Fara zahar

discutii pe care nu stii unde sa le incepi, haz de orice caz; ca intre prieteni

Moderator: anjin-san

Fara zahar

Mesajde Alintata » Mar Sep 30, 2003 3:41 pm

Imitatie perfecta dupa Eminem-My name is (la refren) si Stan (in continut)..oricum melodia e de caterinca shi e tare..da` versuri shi voce..bleah..voi ce zicetzi ?
Alintata
 

Mesajde gaga » Mar Sep 30, 2003 4:16 pm

Unii dintre noi zicem ca ar fi trebuit sa o asculti acum cateva luni, inainte sa ii apara videoclipul desi, este adevarat, un singur post de radio din bukale avea voie sa o dea (elitistii :p )
Ce ai vazut la teveu e deja remix.
Evident ca e caterinca dupa eminem (in clip asta sare in ochi).
Daca e de caterinca dar versurile sunt bleah, dupa ce te-ai prins ca e caterinca?
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde cat_ » Mar Sep 30, 2003 5:56 pm

Versurile imi plac f. mult,sunt asa...haioase.Imi place la refren cand unul dintre ei isi subtiaza vocea.Imi place f. mult cand spune ceva de genu ':''sa moara mama!aaaaa..ia stai putin!mama deja-i moarta.ca am dat foc la casa,si la shura,si la grajd cu tot cu vaca.'':o
''Te-as iubi
Dar ai treaba
Sa cosesti iarba din ograda
Sa ne prashashti 2-3 hectare
Dar ce sa vezi...buruiana-i ...mare
-bai,tata ,baaaaaiii''-
Sunt tari de tot rushii astia:o
''O stea din cerul meu ,am ales..pentr tine.Vreau sa intelegi,eu,te cunosc..cel mai bine.Nu e de ajuns sa stiu,cine esti.Vreau sa imi spui,ca tu..ma iubesti''
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

ba...

Mesajde Hades » Mar Sep 30, 2003 6:02 pm

daca aveai rabadre vedeai ca mai e un subiect IDENTIC... http://www.fanclub.ro/showthread.php?s=&threadid=8898 ba fantomo, schimba ma avataru ala idiot!!! piesa e de kko nu stiu cum poate cineva sa cumpere asa ceva...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde vulpyx » Vin Oct 03, 2003 12:13 am

:) ma amuza tare mult melodia.e haioasa rau de tot.tre' sa recunosc faptul ca a inceput sa-mi placa tot ascultand-o.
vulpyx
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:11 pm
Localitate: nowhere

Mesajde cat_ » Vin Oct 03, 2003 3:48 pm

loooooollll.....ce voci au aia!:D macar nu canta dulcegarii ca altii,de genu'nu ma uita/te iubesc/te doresc/...bla,bla.m-am saturat de versusri de-astea,siropoase,acoperite cu glazura si frishca,in care Armando ii jura Fernandei iubire eterna.....mai vreau shi eu altceva.Doar ei spuneau ca genul lor de muzica este,unul ''umoristic''.
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde Dreamy_Girl » Vin Oct 03, 2003 9:52 pm

Mie persomnal mi s-a parut cam aiurea... Cam exagereaza cu maimiutarelile, zic eu...
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde covergirl^^^ » Vin Oct 03, 2003 10:44 pm

bad joke
You think I'll cry? I won't cry!
My heart will break before I cry!
I will go mad.
Avatar utilizator
covergirl^^^
Junior Member
 
Mesaje: 383
Membru din: Sâm Mar 01, 2003 12:00 am

Corect!

Mesajde Rimeea » Vin Oct 03, 2003 11:36 pm

Catelul_Fantoma....Am ascultat refrenu` si e putin altfel..
Te-ash iubi..
Dac`ai vrea mai draga...
Sa ne cosí£shti ....(hash hash)....
Iarba din ograda
Sa ne prí£shí£sti....2-3 hectare .... (hash hash)
Fiindca vezi...
Buruiana`i mare....

Cam asha ceva!!! :PPP
Rimeea
 

Mesajde marian jan » Vin Oct 03, 2003 11:44 pm

ba,mie-mi plashe.exact cam asa ar trebui sa fie o parodie.da' probabil voo va plashe casa loco...
bravo baixule!
Avatar utilizator
marian jan
 
Mesaje: 2100
Membru din: Dum Mar 10, 2002 12:00 am

Re: Corect!

Mesajde cat_ » Sâm Oct 04, 2003 6:53 am

Initial trimis de Rimeea
Catelul_Fantoma....Am ascultat refrenu` si e putin altfel..
Te-ash iubi..
Dac`ai vrea mai draga...
Sa ne cosí£shti ....(hash hash)....
Iarba din ograda
Sa ne prí£shí£sti....2-3 hectare .... (hash hash)
Fiindca vezi...
Buruiana`i mare....

Cam asha ceva!!! :PPP
da,da.ai dreptate.versurile erau putin altfel..stiam eu ca am greshit undeva...
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Np :P

Mesajde Rimeea » Sâm Oct 04, 2003 2:25 pm

No problemo... yo numa` am zis :)
Rimeea
 

Re: Fara zahar

Mesajde CHAOSgirl » Sâm Oct 04, 2003 6:44 pm

Initial trimis de Alintata
Imitatie perfecta dupa Eminem-My name is (la refren) si Stan (in continut)..oricum melodia e de caterinca shi e tare..da` versuri shi voce..bleah..voi ce zicetzi ?

fetito cred ca nu stii ce vrei .cum poate sa ti placa ca fac caterinca daca zici ca versurile si vocea sunt "bleah".in fond versurile sunt de caterinca dar formatia e cam varza.pacat ca nu au avut inspiratia sa-si creeze melodii care sa ii reprezinte si au trebuit sa copie imaginea lui EMIN3M .cam atat am avut de comentat acum sa-i lasam si pe altii sa-si zica parerea. esti veriga slaba din lantul slabiciunilor.drum bun.
CHAOSgirl
Junior Member
 
Mesaje: 25
Membru din: Mie Aug 27, 2003 4:15 pm

of of,mey mey!

Mesajde vulpyx » Sâm Oct 04, 2003 8:20 pm

dar ei nu l-au copiat pe eminem.fac doar caterinca pe marginea subiectelor cantecelor lui.eu cred ca din contra,asta da o nota de originalitate.parerea mea.
vulpyx
Junior Member
 
Mesaje: 138
Membru din: Dum Iul 27, 2003 11:11 pm
Localitate: nowhere

Mesajde cat_ » Dum Oct 05, 2003 9:09 pm

Zicetzi voi ce doritzi....da' eu m-am indragostit de tipul blond din formatzie..da' ma!ce va uitaztzi la mine ca la urs?apropo tipul seamana cu ala care prezinta pe atomic..andrei il cheama.oricum blondul e scumpel taaaaaare.:)
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

vive le ROCK

Mesajde ROCKarita » Lun Oct 06, 2003 11:53 am

sal.imi place melodia voastra f f f f mult.vreau sa stiu si eu de ce e asa de greu de gasit cd-ul vostru petru ca doar doi prieteni de ai mei punkari au cd-ul original si am reusit sa copii si eu melodia.in fine va pup si nu uitati ca rock-uk e the best.
ROCKarita
 

fara zahar

Mesajde staretzu » Mar Oct 07, 2003 6:40 pm

lool... am melodia asta de prin iunie...si videoclipul e najpa de tot... e mult mai misto varianta radio! mai am 2 melodii de la dementii astia!
staretzu
 

fara zahar

Mesajde alex k. » Mie Oct 08, 2003 9:04 am

in primul si in primul rand, baietii din aceasta trupa nu sunt de peste prut, sunt din moldova noastra romaneasca.
melodia cu sandel a fost facuta imediat ce a aparut "stan"-ul lui eminem, si s-a vrut de la bun inceput o parodie la aceasta melodie(plus partial si my name is) iar daca ar fi aparut videoclipul chiar atunci, ar fi avut probabil un impact mai mare.
cat despre voci, nu stiti nimic, pana nu ii auziti live si unplugged, fara briz-brizuri electronice. atunci sa vedeti talent.

toata stima
alex k.:cool:
alex k.
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Oct 08, 2003 8:39 am

Mesajde Rockeru'Somer » Mie Oct 08, 2003 5:33 pm

sunt buni baietii, i-am auzit prima oara la activ fm prin martie ...frumos
trei arme am la indemana
vointa-mi creste zi de zi,
onoare,suflet si credinta
calauzit de ele orice-ar fi.
Rockeru'Somer
Junior Member
 
Mesaje: 1315
Membru din: Mar Aug 07, 2001 11:00 am
Localitate: dierna

Re: vive le ROCK

Mesajde bobo.fara.zahar » Sâm Oct 11, 2003 12:08 pm

Initial trimis de ROCKarita
sal.imi place melodia voastra f f f f mult.vreau sa stiu si eu de ce e asa de greu de gasit cd-ul vostru petru ca doar doi prieteni de ai mei punkari au cd-ul original si am reusit sa copii si eu melodia.in fine va pup si nu uitati ca rock-uk e the best.

asa-i. rock-ul e the best. de acord cu tine. cd-ul va iesi pana la sfarsitul lui octombrie. sper...
bobo.fara.zahar
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Oct 10, 2003 3:29 pm
Localitate: iasi

Mesajde bobo.fara.zahar » Sâm Oct 11, 2003 12:26 pm

...a...si ca sa lamuresc niste chestii privitor la celalalt link cu noi, refrenul nu il canta ada milea, cu toate ca noua ne place foarte mult despre ea si ar fi interesanta ideea de-o colaborare, iar despre tipa care joaca in clip nu vreau sa va spun mai mult decat ca o cheama emilia. sohatzky, e simpatica treaba aia a ta cu adevarul si prostia, suna, asa, estetic, da n-are nici o logica. cele doua notiuni nu sunt in antiteza, ca sa le poti tu pune in aceeasi fraza pe pozitii opuse. floriris, ne flatezi. nu suntem foarte buni chitaristi nici pe departe, poate doar bunicei. dar suntem perseverenti, ne place foarte mult chitara in general si toate piesele de pe album sunt compuse si instrumentate pe|cu chitara. hades,"sandu" este hip-hop, cu sincere pareri de rau pentru tine. toba e de hip-hop, cadenta versurilor e de hip-hop si structura generala a piesei e de hip-hop. daca tu gasesti in piesa, pardon,"cacatul" ala vreo urma de euro-pop, geampara sau salsa, eu ma jur pe rosu ca retrag piesa de pe piata si o rescriu. in rest, multa bafta. hai pa, c-am scris prea mult.
p.s. thanks, alex k. ascultati-l, ca stie ce spune.
bobo.fara.zahar
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Oct 10, 2003 3:29 pm
Localitate: iasi

Re: Np :P

Mesajde cat_ » Sâm Oct 11, 2003 1:33 pm

Initial trimis de Rimeea
No problemo... yo numa` am zis :)
ok. ,mersi.:)
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

Mesajde Abaddon » Sâm Oct 11, 2003 2:31 pm

Parerea mea e urmatorea: trupa asta sux rau de tot ... ce-au facut... nimk,o parodie (deloc reusita)... da dupa ce ideea cu parodia o sa se duk raq ... at ce o sa mai faca ba!!!!
Noma Flactis Xombuxer
Avatar utilizator
Abaddon
Junior Member
 
Mesaje: 70
Membru din: Sâm Sep 13, 2003 11:00 pm

Mesajde nimigeanu » Lun Oct 13, 2003 10:56 am

am vazut si eu piesa pe televizor
e ingrozitor
vulgar si fara nici un pic de zahar
iar femeia din trupa nu e buna de nimic
voi credeti ca asta-i muzica?
nimigeanu
 

Mesajde cat_ » Lun Oct 13, 2003 3:23 pm

De ce zici ca melodia e vulgara?Mie nu mi se pare delok asa.Oricum ,desi nu-s de acord cu tine,itzi respect opinia....eu nu-s ca altii de pe aici..un exemplu bun ar fi...ne!lasa!nu merita osteneala!
Oricum ,orice ati spune voi,mie trupa asta mi se pare tare haioasa.Eu un fel de Ca$$a Locco.
Amintirea este un singura Rai,de unde nu te poate goni nimeni......
Si tot ea este floarea de pe mormantul ..unei iubiri PIERDUTE......
cat_
Junior Member
 
Mesaje: 447
Membru din: Mie Sep 24, 2003 6:00 pm
Localitate: In lantzuri

bobo...

Mesajde Hades » Lun Oct 13, 2003 3:40 pm

ma faci sa rad... bine ma... e 100% hip-hop sau mai bine zis... incercatzi sa ii imitatzi pe cei de la casa loco (care au talent in muzica, cel putzin in albumele vechi, care zic eu ca sunt destul de reusite)... oricum... bafta-n continuare (sau asta e primu si ultimu` album... cum stim ca se procedeaza cu trupele noi...)

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

asta si voiam. sa te fac sa razi

Mesajde bobo.fara.zahar » Lun Oct 13, 2003 3:52 pm

si mie imi place ca$$a loco (bineinteles, albumele vechi). din pacate ei s-au retras din locul pe care-l ocupau pentru ca nu prea mai aveau nimic de spus in muzica de gen. noi nu facem altceva decat sa preluam stafeta si s-o ducem mai sus. atat. cuvantul imtatie nu-si are locul aici. genul de umor este total diferit. ca$$a a impus un fel de umor urmuzist, cu versuri fara vreo legatura aparenta intre ele. piesele noastre spun o poveste, si mai mult decat atat, se leaga pentru a inchega impreuna albumul.
bobo.fara.zahar
Junior Member
 
Mesaje: 14
Membru din: Vin Oct 10, 2003 3:29 pm
Localitate: iasi

Mesajde gaga » Lun Oct 13, 2003 4:43 pm

mie mi-a placut la maxim de cand am auzit-o la activ fm.
intrebare: de ce varianta originala nu o dadea decat respectivul post de radio???

asteptam cu interes CD-ul
semnatura fara culori si nestridenta
gaga
 
Mesaje: 18663
Membru din: Sâm Aug 04, 2001 11:00 am
Localitate: La Matze Fripte

Mesajde Alex K. » Lun Oct 13, 2003 11:16 pm

sunt tare curios domnu nimigeanu, ce e vulgar in toata melodia asta.
daca considerati limbajul ca fiind vulgar, inseamna ca mai mult de o treime din tara asta are un limbaj vulgar. limbajul e folosit in conformitate cu personajul interpretat in melodie. sunt tare curios cati oameni de la tara folosesc un limbaj de academician :)
daca considerati stilul ca fiind vulgar (adica lipsit de originalitate), si aici trebuie sa va spun ca baietii astia sunt talentati si au stilul lor propriu.
melodiile lor au in primul si in primul rand o poveste, asa cum spune si bobo.farazahar. ar fi tare interesant daca s-ar deschide un thread in care sa se vorbeasca de melodii ale trupelor romanesti care au o poveste.
in al doilea rand ce ti-a facut fata aceea de ai zis ca nu e buna de nimic. in primul si in primul rand nu ea canta, ci unul din baieti (cel blond). daca nu iti place vocea folosita, da vina pe el nu pe fata. si daca nu iti place cum arata asta poti sa o postezi pe alt forum. abaddon, suni ca hades (posibil personalitate multipla ;). zice ca sux din prima si gata, si-a spus si parerea. cuprinzator.
cat despre comparatia "ca$$a loco" ~ "fara zahar", nu stiu cui face mai rau, trupei "fara zahar", sau trupei "ca$$a loco". oare ce parere are "ca$$a loco" de "fara zahar".
intrebare pentru bobo.farazahar: cand o sa pot gasi cd-ul pe piata?

alex K
Alex K.
 

Mesajde alex k. » Lun Oct 13, 2003 11:26 pm

si inca ceva.
se discuta prea mult pe marginea unei singure melodii.
cand va mai fi scos vre-un videoclip, sau cand va aparea albumul pe piata, se va putea discuta mai pe larg despre stilul trupei si alte aspecte.

Alex K.
alex k.
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mie Oct 08, 2003 8:39 am

Următorul

Înapoi la Mai in gluma mai in serios. mai mult in gluma

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori

cron