,puse bine alaturi de Queen,Pink Floyd,Led Zeppelin,Metalica, Genesis, etc,etc,,,,E mare lucru nu?Deoarece
de la vechiul Sfinx din Romania nu prea imi mai place nimeni de la
noi...Cu exceptia a catorva cantece...
Le doresc baietilor macar 16 albume cat au scos cei de la Simple
Minds care au cantat super la Cerbul de Aur...

Cu bine,
Anca
Avatar utilizator
anca joldea
Junior Member
 
Mesaje: 29
Membru din: Dum Iun 08, 2003 11:00 pm

ok

Mesajde xstream » Joi Aug 28, 2003 9:32 pm

:))
Avatar utilizator
xstream
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 22, 2003 11:00 pm

Mesajde rocka » Vin Aug 29, 2003 10:16 pm

Sunt Dana din Oradea si sunt fan Proconsul de mai putin de o luna. Mai exact de cand au avut concertul de lansare in oradea. M-au impresionat noile piese dar mai ales prestatia lor live.
Asa ca i-am trecut pe lista selecta (si foarte, foarte mica) a trupelor romanesti care imi plac... :D Noroc ca mai sunt unii ca ei care sa faca muzica buna in tarisoara asta amarata ...
rocka
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Aug 10, 2003 1:26 pm
Localitate: Oradea

dana de la oradea?

Mesajde xstream » Dum Aug 31, 2003 7:52 pm

Initial trimis de rocka
Sunt Dana din Oradea si sunt fan Proconsul de mai putin de o luna. Mai exact de cand au avut concertul de lansare in oradea. M-au impresionat noile piese dar mai ales prestatia lor live.
Asa ca i-am trecut pe lista selecta (si foarte, foarte mica) a trupelor romanesti care imi plac... :D Noroc ca mai sunt unii ca ei care sa faca muzica buna in tarisoara asta amarata ...



pai daca xbassu a decretat augustu luna oradea, atunci daca ne chinuim putin ajungem sa decretam forumul asta forum proconsul oradea.

vezi ca mai suntem 2 ( adic eu is si fac cat 4 si joanne cat 5 ) deci suntem inca 9 din oradea. daca vrei sa ne cunosti ( cu toate cele 7 personalitati multiple) da un semnal ...ping )

jeu de la ateneu
Avatar utilizator
xstream
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 22, 2003 11:00 pm

Re: dana de la oradea?

Mesajde rocka » Lun Sep 01, 2003 10:00 pm

Initial trimis de xstream



pai daca xbassu a decretat augustu luna oradea, atunci daca ne chinuim putin ajungem sa decretam forumul asta forum proconsul oradea.

vezi ca mai suntem 2 ( adic eu is si fac cat 4 si joanne cat 5 ) deci suntem inca 9 din oradea. daca vrei sa ne cunosti ( cu toate cele 7 personalitati multiple) da un semnal ...ping )

jeu de la ateneu



Da mai, vreau sa va cunosc pe amandoi... sau pe toti 9.
Dar sa sti ca nu sunteti singurii. Pe langa voi, tot din oradea, mai e si camitza.
Nici nu-i de mirare ca suntem atatia oradeni dupa 5 concerte intr-o singura luna...
Astept sa-mi spui cum va cunosc.
rocka
Junior Member
 
Mesaje: 11
Membru din: Dum Aug 10, 2003 1:26 pm
Localitate: Oradea

Re: Re: dana de la oradea?

Mesajde xstream » Mar Sep 02, 2003 5:46 pm

Initial trimis de rocka



Da mai, vreau sa va cunosc pe amandoi... sau pe toti 9.
Dar sa sti ca nu sunteti singurii. Pe langa voi, tot din oradea, mai e si camitza.
Nici nu-i de mirare ca suntem atatia oradeni dupa 5 concerte intr-o singura luna...
Astept sa-mi spui cum va cunosc.


pai destul de simplu avand in vedere faptul ca o sa pun pe site si ceva poze cu Proconsul dar si cu mine si cu joanne .

jeu de la ateneu
Avatar utilizator
xstream
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 22, 2003 11:00 pm

Re: Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde Unregistered » Lun Sep 15, 2003 10:18 am

sal
eu sunt fan proocnsul tot din '99 si am toate albumele!!!
anul acesta pe data de 5 august am avut placerea sa-i cunosc!!!
eu sunt din cluj si mi-ar placea sa stau de vb. si cu alti fani , indiferent de oras!!!
si pe mine m-au impresionat foarte tare melodiile de pe ultilul album!!!
mie imi plac toate melodiile, car cel mai mult piesele"VRAJA TA","POVESTEA NOASTRA" si "DOR DE TINE"!!!eu vreau sa infiintez un fan club proconsul in cluj!!!
astept raspuns si vreau sa aflu si parerile altora despre aceasta comoara a Romaniei(PROCONSUL)!!!
Unregistered
 

Mesajde florin » Lun Sep 15, 2003 5:14 pm

Bine ai venit pe forum! Nu ar fi rau sa te semnezi, sau chiar sa te inregistrezi, sa stim si noi cu cine vorbim :-)
florin
 

Mesajde carina » Mie Sep 17, 2003 5:59 pm

sal,sunt carina si ma bucur tare mult ca va place proconsul.ralu imi place ca ai spirit de initiativa.la fel si domnu unregistrated.eu i-am descoperit acu cativa ani dar pe vremea aia viata era mult mai nasoala.cu timpul lucrurile s-au schimbat iar cand au aparut cu" cerul "nu-mi venea sa-mi cred "urechilor".a fost o perioada ,dupa ce mi-am luat albumele,cand toata familia mea asculta proconsul,de la bunica pana la fratiorul meu de 4 ani care stia versuri,tot.luna trecuta am primit '10 povesti de' la o persoana draga si mi se pare un album foarte echilibrat.i-am auzit si in concert in orasul meu.una peste alta,eu tocmai m-am mutat in bucuresti si sper ,printre alte lucruri pe care mi le-am propus,sa imi transform casa intr-un loc unde se asculta muzica buna.poate chiar sa va cunosc pe unii dintre voi la o lansare proconsul de exemplu.sau la un concert.cine stie...:)
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde RALU » Vin Oct 24, 2003 7:41 pm

Bine atzi venit pe forum! :)) Eu nu am mai dat pe aici de cam multa vreme, zic eu, dar sper ca de acum sa vin mai des, asha cum obishnuiam. a bucur enorm sa aflu ca va plac acesti baietzi minunatzi, ca ii respectatzi shi ca ii iubitzi pentru ceea ce fac.Numai ca eu am o problema, shi vad ca nimeni nu vrea sa ma lamureasca: cand venizti in Iasi?????? Mie mi-e groaznic de dor de voi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nu cred ca voua va este dor de noi, dar eu nu mai am rabdare! Shi vb fffff serios! Asha ca, nu stiu cum factezi, dar trebuie neaparat sa venitzi cat mai rpd la Iasi!!!! :) Va mai las nrul meu de tel:0745260938, sa ma sunatzi pentru absolut orice; adik inainte de a veni, ca sa stiu sa va pregatesc ceva dulce. Shi de abia astept sa vad videoclipul de la "Povestea noastra"!!!! Sa stitzi ca l-am vazut pe Bodo shi la Prima, shi la Tonomatul DP2. Nu v-am uitat, daca asta credeatzi; orice, numai asta nu. Daca nu mai intru atat de des pe net nu inseamna ca v-am uitat; Doamne fereshte!!! Inca mai mai gandesc la voi, inca va mai ascult. Inca. :) VA doresc , atat voua cat shi celor care intra pe Forum, sa avezti parte numai de lucruri frumoase!!!!!!!!! Avetzi mare grija de voi!!! Va pup!!
RALU
 

Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde d33a » Dum Oct 26, 2003 12:46 pm

salutare!eu sunt din cluj si ador proconsul!
cine este din cj si adora muzica lor si ar dori sa infiinteze un fan club astept mesajul la d33ayou@yahoo.com
d33a
 

Re: Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde carina » Dum Oct 26, 2003 1:31 pm

cred ca ar trebui sa ne punem imaginatia la contributie nu?adica ar fi suuuuper .putem face cel mai interesant fanclub nu numai din cluj da?dar ar trebui un sediu pt corespondenta ,intalniri si alte alea.poate ne dau baietii si partiturile de la cantece. ar fi super.doamne ce dor mi-e de casa .imi lipsesc vechii prieteni cu care ascultam proconsul.sapt asta am reascultat "mi-ai luat inima"nu-l mai ascultasem de ceva timp.eram la cursuri si s-a intamplat ceva ce mi-a amintit de piesa "despre tine".pur si simplu mi s-a facut" foame" de piesa aia si de tot albumul. am plans.l-am ascultat de 3 ori.
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Re: Re: Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde xstream » Dum Oct 26, 2003 4:27 pm

Initial trimis de DORA-KARINA
cred ca ar trebui sa ne punem imaginatia la contributie nu?adica ar fi suuuuper .putem face cel mai interesant fanclub nu numai din cluj da?dar ar trebui un sediu pt corespondenta ,intalniri si alte alea.poate ne dau baietii si partiturile de la cantece. ar fi super.doamne ce dor mi-e de casa .imi lipsesc vechii prieteni cu care ascultam proconsul.sapt asta am reascultat "mi-ai luat inima"nu-l mai ascultasem de ceva timp.eram la cursuri si s-a intamplat ceva ce mi-a amintit de piesa "despre tine".pur si simplu mi s-a facut" foame" de piesa aia si de tot albumul. am plans.l-am ascultat de 3 ori.


doar de trei ori?

Je de la ATN

( si eu sunt de pe aicea )
Avatar utilizator
xstream
Junior Member
 
Mesaje: 35
Membru din: Mar Iul 22, 2003 11:00 pm

Re: Re: Re: Re: Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde carina » Mie Oct 29, 2003 11:42 am

probabil ca toti de-aici avem amintiri legate de muzica de pe mi-ai luat inima.e foarte melancolic albumul( spre deosebire de 10 povesti care e 90%optimist

;k
carina
Junior Member
 
Mesaje: 145
Membru din: Mar Aug 26, 2003 12:00 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde camitza1 » Mie Oct 29, 2003 3:15 pm

Chiar daca "10 povesti" e optimist, eu nu pot sa cred ca nu trezeste la fel amintiri. Fiecaruia ne este in mod sigur dor de cineva, fiecare ne-am despartit de un prieten/a, sau am simtit fiorii primei iubiri. Ne putem regasi cu usurinta in toate piesele acestui album, pentru ca in spatele dozei de optimism pe care o degaja exista si o unda de melancolie. Hai pa, ca mi s-a facut dor sa ascult albumul!
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde Unregistered » Dum Noi 02, 2003 6:02 pm

da asa este.eu ma refeream la amintirile din perioada cand s-au lansat mi-ai luat inima ,cerul ,zbor...atunci traiam anumite sentimente, intre alti oameni.10 povesti mie personal imi da un fel de curaj.te numesti ca mama mea,CAMELIA ,sau e doar un nickname?
Unregistered
 

Mesajde dora-karina » Dum Noi 02, 2003 6:06 pm

am uitat sa ma inregisrez .eu am scris mai sus.carina
dora-karina
 

Mesajde camitza1 » Lun Noi 03, 2003 11:15 am

asa e cum zici tu. da, are importanta?
Avatar utilizator
camitza1
Junior Member
 
Mesaje: 567
Membru din: Sâm Aug 09, 2003 11:00 pm

Mesajde carina » Mar Noi 04, 2003 1:09 pm

pt site nu stiu da pt mine da .am crescut cu numele asta pe buze.
carina
 

Re: vreau sa cunosc parsoane care asculta PROCONSUL

Mesajde Unregistered » Sâm Ian 10, 2004 5:26 pm

Salut,numele meu este Mihaela am 20 de ani si locuiesc in Iasi.Iata ca tocmai ai cunoscut o persoana care asculta Proconsul,cu siguranta sunt foarte multe,precum mai cred si ca pasiunea comuna pt.trupa aceasta va fii un avantaj in o potentiala prietenie.Cu simpatie Mihaela
Unregistered
 

Mesajde iuliah » Mie Mar 10, 2004 5:37 pm

salut tuturor
eu sunt din zalau, studenta la cluj si sustin sus si tare ca ador sa ascult muzica baietilor. Primul album consider ca e super misto, imi plac toate piesele la nebunie,
este singurul album de muzica romaneasca la care imi plac toate piesele, cel mai mult imi place "Numai una"."Mi-ai luat inima" e fain si el da nu-mi place la fel de mult ca si primul, cat despre "10 povesti" nu stiu ce sa spun, imi place si asta mult de tot, nu ma pot hotari care din cele doua albume imi place mai mult primul sau ultimul.
Avatar utilizator
iuliah
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mar 10, 2004 12:00 am

Mesajde Florin » Mie Mar 10, 2004 7:50 pm

Bine ai venit pe forum Iulia :-)
Avatar utilizator
Florin
Junior Member
 
Mesaje: 361
Membru din: Sâm Dec 07, 2002 12:00 am

salut

Mesajde iuliah » Vin Mar 12, 2004 1:12 pm

Bine v-am gasit!!
E misto pe aici pe la voi, sper sa mai vorbim.
Ati fost misto la Teo.
CoCo
Avatar utilizator
iuliah
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Mie Mar 10, 2004 12:00 am


Înapoi la Proconsul

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator