ab4

Forumul asociat fanclubului AB4

ab4

Mesajde catharsis » Dum Noi 09, 2003 1:41 am

cum si alternativul este rock si ab4 sunt romani, ce ziceti voi de trupa asta?
sau, pentru inceput, cum vi se pare noul album si cum vi se pare faptul ca au fost alesi best romanian act, la mtv european music awards?
parerile mele:
1. broken trust este un album bun pentru muzica romaneasca, ciudat pentru ca e in engleza, dar cam putin original deoarece influentele (placebo, muse, nirvana, smashing pumpkins sau alte trupe care mie si evident si componentilor ab4 le plac foarte mult) sunt prea evidente.
2. ab4 nu avea cum sa castige meritat best romanian act, mai ales ca mai erau nominalizati voltaj, ozone, andra si parazitii. in mod normal, ar fi trebuit sa castige parazitii sau oricare alta trupa inafara de ab4. singura explicatie plauzibila e ca lumea nu a votat ab4 ci a votat rock-ul in general.
eu am votat ab4
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde Floriris » Dum Noi 09, 2003 11:17 am

Eu nu am votat nimic, cand am vazut ca nu a iesit IRIS, Firma, sau Kumm, m-am lasat de premiile astea.
AB4, mi se par niste profesionisti, dar care mai au pana sa ajunga la stagiul de artist, prea multe influente, prea putine originalitate.
Rock-ul este cea mai sincera muzica
www.floriris.go.ro
Avatar utilizator
Floriris
Junior Member
 
Mesaje: 151
Membru din: Mar Iul 15, 2003 11:00 pm

Concert

Mesajde rocketman » Dum Noi 09, 2003 11:34 am

Mi-e AB4 imi suna bine cand ii ascult acasa, dar nu stiu cum naiba se intampla, dar de cate ori concerteaza in Fire se aude ca dracu si atmosfera e caaah
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

AB4

Mesajde xxPunKMasterxx » Lun Noi 10, 2003 10:15 pm

Ummm... parerea mea este ca ab4 este una (adik singura) trupa romaneasca k-lumea si hai sa nu o luam asha in detalii ca orice trupa si orice lucru are un defect. Faptul ca cei de la casa de discuri Chelsea din America au semnat un contract cu ab4 nu e degeaba, de ce nu au semnat cu voltaj(aia care cik se considera trupa "rock":)) ce tzeapa) sau cu... nush cu alte trupe din romania. Si faptul ca s-au inspirat din alte trupe este un lucru bun, de exemplu nirvana a fost cea mai buna trupa rock din lume in 1989-1994 nu??? ce credetzi? Oricum ab4 era o trupa buna si cand cantau in romaneshte dar acum ca canta in romana este un lucru care i-au propulsat peste granitzele romaniei deci AB4 Rulzzzz( eh, asta nu inseamna sa si-o ia in cap :))) )
xxPunKMasterxx
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Noi 10, 2003 9:43 pm
Localitate: Romania,Constanta

Mesajde catharsis » Lun Noi 10, 2003 10:28 pm

nu stiu daca merita mentionat, dar ab4 a semnat cu o casa de discuri din america, dintr-un orasel de 170.000 de oameni de langa los angeles parca, fara site, cu mail la yahoo si cu adresa la casuta postala. asa ca nu trebuie facut mare caz pana nu vad albumul distribuit pe unde trebuie.
mie imi place la ab4 sinceritatea si fermitatea cu care isi sustin parerile, ca in exemplul de la mai jos:
partea 1:
"BOGDAN GEANA: Daca nu ai fi cine esti, cine ti-ai dori sa fii dintre vedetele muzicii romanesti actuale si de ce?
INVITAT SURPRIZA: stai sa vad... gil dobrica
BG: de ce Gil Dobrica?
IS: pai ca avem multe kestii in comun: muzica, carciuma...etc
BG: Faci si jogging ca Gil Dobrica?
IS: nu. dar fac fitness
BG: Se poate una ca asta?
IS: pai se poate. orice se poate.
BG: Inteleg ca vorbesti serios. Descrie-ne prima zi de fitness
IS: pai am intrat acolo si am ridicat cateva d-alea....usoare...si gata ! dupa ce tragi de fiare iesi si te bati cu toata lumea...
BG: S-a intamplat si in cazul tau?
IS: nu prea.!! dar am fost cam recalcitrant cu o tantie care vindea inghetata
BG: Ce i-ai facut?
IS: i-am zis pe un ton mai dur: 4 inghetati! s-a conformat!
BG: Un soi de: Habar n-aveti cu cine vorbiti!
IS: exact...
BG: Banuiesc ca te respecti in sala, tragi la fiare cu manusi...
IS: nu, n-am manusi dar poate ca o sa-mi cumpar
BG: La iarna
IS: pai da ca sunt mai ieftine si iti da si caciula
BG: apreschiuri banuiesc ca ai
IS: 4 perechi... am chiar shi una pe mov
BG: La tine movul e o culoare fetis?
IS: da.... alaturi de lila si turcoaz
BG: Prietena ta stie de culorile tale preferate?
IS: da...
BG: Si ia masuri?
IS:45,24,78,8
BG: Hai sa revenim
IS: ok
BG: Cine n-ai vrea sa fii dintre muzicienii romani si de ce?
IS: Kempes
BG: De ce tocmai el?
IS: pt ca .... poate mie mi se pare ...dar totushi suntem in ani 2003 shi ei inca mai canta muzica anilor 80'; mi se pare penibil
BG: Ti se pare ca arata Kempes ca in anii 2003?
IS: nope
BG: Ok, sa zicem ca ai fi frizer, cum l-ai tunde pe Kempes
IS: sa zicem ceva gen ..... Beavis de la ab4
BG: Cu parul verde si scurt. Tu ce crezi, de ce se vopseste beavis verde in cap?
IS: asta e ca o refulare.... pt ca peste tot vede numai tarani
BG: Tu te-ai vopsi lila?
IS: nu se gaseste (decat pe sub mana)
BG: Ok, deci ce ar trebui sa inteleaga cei care ne citesc? Ca nu esti Gil Dobrica, nici Kempes si nici Beavis. Ce visezi sa ti se intample pe plan muzical anul acesta?
IS: pai visul meu este sa mergem la toate festivalurile de rock.... nu de la noi din tzara
BG: pana acum s-a implinit ceva?
IS: aproape... deocamdata mergem la siget....sau cum draq scrie
BG: Pepsi Sziget din Budapesta
IS: da da da asta e !
BG: Ce ai de gand sa faci in Budapesta pe langa muzica
IS: pai o sa beau o sa fumez la greu si inainte de toate o sa cantam super bestial
BG: Zi-ne cate ceva despre tine, daca ai putea sa schimbi ceva in Romania, ce ai schimba
IS: tot... as arunca tara asta de cacat si as face alta.... traim in o tara care nu iti ofera nici un avantaj....
BG: Ai pleca daca s-ar ivi ocazia?
IS: poate... am fost plecat... dar am venti inapoi. Am fost in Italia
BG: Ce nu ti-a placut in Italia?
IS: ca nimeni nu vorbeste decat italiana... si ca nu ii intereseaza..o alta limba..! dar asta e treaba lor
BG: Asta se intampla si in Ungaria, vezi sa nu ai un soc!!!
IS: ma rog
BG: Esti microbist?
IS: dap... tin cu RAPID
BG: De ce cu Rapid? campioana ale aloe aloe
IS: ca e echipa .familiei mele... de mic toata lumea tinea cu Rapid...
BG: Ati canta pentru Rapid daca ar castiga Cupa Ligii la anul? Ai avea ocazia sa te vopsesti lila...
IS: pai eu as canta dar baetii nu stiu daca ar face asta...
BG: Ai vrea sa canti solo voce?
IS: pai eu as canta si cu vocea... oricum eu mai cant acasa in baie ... cand duc gunoiu; de-astea
BG: Spune-mi o cantareata din Romania cu care ai face un duet
IS: Narcisa Suciu... pt ca e panchista si nici nu stie
BG: Uite sa zicem ca maine vine la voi unul de la o fundatie si iti propune sa canti in scopuri caritabile. Pentru ce fundatie ai canta?
IS: pentru una de protejare a ierbii
BG: De ce?
IS: pai pt ca mi se pare normal .... dar totusi nu cred ca o sa se intample asa ceva in Romania
BG: Cum e viata cu iarba si cum e fara iarba?
IS: e buna in amundoua cazurile...
BG: Sa inteleg ca iarba e o variatie si nicidecum o dependenta
IS: dap... uneori ai chef sa fumezi alteori nu ...
BG: Nu te vezi fumand iarba precum tigarile
IS: nu nu nu in nici un caz nu devine dependenta ...
BG: Ca sa revenim iar la muzica, spune-mi 3 albume cu care te-ai retrage intr-un colt uitat de lume
IS: Muse- blizz, Placebo -black market music, Nirvana-oricare
BG: Ce parere ai de "Broken Truth" de la ab4?
IS: un album minunat... care va rupe topurile din tarile care stiu sa aprecieze muzica aceasta!
BG: comparativ cu Toxic ce aduce in plus?
IS: este altceva.. un nou sound... o alta abordare... si nu nou stil de muzica...
BG: Cum te vezi la 50 de ani?
IS: cu parul vrede... in incheierere... as vrea sa transmit pe aceasta cale industriei de "muzica" din romania ca de fapt nu exista nici o industrie si ca e de fapt doar o fabricuta mica si care se taraste.. si tot ce iese din ea e de foarte proasta calitate pot sa dau shi exemple de trupe: bere gratis
BG: E vina cui?
IS: e vina alora care accepta sa apara pe piata asa ceva...
BG: Uite, pentru mine tu nu esti o persoana publica, esti un om care pe langa faptul ca esti un excelent partener de discutie esti si un bun musician. Daca maine vreau sa te promovez imbracat in robot nu o faci?
IS: binenteles ca nu o fac.... eu imi cant muzica mea..
BG: Crezi ca va mai dura starea asta in romania? Fiindca uite, de pilda maneaua nu mai e in Romania ce era, Costi Ionita deja tinde sa cante altceva. Si mai e ceva, unii sunt dispusi sa faca compromisuri si altii nu...Daca Fuego canta si la nunti si la inmormantari
IS: si la avorturi
BG: si la caderi de guvern e si normal sa fie mai pe buzele tuturor decat altii
IS: da, cata vreme noi suntem muzicieni el e lautar
BG: Are de pilda un cantec cu MAMA. El canta poate niste teme pe care daca le-ati canta ati cuceri piata... mama, tata, flori, conservele pentru la iarna
IS: pai de ce sa cant eu despre ceva si sa nu cant eu despre ce imi place mie.... in fond EU cant nu ceilalti
BG: Evident si am ajuns la ce vroiam sa ajungem ca unii artisti canta ce vor si altii ce se vinde. Si aici sta diferenta. Chiar ma intrebam daca tot ce canta Fuego si simte asa sau cei care cantau versurile si muzica altora lucru care se intampla si azi.
IS: faza e ca la lautari: ce-ti place bai? baga de jale si lautaru’ iti baga de jale
BG: Lautarul totusi e un virtuos cel putin era
IS: si asta e adevarat... dar oricum.... noi vrem sa ii lasam pe ei aici in toata ciorba asta si sa mergem in alta parte
BG: trist
IS: dar adevarat...
BG: Sa zicem ca plecati, veti mai canta romaneste sau absolut deloc?
IS: nu... pt ca rock-ul nu e romanesc.... cine canta rock in romaneste face doar o adaptare....
BG: Da, inteleg, e vorba de profesionism si nu de comert. Scoateti un album la 3 ani
IS: in romania nici macar un turneu nu am avut .... treaba e ca noi nu prea avem cui sa cantam .... dar e adevatarat ca avem cateva sute de fani ...dar noi vrem mult, mult mai mult ....
BG: Si o sa ajungeti la MTV, ceea ce va dorim si o sa fiti acuzati ca nu ati mancat salam cu soia...
IS: hihihi soia e buna, are vitamine
BG: O sa fiti o trupa fara vitamine. eu va doresc sa cantati pe aceeasi scena cu Muse, si cu Placebo. Oricum la Sziget cantati pe aceeasi scena cu Laibach care e o legenda
IS: shi care sunt un super crew
BG: Citeam in “Atac la persoanaâ€Â
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Re: ab4

Mesajde gicaKontra » Mar Noi 11, 2003 11:14 am

eu nu am votat... (nu mi-a placut nici un participant)

dar imi miroase a furaciune... nu au facut nimik de 2 ani... si asa de-odata... cam ciudat...
oare un premiu era "la pachet"... pentru ca MTV& transglobal sa ia mai multi bani pe ei, de la casa de discuri din america???

imi miroase a "manarie" romaneasca ( a nu se intelege ca as avea ceva cu ab4 - o consider o trupa foarte misto, in peisajul romanesc )
gicaKontra
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Noi 11, 2003 10:59 am

Ab4

Mesajde Fantasya » Mie Noi 19, 2003 9:33 pm

in februarie 2000 puteau spune pentru prima oara ca sunt o trupa
au repetat apoi au cantat si apoi au ajuns AB4 si erau toxici pe albumul Toxic aparut in 2001 la transglobal music EMI pe atunci aveau si o fata in trupa Cristina... din motive necunoscute de mine ...cristina n-a mai cantat cu trupa

AB4 a cantat frumos si bine in romana la inceput ...si nu prea ia bagat lumea in seamna... ca deh pe atunci 90 % din Ro asculta manele sau house... acum parca s-au mai potolit... puteai sa spui un vers de la AB4 ...sau sa canti un cantec de la ei la chitara si sa zici ca e al tau... si erai apreciat... apoi s-a mai schimbat treaba...
cu despre o tipa mi-au atras atentia.... iar cu melodia "cantec" m-au facut sa port albumul lor peste tot.... de asta am si pierdut vreo 4 albume....Toxic.... acum Toxic il am in varianta 1 - caseta si 2 cd....
Cu piesa " nu-ti fa griji " au aratat si la altii ca se poate... pot sa zic ca au iesit din umbra dar au intrat intr-un mister....
In 2003 au filmat Cold :) care ne-a bucurat pe toti....
au avut o prestatie extraordinara la MTV Bacau.... doar Vita de vie a mai reusit sa-i intreaca acolo.... parerea mea....
iar apoi nominalizati la BEst Romania Act .... au luat premiul bine meritat.....si intre timp in formatie:
doru trascau vocal
enrico chiatara
bogdan crucianu bas
dan olteanu tobe
baietii inregistreaza cel de al doilea album broken trust - la chelsea media :)

albumul e 100% original... incepand cu exteriorul (coperta alea alea...) si terminand in interior ...asta afli dupa ce bagi cdul in cdplayer si asculti albumul....

ce prefer eu de la ab4?
1 pe doru
2 cantec
3 preferences
4 born to learn
5 missing parts
6 despre o tipa
7 Sa
8 cold
9 gepila
10 vreau sa te fac

bah stati ... toate imi plac .... era sa le scriu pe toate... norok ca mi-am dat seama...

PS: "pe doru nu-o gasiti decat cu vocea pe albume ...din pacate....nu e de cumparat baiatul asta"
Avatar utilizator
Fantasya
Junior Member
 
Mesaje: 50
Membru din: Mie Noi 19, 2003 12:00 am

Mesajde dust_angel » Sâm Dec 13, 2003 3:19 pm

mie imi plac cei de la ab4.... dar.... mama solistului pare=se ca nu il cam place pe manson pentru ca a zbieraaaaaaaaat la mine, cand am inceput sa fredonez sAINT...hmm..buffff!!sper sa nu imi dea una cand o sa ii spui ca fiul dansei e coool!:D eee..asta e ! riscu' meseriei!
dust_angel
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Dec 13, 2003 3:14 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde ArIaNIsMa » Lun Dec 15, 2003 2:49 pm

...e o trupa tare ...shi prin faptu ka nu se omoara ..ku publikitatea
adika nu so laudat inainte peste tot de genu ..vom merge shi vom face in anglia un album mare si tare ..kum fak restu`trupelor...kare nu dau doi bani pe ce vor lansa ...se observa intradevar influentze ..dah se vede shi ka fak muzika pentru ei shi cei care traiesc prin muzika rock ..chiar dak`ii o trupa alternativa...
ArIaNIsMa
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Lun Dec 01, 2003 6:31 pm
Localitate: oradea

Mesajde Aphex Twin » Joi Ian 08, 2004 5:45 am

am mai spus...ab4 si suie paparude sunt singurele trupe romanesti pe caere le ascult voit acasa sau in masina.
albumul nou ab4 este misto si este clar o evolutie fatza de primu. pe mine personal nu ma dernajeaza influentele placebo, muse, nirvana chiar ma bucura. fiecare artist are influente si rar un artist roman are influente de genu muse, radiohead, placebo sau nirvana. jos palaria in fatza lu ab4 si daca a fost furaciune la mtv e bine ca cineva incearca sa scoata muzica asta in fatza ca m-am saturat de andra , demmmo, spaisi etc..
Aphex Twin
Junior Member
 
Mesaje: 42
Membru din: Sâm Dec 27, 2003 6:46 am

Mesajde P!vlon » Vin Ian 09, 2004 2:42 pm

Ab4 sunt super!Imi place cel mai mult Cold!Are cineva lyrics-urile la noul album?
P!vlon
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 pm
Localitate: Chishinau

Mesajde catharsis » Vin Ian 09, 2004 8:43 pm

versurile se gasesc pe coperta albumului, mai puti cele de la cold.
e bine sa ai ca influente formatiile de mai sus, dar nu e bine sa fie prea evidente, e bine sa ai stilul tau bine definit.
pentru romanaia sunt buni, dar nu cred ca ar merge afara dupa cum vor ei.
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde P!vlon » Vin Ian 09, 2004 10:16 pm

ha,pai eu n-am albumul original,hmmm...pe net am cautat dar n-am gasit...poa' cineva sa mi le trimita pe private sau mail pivlon@angelfire.com?
P!vlon
Junior Member
 
Mesaje: 10
Membru din: Vin Ian 09, 2004 12:00 pm
Localitate: Chishinau

AB4 the BEST!!!

Mesajde adl » Dum Ian 11, 2004 8:07 pm

Yo sunt extra,super,mare fana AB4 si sunt extra mandra de asta!!!Cei care n-au ascultat AB4(nici macar albumul TOXIC) sunt rugati sa NU COMENTEZE!!!Melodiile mele preferate de pe albumul BROKEKEN TRUST sunt BRAKE,DIFFERENT HORIZONS,PREFERENCES(pt necunoscatori,urmatorul HIT)si CAME!(de COLD nu mai e nevoie sa specific ca e printre preferate)
de preferat mail back l adresa adela_akadela@yahoo.com
adl
Junior Member
 
Mesaje: 1
Membru din: Dum Dec 28, 2003 1:55 pm
Localitate: bucuresti

Mesajde delxdune » Joi Ian 15, 2004 1:42 am

Versuri in engleza... trupa care vrea sa iasa afara... In Romania sunt pareri egale de amandoua partile in privintza asta...Dar eu, va recomand, ca in loc de AB4, sa deschidetzi putin ochii la trupa care se cheama NARKOMA si e aproximativ pe acelas drum numai ca sunt mult mai buni...si asta o poate spune oricine cunoaste muzica si a avut ocazia sa asculte NARKOMA!
delxdune
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Dec 11, 2003 4:34 am
Localitate: bucuresti

Mesajde rocketman » Joi Ian 15, 2004 6:58 pm

Narkoma sunt super meseriasi dar nu prea se compara la stil cu AB4.
Pogo,pogo,pogo,bounce...
Avatar utilizator
rocketman
Junior Member
 
Mesaje: 162
Membru din: Vin Ian 03, 2003 12:00 am

Mesajde tre » Joi Ian 29, 2004 5:35 am

is faini. nu-s 'cei mai buni' cum a zis punkmaster dar is faini si slefuiti (a se citi profesionisti).

n-am luat inca ultimul album dar am o intrebare: cate melodii are albumul (cu tot cu bonusuri/remake-uri/etc.)?
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde catharsis » Vin Ian 30, 2004 12:04 am

in total sunt 15 piese, 14 originale si cold ca hidden track
there is no catharsis

cathartic media
Avatar utilizator
catharsis
 
Mesaje: 1721
Membru din: Dum Mar 03, 2002 12:00 am

Mesajde tre » Joi Feb 05, 2004 2:51 pm

am ascultat si eu albumul si concluzia este ca suna profesionist, dar parca e un pic cam fad. nu stiu cum sa definesc altfel.
un pic deosebite mi s-au parut 'preferences' si 'inner dark'. poate si 'come'. cam atat.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde silenius » Dum Feb 08, 2004 2:17 am

Haideti sa o luam si asa : cati dintre voi si-au cumparat albumul Broken Trust original ? Sau au macar unul din cele 2 albume sub alta forma decat mp3-uri, caseta sau cd "trase" de la prieteni ? Cred ca o trupa romaneasca are mare nevoie sa i se cumpere albumele in original, pentru ca sponsorii, cel putin cand vine vorba de muzica rock, dau bir cu fugitii......si atunci ce pretentzii putem avea de la rockul romanesc daca artistii genului nu au mijloacele sa produca in continuare ?
E destul de clar ca cd-urile si casetele cu muzica straina sunt vandute la preturi putzin spus prohibitive....si oricum nici un artist de afara nu asteapta venituri fabuloase din vanzarea albumelor in Romania.....Dar cred ca o modalitate de a sustine rockul romanesc este si aceea de a cumpara cate un album original....from time 2 time...si nu spun asta in ideea de "filantropie"....Think about it.....
silenius
Junior Member
 
Mesaje: 2
Membru din: Dum Feb 08, 2004 1:52 am
Localitate: Bucuresti, RO

Mesajde tre » Joi Feb 12, 2004 5:32 am

silenius ai si tu dreptate in ceea ce spui. dar cred ca fanii adevarati vor cumpara albumul chiar daca au posibilitatea sa-l procure in alte moduri. sunt destul de convins de asta.
eu n-am de gand sa-l cumpar pt. 2-3 piese care-mi plac. repet insa, e un album bun, ma bucur pt. orice realizare a ab4 si pt. rocku' romanesc in general.
" it's the end of the world as we know it ''
Avatar utilizator
tre
Junior Member
 
Mesaje: 1598
Membru din: Mar Mai 14, 2002 11:00 pm

Mesajde ColdHell » Vin Feb 20, 2004 8:59 pm

am fost marti in fire.. unde a fost concert ab4... SUPER KLUMEA.... sonorizare ok... am luat autografe... eu albumul l`am cumparat in prima zi de la aparite... so... nu sunt super fana... da` imi plac maj. melodiilor...
Inchide ochii si arunca-te in gol e singura ta sansa s-arati ca ai control
Taci, nu vorbi. Nu vreau sa mai aud nici urletul din mine stins pe asfaltul ud
[Luna Amara]
Avatar utilizator
ColdHell
Junior Member
 
Mesaje: 26
Membru din: Vin Feb 20, 2004 12:00 am

Mesajde gabuba » Sâm Feb 28, 2004 2:11 am

cu ajutorul unei bune prietene de-a mea din mangalia :D...am facut rost de broken trustu celor de la ab4 (bine, am facut rost mai de mult de el, da mi-a fost lene sa scriu recenzia).
nu ma impresioneaza in mod special engleza lor :D, dar recunosc cum ca au idei faine, atat de faine incat de prima data cand am ascultat albumu am ginit asemanari izbitoare cu placebo, care is intru totul buni.
piese care imi plac: so away, rumors, born to learn.
- S-a strans toată lumea?
- Toţi in păr!
Avatar utilizator
gabuba
 
Mesaje: 6847
Membru din: Mie Noi 21, 2001 12:00 am

Mesajde 7vies » Vin Mar 12, 2004 8:51 pm

am ascultat ambele albume.asta nou insa e monoton......toate piesele au aceeasi structura..incepe riff-ul de chitara, dupa 5 secunde intra si toba, incepe doru pe versuri cu voce trista si cu voce ,,tipata,, la refren.....
si asa curge tot albumul...
pacat...m-am plictisit
Avatar utilizator
7vies
Junior Member
 
Mesaje: 559
Membru din: Lun Mar 08, 2004 12:00 am

Mesajde ajutor » Lun Mar 15, 2004 12:12 pm

7vies scrie:am ascultat ambele albume.asta nou insa e monoton......toate piesele au aceeasi structura..incepe riff-ul de chitara, dupa 5 secunde intra si toba, incepe doru pe versuri cu voce trista si cu voce ,,tipata,, la refren.....
si asa curge tot albumul...
pacat...m-am plictisit



credeam ca sunt singurul care a simtit ce spune 7 vies mai sus... prima impresie e buna dar din pacata nu e urmata de nimic interesant, surprinzator sau macar original... suna bine dar tot plicti se cheama... parerea mea... ;e

no alarms and no surprises :sleep:
ajutor
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Mar 09, 2004 6:23 pm
Localitate: Pe Marte

Mesajde 120dB » Sâm Mai 22, 2004 2:54 am

am auzit dintro sursa atat de sigura pecat de nesigura ca ab4 vine in america in turneu...cica singuri? nu preami vine sa cred....shti cineva?
man made beer.
god made weed.
who do you trust?
Avatar utilizator
120dB
Junior Member
 
Mesaje: 67
Membru din: Sâm Aug 23, 2003 11:00 pm

Mesajde r4m0n4_5 » Dum Iul 30, 2006 11:19 pm

mai stie cineva ceva de trupa asta? mai exista? in cluj i-am vazut o singura data, nici nu cred ca au mai trecut pe aici de atunci :( stie cineva un site (ca cele de pe cd nu merg), o adresa de mail, ceva, a baietilor?
Avatar utilizator
r4m0n4_5
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Feb 23, 2006 12:00 am

Mesajde Syd » Lun Iul 31, 2006 11:15 am

si eu i-am vazut o data....la Sala Sporturilor, inauntru...acum muuuuuuuulti ani :).
super au cantat, am tot vrut sa-i mai vad in concert dar n-au mai venit din cate stiu eu...pacat de ei, pt ca simt ca ar fii putut face mai mult.
Avatar utilizator
Syd
Junior Member
 
Mesaje: 62
Membru din: Lun Sep 05, 2005 11:00 pm

Mesajde r4m0n4_5 » Lun Iul 31, 2006 2:04 pm

scria cineva pe grupul ab4 de pe hi5 ca nu mai exista trupa :plans:
Avatar utilizator
r4m0n4_5
Junior Member
 
Mesaje: 19
Membru din: Joi Feb 23, 2006 12:00 am

Mesajde zabi » Sâm Aug 05, 2006 11:55 am

chill. ab4 deschide concertul Placebo. http://www.placebolive.ro/stiri.html
vous liriez ma lettre avec les levres
Avatar utilizator
zabi
Junior Member
 
Mesaje: 33
Membru din: Vin Mai 13, 2005 11:00 pm

Următorul

Înapoi la AB4

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron