Care este parerea voastra despre Sud Still

ce-a fost pe Muzici o data

Care este parerea voastra despre Sud Still

Mesajde Uncle Boggy » Dum Oct 12, 2003 11:57 pm

Am cumparat si eu revista cu cd, am ascultat si trebuie sa recunosc c-am ramas cu un gust un pic amar dupa ascultare.
Sigurii care mi-au facut o impresie buna au fost cei de la Codu' Penal.
Cred ca cea mai mare deceptie a acestei compilatii a fost Sisu.
Avatar utilizator
Uncle Boggy
Junior Member
 
Mesaje: 84
Membru din: Dum Noi 17, 2002 12:00 am

penibila compilatie

Mesajde foxu » Lun Oct 13, 2003 7:53 am

am ascultat si eu compilatia sud stil si mi se pare de cacat
sisu&honey-singur pe strada-destul de buna
codu penal&honey- o noapte alba-misto
in rest e naspa
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

am ascultat si eu ieri

Mesajde Kombat » Mie Oct 22, 2003 11:32 am

parerea mea este foarte proasta :(
too bad
Avatar utilizator
Kombat
Junior Member
 
Mesaje: 189
Membru din: Dum Iul 21, 2002 11:00 pm

.....

Mesajde n3aGabitz » Vin Oct 24, 2003 5:56 am

nu este un album excenelnt....dupa mine sunt unele piese foarte naspa (facute in graba) si sunt si cateva foarte reusite. De la 1 la 10, ii dau 7.5 compilatiei. Piesele mele preferate de pe ea sunt:

1. Codu Penal cu Honey - O noapte alba
2. Shobi cu Tragaci, Chucho si Cabron - Daca maine mor
3. Sisu cu Honey - Singur pe strada

peace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde AdevaRapper » Vin Oct 24, 2003 9:29 pm

Eu am ascultat albumul la magazin... sa vad daca il cumpar sau nu... Am ascultat primele 4-5 piese... Mi-a placut instumentalul de pe melodia lui Dizzy parca... nu si restul piesei... Nu e nici mai bine nici mai rau decat ma asteptam.
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

sud stil

Mesajde subversiv » Lun Oct 27, 2003 5:25 am

ma baieti , voi nici macar nu ati ascultat bine sud stilu ca gata ... e varza ...
dar aveti idee in cat timp a fost facuta ?
aveti idee ce i s-a sculta lu Popi?

nici eu nu am o impresie prea buna ... nota 6 ...
insa trebuie retinut ca sisu dak avea mai mult timp l-a dispozitie facea treaba buna.... ascultati solou lui si veti vedea ca e f bine lucrat!


p.s. inainte sa raspunzi la o intrebare , gandeste de 2 ori ,, ca din prima s-ar putea s-o iei in gura!
subversiv
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 27, 2003 5:16 am
Localitate: sud pe viata

Re: sud stil

Mesajde LaFamili_stu » Vin Noi 07, 2003 7:02 pm

Bah,da`unii de p`aci suntkiar varzaune!sud-stil e varza...muie,prostilor
Piesele mele preferate:
1.codu`penal-o noapte alba
2.sisu cu honey-singur pe strada
3.cazier-inca un fum
4.il-egal-asa cum se intampla
Bafta
sunt prea bagabont pt.posturile radio/sistemu`politic il iau la misto/uneori sunt un plagiator de melodii straine./sa vina dr.dre sa se judece cu mine/
LaFamili_stu
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Lun Oct 27, 2003 2:26 pm
Localitate: Craiova_yo

awa

Mesajde TheSmoker » Vin Noi 14, 2003 9:26 am

Sud Still...bah piese care nu merita ascultate decat odata ca asa itzi faci impresia,dupa aia ti se acreste,te oftici si obseri ca ai dat banii ampulea pe cdu...chiar nu merita...unii...sunt prea ptuzini ceilaltzi daca sunt!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

smoker

Mesajde subversiv » Vin Noi 14, 2003 10:55 pm

sud stil ,, ma dar din cate stiu eu , la magazinele de specialitate , sunt casti si cdu unde poti aculta ultimele noutati ... nu ai ascultat?
acum zici ca nu iti place ok .. parerea ta ...
ai dat banii degeaba..
sutn acolo 76 minute de rap... ce draq nu iti convine..
poate faptul ca il urasti pe sisu ( sa zicem ) si pe altii te faci sa zici asta..
oricum , crezi ca albumul lu cheloo ( fara suparare , am tot respectu ) merita cumparat? are 42 minute parka ... e as atare ... nu prea cred ... infine...

peste 2 saptamani o sa aud ca si mafia e un esec... dar de la unu ca tine ma pot astepta la orice..
subversiv
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 27, 2003 5:16 am
Localitate: sud pe viata

Mesajde Vendetta » Dum Noi 16, 2003 9:12 pm

Parerea mea ... e ca ... Sud Stil ..... e o compilatzie varza
Toate formatiile (fara Cod Penal) parca au acelasi instrumental ... mai bine ascut Andre ... ( vorba vine-n zbor , fiindca e MORO ) ... tot underground ... HardCore e Da Best !!!

Pentru cunoscatori .............

Dimineatza ma scol , ma screm si mananc paine cu unt si cu gem
Asta inseamna lirika .... :) "ca o em be a te"
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

De cacat

Mesajde Plumb » Dum Noi 16, 2003 10:21 pm

..si ce e trist e ca toti se dau cunoscatori de hip-hop,fratilor hip-hop-ul n-a fost creat sa dea curvele din cur pe el.Am intels ca aveti o viata plina de femei,bani si alea alea da' ce sa zic nu asta e hip-hop,parerea mea.Comercial pana la dracu si-napoi....
Fişiere ataşate
nas,2.jpg
nas,2.jpg (14.49 KiB) Vizualizat de 3028 ori
Plumb
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 16, 2003 9:35 pm

aha

Mesajde n3aGabitz » Lun Noi 17, 2003 6:28 am

nu stiu cati dintre voi sunteti pe deplin constienti de ce ziceti. cei care au scos hip hop-ul prima data (documentati-va...nu vreau sa va stric placerea asta) au vrut sa faca o muzica vesela. In cartiere se dadeau "house party's" cu dj's ..lumea se aduna si vroia sa danseze. Ei bine asta a fost cu cativa ani buni inaintea NWA-ului, celor de la WU si alti "rebeli". Si in fond hip hop-ul underground de azi, vrea sa fie acea era care era atunci (90-95 sa zicem) cand cei care scoteau albume hip hop traiau cu o dureren pula fata de club-uri si top-uri. dar pana la aia a fost muzica de "petrecere". so....daca fac o piesa hip hop, tre sa ma vait neaparat in ea? nu se poate sa fac o muzica care sa puna zambetul pe buze ascultatorilor? tre sa avem toti boala pe guvern, pe alte stiluri de muzica, pe politie, pe saracie? ...deh...continuati voi
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Plumb » Lun Noi 17, 2003 9:39 pm

scuze...,pt mine hip-hop-ul inseamna mai mult decat petreceri, mai mult decat suprafata(fara sa contest minunata energie si dragoste pt viata a negrilor),probabil ca problema e placerea de a asculta hip-hop-ul pt meditatie.Tot respectul pt cei care inca mai pot sa petreaca eu unul simt nevoia de mai mult....,si eu cred ca hip-hop-ul nu e punere de cenusa in cap insa cred ca e mai mult decat ceea ce poate face si o trupa de dance,scuze inca odata.
Plumb
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 16, 2003 9:35 pm

omule

Mesajde n3aGabitz » Lun Noi 17, 2003 9:48 pm

eu nu ti-am raspuns numai tie. vroiam doar sa reamintesc ca hip hop-ul nu este sau nu trebuie sa fie numai o muzica serioasa si trista, fiecare are gusturile sale. depinde de starea spirituala care o ai pe moment. nu imi spune ca tu niciodata nu simti nevoie sa asculti ceva sa te bine dispuna.

salut
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde Plumb » Lun Noi 17, 2003 10:11 pm

tocmai asta-i ca daca n-ar fi hip-hop-ul sa ma puna la gandit,cateodata,si alta data sa ma bine dispuna....pe pula as fi, da'aia thanks celor care macar se misca un pic pt a crea
hip-hop,cu h mare si punct la sfarsit.
Plumb
Junior Member
 
Mesaje: 3
Membru din: Dum Noi 16, 2003 9:35 pm

...

Mesajde Hades » Lun Noi 17, 2003 10:23 pm

plumb vere n-ai greutate... hip-hopu a fost facut sa distreze lumea, sa uite de problemele de zi cu zi sa fie o muzica aducatoare de stare buna(vesela, cum zice Gabi)... nu sa o puna pe ganduri... in caz ca nu sti tot hip-hopu de azi e un derivat... nu se mai canta old school... acum apar pustii ca tine care se lauda in stanga si in dreapta ca sunt underground... de pomana... si mai ales sensul de unda e intzeles gresit... nu intru in detaliu... da si tu pe google seach: 'hip hop history'... te asigur ca o sa gasesti lucruri interesante despre hip-hop...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

plumb

Mesajde subversiv » Lun Noi 17, 2003 10:37 pm

asculta ll cool j ...
gabi esti printre putinii cu capu pe umeri :) sti tu la ce ma refer!
subversiv
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Lun Oct 27, 2003 5:16 am
Localitate: sud pe viata

bagatori,mentori si suporteri,fanatici flegmatici

Mesajde TheSmoker » Joi Noi 20, 2003 11:59 am

Da da,ce poola mea va bagati voi in parerea mea, va exprimati punctu de vedere la parerea mea?ce cool da ce poola mea is politician?ascultati voi sud still suna supstill ganditi bine...ramaneti asa...ce dreaq aveti voi treaba cu parerea mea...
de kkt...ziceti ce vreti dar neagabitz u sa faci o carte de istorie hh s-o dai s-o citeasca tribul papuas!
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am


Înapoi la De pe muzica

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator