Ceva frumos...

Ceva frumos...

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Oct 11, 2003 10:13 pm

Asa, sa vedem si noi... Scrieti aici primul lucru frumos si/sau optimist care va tree prin cap!
Waiting for your messages!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde bad bad Annie » Mar Noi 04, 2003 1:42 pm

Ieteeee! A iesit soarele!
Avatar utilizator
bad bad Annie
Junior Member
 
Mesaje: 306
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

hhmmm...

Mesajde Suparataa » Mie Noi 12, 2003 7:42 pm

Daca nu-mi trece prin cap nimic frumos si/sau optimist ce sa fac ? sa-mi tai venele ? ( as face prea multa mizerie ) .....
noah hai sa scriu ceva frumos....pisicutza mea neagra si pufoasa sta cu burtika la soare si ashteapta sa fie scarpinata ...o ajuta cineva ? :D
You laugh because i am different , i laugh because you are all the same !!! :rulz: ha ha ;y i'm the best money can't buy !!!
Suparataa
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 10, 2003 8:59 pm
Localitate: Hell

Ceva frumos ...

Mesajde Weet-weet » Dum Noi 16, 2003 1:53 pm

Ma indoiesc de faptul ca acest subiect tine de psihologie ... poate e " smile therapy " dar cea dinaintea mea nu fu asa happy ...

Ce ar putea fi frumos pentru mine , nu ar fi frumos pentru altii ...

Un rasarit de soare la mare , un apus de soare la munte ... Doua maini unite ...
Lacrimi uscate pe obraji , urme de sare ce straluceste la soare ...
Un zambet de copil , doi ochi limpezi si frumosi , in care citesti bucuria de a fi ...
O floare pe un pisc , o mana tremuranda care incearca sa o rupa , o amintire a unei zile de vara .
O dorinta , o lacrima , un zambet .. fericire .. iubire , sarut , imbratisare .. fericire
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Re: Ceva frumos ...

Mesajde Suparataa » Mie Noi 19, 2003 2:36 pm

Initial trimis de Weet-weet
Ma indoiesc de faptul ca acest subiect tine de psihologie ... poate e " smile therapy " dar cea dinaintea mea nu fu asa happy ...

Yeah right....cred ca spune si userul cat de happy sunt yo de felu'meu... :-S
Frumos ar fi sa ma plimb eu cu motocicleta pe un drum de munte dimineata cand apare soarele pe cer ... :b
Urat ar fi sa bata vantul si sa fie frig , sa mi se strice motocicleta si pe drum sa gasesc balega de cal. ;g
You laugh because i am different , i laugh because you are all the same !!! :rulz: ha ha ;y i'm the best money can't buy !!!
Suparataa
Junior Member
 
Mesaje: 23
Membru din: Lun Noi 10, 2003 8:59 pm
Localitate: Hell

Mesajde Dreamy_Girl » Sâm Noi 22, 2003 11:27 pm

Viata e un lucru minunat... Poti sa fii fericit pur si simplu pentru ca e frumos afara, si o raza de soare ti s-a strecurat in suflet...
Multumesc pentru mesajele voastre, dragii mei... Va iubesc!
Merg mai departe-acum------------Dac-ai sti
Sa caut iar lumina sa caut iarasi--Ce-i iubirea
Ce-am pierdut----------------------Poate-ai gasi fericirea
DIRECTIA 5-"Merg mai departe/Dac-ai sti"
Avatar utilizator
Dreamy_Girl
Junior Member
 
Mesaje: 305
Membru din: Sâm Ian 11, 2003 12:00 am

Mesajde Love2Fly » Dum Noi 23, 2003 1:35 am

De-as fi pasare sa zbor, sa-ajung unde mi-e dor, la tine as vrea sa vin/ De-as fi peste in ocean l-as traversa ca sa te am......
Da' chiar, v-ar placea sa aveti aripi?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Dum Noi 23, 2003 5:34 pm

Initial trimis de Love2Fly
Da' chiar, v-ar placea sa aveti aripi?


Da , ar fi super sa am aripi , sa pot zbura . Ce frumos ar fi ! Sa ajung unde vreau , rapid , sa zbor in tara la fiecare sfarsit de saptamana , sa vad Brasov-ul de sus , sa vad oamenii mici mici de tot .. si sa imi fie frica de ploaie . Ar fi chiar frumos ... Numai ca mi-ar fi frica de cadere ...
Eu zbor cand visez , si e bine , e frumos ... asa ca vreau sa zbor !
Ceva frumos ... aici e inca toamna , chiar inceputul toamnei , cu frunze ruginii pe trotuar , cu miros de ploaie , cu miros de frunze arse ... Cu mirosul unei ierni ce nu va fi ca in tara , cu putina zapada si ma va face sa vreau din ce in ce mai mult sa fiu in tara , in Brasov-ul meu ... E toamna ... si as vrea sa zbor ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Dum Noi 23, 2003 6:02 pm

tocmai am venit de afara, am vazut o ceatza destul de deasa, mi-a placut, e chiar frumos. ceatza imi da un sentiment de incredere... suna aiurea da asta mi se pare mie ca e frumos...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Love2Fly » Lun Noi 24, 2003 12:02 am

Noah, frumos spus Weety.....daca vrei o sa te plimb eu "la propriu" cu avion caci, permite-mi sa ma recomand, al dumneavoastra pilot cmdr. Love2Fly.:)

Hades, bre, ai dreptate cu ceata...iti da un sentiment de sigurantza pt ca nu te mai vede nimeni.:)

Da' chiar....v-ar placea sa fiti invizibili?
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Noi 24, 2003 4:16 pm

Initial trimis de Love2Fly
Da' chiar....v-ar placea sa fiti invizibili?


Da .. de ce nu ? As fi ajuns cu cateva ore mai repede in Franta , as fi putut sta unde vroiam .. as fi putut face o surpriza sotului meu ... Sa fiu invizibila .. Cate lucruri ar fi fost diferite in viata mea ! Sa nu ma vada nimeni , in afara de momentele in care vreau eu .. Ehh , bine , invizibilitatea cred ca as fi obisnuita , si-asa nu ma vede nimeni , ma ignora etc ...
Daca as fi fost invizibila ... as fi mers la mare de atatea ori ! Sa vad un rasarit de soare la mare , un apus la munte sau la campie .. sa petrec un 14 februarie pe Champs Elysees , mana in mana cu cel iubit ... da , ar fi frumos ...

Love2 poate o sa accept intr-o zi invitatia ta ... daca mai accepti un alt pasager in afara de mine *p si ma asiguri ca nu o sa cad , ca nu o sa se intample nimic ... Ce frumos ! Sa vezi oamenii í£ia mari , mari de tot ... cum devin mici, mici de tot , cand tu esti cel care ii priveste de sus , si la propriu si la figurat ...

Cat de frumos e sa visezi !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Ceva frumos...

Mesajde Cezarine » Lun Noi 24, 2003 8:13 pm

Ar fi frumos daca am putea multumi tuturor pentru simplul fapt sa exista...si ar fi mai frumos ca ei sa ne zambeasca in semn ca si ei ne iubesc...
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii...
Cezarine
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 13, 2003 4:17 pm
Localitate: Over the rainbow...

Nu mai e Love2Fly :-(

Mesajde Weet-weet » Mar Noi 25, 2003 3:59 pm

Mi-era dor de intrebarile lui ... daca ne-ar placea sa fim... ? Asa ca vin eu cu o intrebare : sa fiti un fulg de nea , v-ar placea ?

Cum pe mine m-a adus barza intr-o zi rece de iarna ( da , nu stiati ? exista berzele de servici , care aduc bebei in timpul iernii , ele nu emigreaza :yD ) , iubesc iarna , zapada , chiar si frigul pentru ca macar atunci sunt si eu mai rumena in obraji . Fulgii de nea ma pasioneaza , imi place la nebunie sa stau si sa ma uit la ei , pierduta in dansul lor . Cel mai frumos e sa stau pe jos , sa simt cum imi ingheata spatele de frig si sa ma uit la fulgi cum cad peste mine . Cel mai bine e sa stai singur si sa ii privesti , ca daca mai esti cu cineva , fie uiti de persoana respectiva , fie uiti de fulgi .. asa ca mai bine stai afara , in zapada ingheti bine de tot si dup-aia intri in casa , unde e cald si te ghemuiesti in bratele persoanei iubite . E frumoasa iarna si mi-e dor de ea ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Noi 26, 2003 12:35 am

Daca ai o inima, poti avea orice sau ma rog, poti avea senzatia ca ai totul.
Ati privit vreodata la copii nou nascuti? ati vazut cat sunt de inocenti? ati vazut puritatea din ochii lor? acea lumina stralucitoare ce o vezi doar atunci la un om, lumina ce ulterior se transforma in lumina iubirii. Dar nu a iubirii asteia cu care se lauda 99% din populatie ci a acelei iubiri sincere, inocente si profunde. Cand simti ca partenerul(a) e o parte din tine si cand esti dispus sa mori pt acea parte din tine. E.....cred ca singurul sentiment care aduce in inima si ochii unui om acea Lumina primordiala. Dragsotea? dar ce poate fi dragsotea si cu ce drept readuce ea acea sclipire inocenta in ochii nostrii, ai oamenilor maturi si plini de griji?

Mi-aduca aminte, apropos de ce zicea weet-weet....stateam acum 2 ani de Craciun la universitate si ma simteam super gol pe dinauntru pana cand am vazut cativa copii ce se bateau cu bulgari de zapada si incercau sa prinda fiecare fulg cu mana (evident fara succes). Aproape ca imi dadusera lacrimile, dar nu stiu de ce.....poate ca as fi vrut sa fiu iarasi copil sa am acea inocentza in ochi, sa nu-mi pese de nimic si lumea intreaga sa fie a mea. Dar.....fiind un "om mare" nu-mi mai pot realiza visul decat iubind.....pacat ca nu am pe cine......si pacat ca acea "iubire" nu mai exista decat ca si cuvant....totul se rezuma la o relatie pur platonica bazata pe sex....:( insa asta era subiect de ceva frumos asha ca am sa va intreb. Era bine ca Mos Craciun sa existe cu adevarat?

Daca as fi fulg de nea? Hmmmm.......m-as pune in palma "EI" si as incerca sa-i arat ca ma "topesc" dupa ea.:p
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mie Noi 26, 2003 12:33 pm

Initial trimis de Love2Fly
Era bine ca Mos Craciun sa existe cu adevarat?


Da' tu nu crezi in Mos Craciun ? *p
Cred ca era bine , oarecum ... dar gandeste-te , la ce mai visau copii , stiind ca exista un om care le aduce tot ce vor ei ? Cand sunt mici , ei cred asta , dar cand descopera ca nu exista Moshu' , e dezamagire totala ... Si daca ar fi existat ... i-ar fi scris ca vor mii de lucruri ... nu mai visau la ce ar putea sa le aduca ... Nu stiu , cred ca e mai bine asa ... si la urma urmelor , fiecare din noi e un Mosh , nu ?
Spuneai ceva de copii Love2.. da , sunt frumosi , sunt inocenti si mi s-a spus ca cea mai frumoasa femeie este cea insarcinata si care isi doreste copilul .. nu stiu , inca nu am maturitatea de a vedea asta .. mai incolo o sa vad , sper . Imi plac la nebunie copiii si abia astept sa am si eu .. sa ii vad cand sunt mici, mici de tot , si nu ma au decat pe mine si pe tatal lor ... Si cand incep sa vorbeasca , sa ii sorbi din priviri , sa le sorbi fiecare cuvant stalcit , si sa il pastrezi bine de tot , sa iti aduci aminte peste cativa ani de ce spuneau ei ... Cred ca cel mai frumos lucru ce i se poate intampla unei femei este de a fi mama ... bineinteles , dupa ce isi gaseste perechea ...

Ce ati face daca ati fi o picatura de ploaie ? ( as putea sa spun chiar si " ce ai face ... ? " ca pana la urma , Love2 e singurul care raspunde ... ) Pe unde v-ati plimba ? Care ar fi drumul vostru ?
Eu ... cred ca as "zburda" din nor in nor , pe raze de soare ce se ascund in spatele norilor si doar eu le-as vedea ... As aluneca pe copacul cel mai inalt al unei paduri frumoase si as cobori incet incet pana la iesire din padure , unde , un copil va trage de crengile copacilor , sa scuture apa din ei si eu as cadea pe mana lui .. si as disparea , stearsa de batista mamei lui ...
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

...

Mesajde Hades » Mie Noi 26, 2003 3:41 pm

vad ca regretatzi ca suntezi mari, ca nu va mai jucatzi cu jucarii cu acelas farmec ca atunci cand eratzi mici... cand eram mic vroiam sa fiu mare si acum... vreau sa fiu din nou mic...

cand am aflat ca nu exista mos craciun am plans, chiar pacat ca nu exista...

n-as vrea sa fiu o picatura de ploaie... dar as vrea sa fiu un curcubeu...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Love2Fly » Mie Noi 26, 2003 4:36 pm

Daca as fi o picatura de ploaie as incerca sa stau cat mai mult in aer iar cand as cadea as incerca sa cad intr-o galeata cu apa alaturi de “alte picaturi asemeni mieâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mie Noi 26, 2003 10:18 pm

Initial trimis de Love2Fly
Dar voi, ce ati face daca ati fi un tablou si mai ales, cum ati vrea sa aratati? Ce veti reprezenta? Care ar fi culorile dominante?
Da' tu de ce nu ai raspuns la intrebare ? Ce tablou ai vrea sa fii tu ?
Eu , daca as fi un tablou , cred ca as vrea sa reprezint un peisaj .. Sau si mai bine , sa reprezint un alt tablou .. adica in tabloul principal , sa fie un pesaj , un rasarit de soare , la munte , si undeva acolo sa mai fie un tablou , care sa reprezinte un rasarit de soare la mare .. si inca un tablou care sa reprezinte un apus de soare la campie , la bunica , mai exact , sunt superbe apusurile acolo , nicaieri nu am mai vazut asa ceva . Acela as vrea sa fie ultimul tablou in tablou in tablou ... pentru ca e frumos la bunica , oricat de uitat de lume e satul ala .. acolo e bunica mea si acolo am amintiri frumoase ...

Daca tot e sa spunem ceva frumos .. sa va zic de ce e la bunica mea , acolo , la tzara ... Nu departe de casa bunicii , este o casa parasita ; arata destul de rau , curtea e plina de buruieni cat casa , iar peretii scorojiti , dar inauntru e diferit .. Capriorii ( sper ca stiti ce sunt aia ) nu sunt vechi , arata destul de bine ... inauntru totul e destul de bine pastrat , numai ca e prafuit tare , si sunt tot felul de obiecte vechi pe acolo ( slava Domnului , nu am gasit nici un schelet ) . Ce mi-a placut , au fost pozele si scrisorile ce le-am gasit acolo .. poate ca nu a fost frumos din partea mea sa le iau .. dar de ce oamenii care au trait acolo au lasat toate alea acolo ? Sunt poze vechi , scrisori de acum 20 de ani , felictari de 8 martie si de zile de nastere ... M-am murdarit toata ca sa iau cate ceva de acolo ... si acum le am , in tara si abia astept sa le citesc iar .. Poate nu vi se pare o amintire frumoasa ... pentru mine sunt amintiri , in care gasesc amintirile altor oameni .. si ma fac sa visez ca o sa am un cufar mare , asa cum vad rin filme , in care o sa pun toate obiectele dragi mie , si nepotii mei , o sa le gaseasca mereu acolo , si o le spun povestea fiecaruia .. pentru ca la un moment , uitam partile rele si triste din viata , si nu ne amintim decat partile bune , visurile ...

Hades ! De ce trebuie sa fii trist ? Chiar asa de sigur esti ca nu mai esti copil ? Gabizzu zicea ca in fiecare zace un copil , nu ? Tu esti singurul care poate sa decida daca mai vrea sa fie copil sau nu ... Svengali nu ma credea cand ii ziceam ca sunt copil inca ... Parerea mea e ca atata timp cat putem visa , suntem copii . si eu visez asa de mult !

:kiss:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Mie Noi 26, 2003 10:39 pm

Eu as vrea sa fiu un tablou de Van Gogh, sumbru, format mai mult din umbre si lumini slabe, culori palide asemanatoare negrului. Eh....cu prima ocazie cand o sa simt ceva frumos o sa scriu repede aici...:)
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Cezarine » Joi Noi 27, 2003 2:13 pm

Daca as fi un tablou as vrea sa fiu zambetul dintr-un portret al unei mame privindu-si copilasul... sau privirea unui batran la amintirea intregii sale vieti...imi place mult albastrul,deci as vrea ca in fundal sa fie un cer senin,luminos care la orizont se uneste cu marea...
Mi-ai amintit si mie de copilarie si de bunica mea...cred ca cel mai mult sunt legata de linistea de acolo,de pacea si randuiala care domneste peste tot satul...apoi de florile din fata casei pe care le admiram seara,cand bunica imi povestea din tineretea ei...visinii din gradina care aveau fiecare povestea lui...rugaciunea de seara si ceaiul acela cu un gust atat de special...
Eu nu strivesc corola de minuni a lumii...
Cezarine
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Joi Noi 13, 2003 4:17 pm
Localitate: Over the rainbow...

Vine Moshu' !

Mesajde Weet-weet » Vin Noi 28, 2003 1:44 am

Ma refer la Mosh Craciun si Nicolae , chiar daca ordinea nu e aceasta :p
Ce vreti sa va aduca Moshu' ?
Eu o sa ma multumesc sa aduca niste bilete pentru Romania , sa ajung acolo cat mai repede ... adica in vreo doua saptamani .
Si daca nu e prea mult , mai vreau si niste zapada .. macar de ziua mea ... atat cat sa ma faca sa plang de fericire ..
Voi ce vreti de Moshi ?
:kiss:
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Vin Noi 28, 2003 11:15 pm

Lol...i-auzi....weet weet se intoarce "la origini". Interesant...dar spune-ne lucrurile materiale pe care le vrei ca asha as spune si eu ca imi doresc: " o inima pereche" sanatate si fericire....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Dec 01, 2003 12:23 am

Initial trimis de Love2Fly
Lol...i-auzi....weet weet se intoarce "la origini". Interesant...dar spune-ne lucrurile materiale pe care le vrei


Da' tu crezi ca doua bilete pana in tara , sunt chestii sufletesti ?
Sa te vad de unde scoti cel putin 700$ , si sa nu zici ca nu sunt lucruri materiale :p .. ca de altfel , nici zapada .. nici pe aia nu ti-o da sufletul , serios , am incercat si nu a mers :p Si dupa cum am zis , tot ce vreau eu de la Moshu , e sa fiu in tara .. de restul , ma ocup eu :yD

Ce va face sa va simtiti mai bine ? Privitul cerului noaptea , sau ziua ? Sau poate amandoua , in aceeasi masura ?

Mie , cel mai mult imi place noaptea . Cel putin cand eram in tara si eram trista , stateam pe marginea pervazului ( fie iarna sau vara ) si ma uitam la stele .. si daca plangeam , imi trecea repede .. imi placea sa ma stiu singura , sa ma stiu in liniste . Trebuie sa recunosc ca vanam in acelasi timp si stele cazatoare , sa imi pun dorinte care nu credeam ca se implinesc .. era frumos .. si uneori , iarna , cerul avea o culoare rosiatica si daca nu ningea in momentul acela , eram sigura ca va ninge in mod sigur si ma simteam cum nu se poate mai bine . E frumoasa noaptea .. mai ales sa dormi afara .. e superb !
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Lun Dec 01, 2003 1:34 am

Esti deosebita weet weet, de ce oare fete ca tine sa gasesc atat de greu si culmea, majoritatea celor ca tine sunt maritate....
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

About a place that remains in my heart

Mesajde Love2Fly » Lun Dec 01, 2003 11:12 pm

Exista un loc unde ma duceam cand eram copil. Este o pajiste undeva la marginea Bucurestiului, este in asha fel pozitionata incat vara poti sta intins in iarba si poti privi practic tot cartierul Pantelimon, de la primul bloc din capatu’ lu’ 14 la blocul Turn de la stadionul National. Este locul unde atunci cand bate vantul auzi parca o minunata “opera de artaâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Lun Dec 01, 2003 11:17 pm

Initial trimis de Love2Fly
Esti deosebita weet weet, de ce oare fete ca tine sa gasesc atat de greu si culmea, majoritatea celor ca tine sunt maritate....


Trebuie sa zic ca ma simt flatata si iti multumesc .. Si uite , profit de ocazie , sa zic si eu ceva frumos : poate ca daca nu eram maritata , si inca eram singura , cum avroiam acum un an si ceva ... sa zicem ca mi se " punea pata " pe tine .
Exista putini oameni buni si si mai putini raman asa . Uite , oameni ca tine , Moshu , Monk , Gabizzu , oamenii cunoscuti aici m-au facut sa nu regret ca am ajuns aici .. ma simt bine , ma simt in largul meu .. e bine :)

Nu stiu ce sa va mai zic frumos .. E frumos ce se scrie pe aici , si ar fi si mai frumos daca si Love2 ar mai scrie cate ceva *p .. care a fost iute de picior *p


Ehh , eu nu am avut un loc al meu .. nu puteam .. chestie de parinti .. locul meu preferat era .. foaia de hartie .. fie ca desenam , scriam .. Desene pe care nimeni nu ar da doi bani . dar pe mine ma calmau iar sa scriu .. alta tampenii .. dar ma calmau .. ma regaseam in tot ce scriam si era bine . Mi-era usor sa plang , am plans mereu .. si in clasa plangeam , chiar si in ore .. si lacrimile erau locul unde ma retrageam .
Si cum am mai zis , pervazul ferestrei .. fie ca era de la camera mea , fie ca era de la scoala .. acolo ma simteam eu bine ...
Nu stiu ce as fi facut daca nu puteam plange , daca nu puteam scrie .. Stiu ca nu e ceva tocmai frumos .. dar .. e vorba de lacrimi si intr-o lacrima , stau asa de multe povesti , ganduri , idei ... :)
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde gabuba » Mie Dec 03, 2003 12:54 am

ma , pt mine ceva fain e ca am iesit dintr-o stare.
ma simt mai bine. nu mai sunt impacientat in legatura cu ceva chiar daca e grav, m-am descarcat si ma simt mult mai bine.
m-am eliberat de ceva...
mersi weet weet. :*
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde Weet-weet » Mie Dec 03, 2003 4:45 pm

Sa astepti cateva zile sa pleci .. sa vezi cum trebuie sa faci din ce in ce mai multe lucruri si sa apara tot mai multe .. sa faci planuri , sa te gandesti ce o sa faci cand o sa ajungi unde vrei ... sa ajungi si sa te gandesti ca ai ajuns in sfarsit .. sa faci o surpriza placuta , sa regasesti lucrurile de care iti era dor .. sa simti mirosul camerei tale , jucariile pline de praf , carti , jurnale , prostioare adunate peste timp .. sa le gasesti in acelasi loc si sa te uiti prin ele , descoperind cate ceva nou ... Ahhh ce bine e ! Ce bine o sa fie , ce frumos !
Sa intalnesti noi prieteni ,sa incerci sa ii vezi , intr-o mare de oameni , si sa nu stii ce sa le zici .. sa te uiti la ei si sa lasi ochii in jos , pentru ca nu poti zice nimic , nu stii cu ce sa incepi .. Oameni noi , ganduri vechi , ganduri calde , vreme rece .. prezent , amintiri .. dorinte , visuri implinite .. De-asta merita sa traiesti .. de-asta ne nastem si de-asta trebuie sa traim si sa trecem peste mizeriile cotidiene ..

N-ai pentru ce sa imi multumesti Gabizzule .. daca eram in situatia ta .. sau chiar in a mea , de acum cativa ani .. vroiam si eu pe cineva care sa vorbeasca cu mine ...

:kiss: ya all
Anti pro-ana
Avatar utilizator
Weet-weet
 
Mesaje: 2682
Membru din: Joi Iun 19, 2003 11:00 pm

Mesajde Love2Fly » Sâm Dec 06, 2003 12:01 am

Abia cazusera primii fulgi de nea peste orash.
Eram cel mai fericit om pentru ca EA e langa mine si ma iubeste. O iubeam mai mult decat orice pe lume. Era totul pentru mine.
Nu mi-a spus nimeni ca a murit...

Este probabil cel mai “intunecatâ€Â
Avatar utilizator
Love2Fly
Junior Member
 
Mesaje: 3608
Membru din: Joi Feb 14, 2002 12:00 am

Mesajde Necko » Sâm Dec 06, 2003 12:54 am

Va rog, nu ma bagati in seama, chiar daca imi permit sa va citesc gindurile. Sunt atat de frumase ....... si atat de triste.......

Weet - wet ........ Love2.......

multzumesc
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Următorul

Înapoi la Psihologie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron