V-ati casatori cu cineva pentru VIZA sau CETATENIE??

de strans in brate, de pupat cu foc, de bagat in pat

V-ati casatori cu cineva pentru VIZA sau CETATENIE??

Mesajde Mark1 » Joi Noi 20, 2003 11:12 am

Acum cand acordurile intraEuropene si mondiale s-au schimbat si circulatia persoanelor nu mai este ingradita, va intreb pe acei dintre voi care nu sunteti casatoriti:

- Ai incheia un contract de casatorie cu o persoana din afara tarii numai pentru a obtine viza de sedere sau cetatenia unei tari "mai buna" decat Romania?

- Ai accepta sa pleci la cel/cea pe care l-ai cunoscut superficial doar pentru ca este cetatean american, francez, italian...?

- Crezi ca o casatorie, temporara, doar ptr obtinerea cetateniei, este un pas just in viata?

Decideti!
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde crys » Vin Noi 21, 2003 11:31 am

Eu una nu as face asa ceva si sincer nici nu sunt de acord cu casatoriile din interes ... nu inteleg ce rost are sa iti distrugi viata ptr ca itr-un fel sau altul cand accepti asa ceva totul se schimba si in afara de asta nici nu stii peste cine dai poate o fi vreu dezaxat mintal ... si tu te casatoresti cu el ca sa ce? Ca sa obtii o viza nenorocita + un cadou gratis (dobitocul cu oferta) :confused:
Bine nu exclud posibilitatea ca tipul (tipa) sa fie o persoana minunata si totul sa mearga minunat da' sincer posibilitatea asta e mult prea mica pentru a te risca intr-o asemenea "aventura".
De fapt totul depinde de mentalitatea pe care o ai, sunt oamenii care ar face asa ceva fara sa se gandeasca prea mult singurul lucru pe care il zic e: "Decat in tara asta de kkt mai bine acolo, ca aici nu ai nici o sansa. " E un mare adevar in fraza asta dar totusi nu poti sa stii de unde te loveste norocul asa ca fiecare face ce vrea el se loveste si tot el o sa se ridice...mai greu sau mai usor (depinde de greutate:p).
Iubesc deci exist...exist deci sunt iubita :u
crys
Junior Member
 
Mesaje: 9
Membru din: Mar Noi 04, 2003 12:00 am

Mesajde Cruela » Vin Noi 21, 2003 5:32 pm

Eu una nu as face asa ceva, insa am un amic care a plecat in Spania si ideea era sa se casatoreasca cu o tarfa de acolo ca sa obtina cetatenia. Dupa ce a stat cu ea cateva saptamani, si-a dat seama ca este redusa mintal si ca nu are sens sa se casatoreasca si sa isi distruga viata si ca mai bine pleaca ilegal.
Parerea mea este ca nu are sens sa iti distrugi viata pentru nimic.
Nu fi trista daca voi pleca/Fiecare are calea sa!
Mai trec pe la voi/ Poate marti, poate joi/ Poate peste un an/ Sau poate doi!
Cruela
Junior Member
 
Mesaje: 237
Membru din: Lun Sep 09, 2002 4:36 pm
Localitate: Bucuresti

Mesajde I`m With You » Joi Dec 04, 2003 8:39 pm

Nu....niciodata!E o prostie sa te casatoreshti din interes.
I'm Slim Shady, yes I'm the real Shady
All you other Slim Shadys are just imitating
So won't the real Slim Shady please stand up,
please stand up, please stand up?
Avatar utilizator
I`m With You
Junior Member
 
Mesaje: 534
Membru din: Vin Sep 26, 2003 11:00 pm

Mesajde wwritza » Mar Dec 16, 2003 11:41 pm

Interesant subiect....
In primul rand nu-i asa capat de lume daca faci pasul asta. "iti distrugi viata" sau altceva de genul asta...
Este ca si cum ai incheia un contract. Cunosc persoane care au facut acest lucru aici, in anglia. Unul locuia intr-o parte, celalalt in alta parte. Nu aveau nici-o treaba unul cu celalat. Asta o vreme cand se obtinea ceea ce s-a dorit. este mai usor pentru ambele parti cand totul este facut pe fata, ca o afacere.
Mai exista insa si situatia cand unul din ei, de regula femeia, joaca teatru si face pe marea indragostita si, cum barbatii sunt mai naivi, cred ca l-au prins pe Dumnezeu de picior, au si facut marele pas. Dupa ce "sotia" obtine ceea ce a dorit, de regula cetatenia sau rezidenta ..etc, teatrul se termina.

Eu una imi place sa fac totul singura, si sa nu depind de nimeni. Asa ca nu ma vad in situatia asta. sau poate ca nu am avut nevoie de asta. Daca am vrut sa plec din tara am, reusit singura, si daca voi vrea sa raman definitiv aici, o voi face tot singura, fara sa apelez la astfel de solutii

Dar nu-i / nu le condam pe cei care apeleaza la astfel de solutii, desi nu sunt de acord cu ele....
I know who I am and what I am about but I enjoy the journey more than the arival and feel that life for me is about increasing my understanding of the world...
Avatar utilizator
wwritza
 
Mesaje: 981
Membru din: Vin Noi 28, 2003 12:00 am

Interesant subiect!

Mesajde Delphyna » Joi Dec 18, 2003 8:03 pm

Vad ca nimeni nu a spus (sincer sau nu) ca ar face asa ceva! Toata lumea este impotriva. Si aici cred ca este de vina mentalitatea noastra... chiar daca si eu spun acelasi lucru: nu as putea face asta cel putin in viitorul apropiat. Daca am vrut sa plec am reusit si fara asta, daca o sa-mi placa intr-atat incat sa stau mai mult o sa stau fara sa ma casatoresc pentru a obtine o rezidenta. Si eu cunosc un caz (fericit) de genul asta cand ea... romanca s-a casatorit cu un tip din State din motive clare si fara jena afisate... si in ciuda tuturor prognosticurilor o duc bine. Asa ca...
Doamne-ajuta!
...realitatea nu exista... totul este o iluzie, in timp ce nimic nu este intamplator...
Delphyna
 
Mesaje: 591
Membru din: Sâm Noi 29, 2003 12:00 pm
Localitate: In my secret life

AFIRMATIV !

Mesajde superbiggy » Joi Dec 18, 2003 11:36 pm

Fericiti si putini sunt acei care in viata iubesc cu adevarat pe cineva leaga o relatie care rezista si se casatoresc cu persoana iubita.
Se poate sa ma insel si sper sa fie asa insa in jurul meu vad cu tristete ca relatiile (sa nu mai vorbim de casatorii) se bazeaza intotdeauna pe interese, care mai de care mai evidente si mai variate.Schimbarea clasei sociale, intrarea in lumea buna ocupa locul intai in statisticile mele la capitolul interese.
Am jucat dupa reguli mereu, insa odata ce treci de virsta inocentei a primelor atingeri observi de fapt ca nu exista asa de multa poezie in viata, asa de multa culoare sau asa de mult romantism, ca jocul pe care il joci este plin de trisori si un Arbitru corupt sau neinteresat de ce se intimpla,...
Eu , ca sa ma intorc la topicul de astazi as accepta sa ma casatoresc din interes, pentru viza in speta si pe viitor va sfatuiesc ca pentru binele linistea si echilibrul Dvs interior sa iubiti mai putin cu inima si mai mult cu capul.
Sa fiti fericiti prieteni si sa deschide-ti bine ochii inainte de a face un pas, oricare ar fi acesta,...
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: AFIRMATIV !

Mesajde CMED13 » Vin Dec 19, 2003 7:35 am

Eu sunt din SUA.....Unul din cea de pest Ocean cu romina mai ruginita. Ce mi se pare curios e ca discutati mai mult cum sa plecati din tara decit cum so inbunatatiti!!!
Admir fetele care isi mentin honoarea de pe situl asta dar am niste observatii sa adaug. Unii din voi cred ca majoritatea din noi barbati SUA, Fr etc...suntem niste fraieri. Ce credeti ca romincele au ceva mai mult la corp, suflet???...decit fetele din west(no way!) ....Daca va casatoriti cu un individ din West pt bani trebuie sa va inchipuiti ca dobitocul nu are nici un sucess in tara lui si a trebuit sa ajunga sa cumpere o nevasta. El primeste ce ia cumparat banii (o curvulita) si ea un dobitoc nefunctional in societatea unde a aduso(clar sunt rarile ocazii de noroc...in vise).

Ce mi se pare trist intradevar, si voi ar trebui sa luptati contra asta, e faptul ca Romincele sunt foarte bine cunoscute la bordele in toata europa si sunt vazute cu putin respect. Nu vreau sa insult pe nimemi dar ar trebui sa deschideti ochii si sa luptati sa imbunatatiti economia, cultura si mentalitatea, si cu aceste schimburi o sa se ridice si modul de viata.
Noi in USA incercam sa impingem guvernul nostru sa ajute Rominia, si sau facut foarte multe avansuri in relatii, sa speram ca intor zi vorbesc gagicele din alte tari despre casatorie cu un Romin pt. cetatenia.
CMED13
 

Re: Re: AFIRMATIV !

Mesajde superbiggy » Dum Dec 21, 2003 10:44 pm

Initial trimis de CMED13
Eu sunt din SUA.....Unul din cea de pest Ocean cu romina mai ruginita. Ce mi se pare curios e ca discutati mai mult cum sa plecati din tara decit cum so inbunatatiti!!! Nu vreau sa insult pe nimemi dar ar trebui sa deschideti ochii si sa luptati sa imbunatatiti economia, cultura si mentalitatea, si cu aceste schimburi o sa se ridice si modul de viata.
Noi in USA incercam sa impingem guvernul nostru sa ajute Rominia, ...


La noi in Romania / Bucuresti pe strazi circula o vorba,..N-ai fost acolo !,...sa vezi, sa traiesti, sa stii iar drept urmare nu ai nici un drept sa judeci.
Este usor sa stai si sa faci afirmatii atunci cind sistemul face totul pentru tine, cind ai stomacul plin si nu iti ingheata degetele pe keyboard.Sistemul ala american este creeat de EMIGRANTII pe care acum ii privesti asa de sus si daca nu ar exista ,...mai bine nu ne gindim la asta.
Plec in US cu liceul doar din Romania si ajung sa predau la liceele din america, americanii foarte naivi si increzatori in God si sistem si foarte nepriceputi in toate.Populatia este atit de lenesa, ignoranta si de inculta incit peste 50% din populatie sunt supraponderali. Nu mai iau in calcul rata criminalitatii datorata PROSTIEI si ma opresc din scris plictisit de subiectul asta si de al vostru American Dream,...
Nu imi place America, m-am saturat de greutatile din Romania si probabil am sa aleg leaganul civilizatiei atunci cind voi emigra, mai scoteti-va fumurile din cap, nu mai incercati doar sa ajutati ci faceti-o cu adevarat iar in ceea ce priveste ingrijorarea ta stai linistit draga CMED13 caci tot in Romania ma voi intoarce sa imi cresc copii si sper doar ca sa o pot face intr-o tara mai buna.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

hmmm

Mesajde Nanuka » Dum Dec 21, 2003 11:48 pm

Voi chiar credeti ca in USA este atat de bine cum vedetzi la Tele??
Este o mare diferentza...si spun asta pt ca stau in Canada..vecina cu Statele Unite.

Aici in Canada este foarte bine de trait...dintr-un salariu iti potzi permite sa-ti cumperi de mancare tone...sa-ti faci mici mofturi..si mai ales sa-ti potzi mobila un apartament..cu jumatate din salariu iti potzi cumpara o biblioteca..deci va da-ti seama:))

Cu toate astea...sistemul canadian si vorbesc si de cel american..a indobitocit cetatzenii...sunt precum oille...care urmeaza numai o directzie..

Ma uit chiar la trafic...sunt 5 benzi ..stau ca boii in curu altuia cand pot face f bine depasirea pe cealalta banda si pot scapa de trafic..

Aici in Quebec este nr 1 sinucideri din lume..mai ales la adolescentzi...de ce fac asta??..din cauza teribilismului si a infantilitatzii...la 18 ani parintzii ii dau afara din casa si le spun fii independent...el inca este un copil...unde sa se duca ..cce sa faca..inca un motiv de-a se apuca de alchool si de droguri...

Este normal aici sa ai parintzi care vb foarte deschis de Marihuana..si chiar in prezenta copilului sa fumeze ...sunt mame care seara pleaca in baruri si consuma alchool pana cad late...nu vorbesc din povesti..vorbesc din lucruri pe care le-am vazut si le-am auzit...

Atunci acel copil ce buna educatzie sa aiba??...va urma si el acelasi obicei ca si parintzii.....

Marea majoritate asa sunt...viatza si distractzia lor se rezuma..la bere...hamnburger..hot dog..si barbeque....aici predomina mai ales stilul american..

In concluzie vreau sa mentionez ca in State .. nu fug cainii cu covrigii in coada..trebuie sa muncesti foarte mult si sa fii extrem de constiincios ca sa potzi avea o viatza buna...ca de-altfel peste tot..

Va pupic,
Nanuka
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Re: Re: Re: AFIRMATIV !

Mesajde CMED13 » Lun Dec 22, 2003 12:36 am

Vad ca am atins un nerv. Stergeti balele de la gura si calmeazate un pic ca sa iti poti limpia mintea.

In primul rind se vede ca ai facut numai liceul dupa timpeniele care le comunici, si insulturile aruncate cu naivitate.

Hai sa analizam fiecare paragraf:


"""La noi in Romania / Bucuresti pe strazi circula o vorba,..N-ai fost acolo !,...sa vezi, sa traiesti, sa stii iar drept urmare nu ai nici un drept sa judeci."""

Ah dar am trait mult timp in Rominia si sunt foarte mindru sa fiu Romin la origine....Iar ce e la voi in Bucuresti...vorba ar trebui sa fie hai sa lom gunoiul inloc sa il aruncam pe geam sau sal ardem la bloc.


"""Este usor sa stai si sa faci afirmatii atunci cind sistemul face totul pentru tine, cind ai stomacul plin si nu iti ingheata degetele pe keyboard.Sistemul ala american este creeat de EMIGRANTII pe care acum ii privesti asa de sus si daca nu ar exista ,...mai bine nu ne gindim la asta."""

Din now in erroare. Aicea noi (da multi veniti noi, si multi care sau nascut aicea) creem sistemul sa lucreze pentru noi si muncim foarte mult sa il mentinem honest, si functional. Eu NU AM SPUS ca privesc Rominia in jos (Asta ai spuso tu....ma gindesc...TE SIMTI INFERIOR DRAGA?) chiar invers admir rominia, si rominii doar nu admir pe cei care se casatoresc pt. bani si cetatenie...(fie ei Romini sau Americani)...trebuie sa inveti sa citesti caci se pare ca nu ai reusit sa intri intun liceu bun in Rominia.



"""Plec in US cu liceul doar din Romania si ajung sa predau la liceele din america, americanii foarte naivi si increzatori in God si sistem si foarte nepriceputi in toate.Populatia este atit de lenesa, ignoranta si de inculta incit peste 50% din populatie sunt supraponderali. Nu mai iau in calcul rata criminalitatii datorata PROSTIEI si ma opresc din scris plictisit de subiectul asta si de al vostru American Dream,...""

Zzzzzzz...Te refer la primul paragraph scris de tine. Iar daca crezi ca ai so obtii o meserie mai inalta de macelar, mechanic...sau vinzator la Burger King numai cu Liceul...trezestete la realitate.


""""Nu imi place America, m-am saturat de greutatile din Romania si probabil am sa aleg leaganul civilizatiei atunci cind voi emigra, mai scoteti-va fumurile din cap, nu mai incercati doar sa ajutati ci faceti-o cu adevarat iar in ceea ce priveste ingrijorarea ta stai linistit draga CMED13 caci tot in Romania ma voi intoarce sa imi cresc copii si sper doar ca sa o pot face intr-o tara mai buna."""""

Nu te roaga nimeni sa iti placa America...cu toate ca esti obsedat cu ea. Te poti da in leagan cit vrei dar nu te da prea tare ca ai sa caz in cap din el si nu ai sa te alegi cu nimic. ...imi pare rau ca ai putut sa te reproduci...cum ai putu sa le faci asta la Bucuresteni.

PS. Ca sa iti clarific o statistica(stii ce inseamna "statistica"?). Ultimele cercetari au documentat ca AMERICANII lucreaza cel mai mult din tarile industriale, si au cel mai putin timp de vacanta, asa ca nu mai minca cicat si treci la treaba. Apropo: ca sa fii invatator trebuie 12de primara, 4 ani de liceu, 6 ani de Universitate...Plus inca vreo 3-4 daca vrei doctorat.....punete pe carte gura mare.
CMED13
 

Mesaj pt. CMED13

Mesajde Nanuka » Lun Dec 22, 2003 11:14 pm

Eu sunt de partea lui superbiggy.

Cu toate ca stau in Canada eu tot cu romanii mei tin..sorry CMED13.

Daca ti se pare atat de inculta lumea de pe acest forum..atunci fa pasi si scuteste-ne de aceste afirmatzii..te-ai vazut american parvenit si vii aici sa improsti cu noroi in romanasi??..

Esti un Faker....hmmm si inca ceva..ar trebui ca tu sa mai pui mana pe carte sa invetzi..tu esti cel agramat si nu superbiggy...revizuieste-ti mesajul si iti vei da seama...

Si pe urma sa nu vii cu faze de trei lei..ca ai uitat sa scrii romana ca nu te cred..

Respect,
Nanuk.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

CMED13 eat youre heart out !

Mesajde superbiggy » Mar Dec 23, 2003 12:59 am

In 97 am terminat liceul si despre perioada aceea vorbeam , nici Einstein nu a terminat facultatea la 18 ani,...iar performanta mea se repeta si astazi.Invatamintul din Romania este net superior.
Un singur lucru iti mai clarific, deranjeaza aroganta din threadul tau si este tipica voua tuturor americanilor.Dupa cum batrinul meu tata spunea plin de intelepciune :
Americanii sunt de vina,... :), Amin !
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Re: CMED13 eat youre heart out !

Mesajde CMED13 » Mar Dec 23, 2003 4:22 am

Initial trimis de superbiggy
In 97 am terminat liceul si despre perioada aceea vorbeam , nici Einstein nu a terminat facultatea la 18 ani,...iar performanta mea se repeta si astazi.Invatamintul din Romania este net superior.
Un singur lucru iti mai clarific, deranjeaza aroganta din threadul tau si este tipica voua tuturor americanilor.Dupa cum batrinul meu tata spunea plin de intelepciune :
Americanii sunt de vina,... :), Amin !



Ma faceti sa rid..."Eat your heart out???" Asta e tot?? Vorbiti ca va jignesc eu pe voi??? Ha! Ma atacati pe mine incontinu...Blah blah blah...gramatica ta blah blah blah...esti asha ...etc....fara sa stiti absolut nimic de mine.
Nu am nici un regret si sunt mindru sa fiu American. Faptul ca gramatica mea romina nu e foarte buna probabil are deaface ca nu am locuit de multi ani acolo. Faptul ca vorbest fluent romina, engleza, spaniola si francesa atesteaza la educatia buna care am primito in USA si perseverenta mea peronala intro tara cu multe oportunitati. Faptul ca sunt doctor si cistig peste $400,000 pe an dovedeste ca daca lucrezi poti sa ajungi departe. Dati seama, citeste mai atent ca nu am jignit pe Canadieni, nici educatia rominilor, asta ar fi prea usor....dar admit USA are si ea imperfectiele ei ca ORCE TARA. Insa cind sunt atacat de un pion cu putina intelegere ale lucrurilor in afara Bucurestiului cred ca am dreptul sa raspund.

Daca va simtiti mai bine cind atacati verbal pe cineva e okay dar asta nu va ajuta cu nimic....
Apropo daca e atita ura contra USA dece aproape toti de pe situl asta folosesc nume in Engleza?
CMED13
 

Mesajde Nanuka » Mar Dec 23, 2003 4:46 am

Eu n-am criticat America...eu pe tine te-am criticat..este o diferentza..

Esti infuatuat si vrei sa aratzi cu tot dinadinsul ca esti cetatzean american...ei si cei cu asta mai omule?..sa fie la tine acolo..

Esti doctor?..foarte bine...si bunicul e Senator..pe bune vorbesc serios ..este in partidul Romania Mare...si maicamea e avocata tare..si eu aici in Canada o duc super bine..barbatul meu lucreaza la compania BELL sigur ai auzit de ea..si este un tip foarte bine vazut..castigam o gramada de bani...dar eu nu vin aici sa ma dau grande cum o faci tu..

Te uiti cam de sus la ceilaltzi si asta ma scoate din sarite.

Enjoy your life in US..and leave us alone..we dont need this kind of people..I've already told ya man..

Bye, bye..

Respect,
Nanuka.
Avatar utilizator
Nanuka
 
Mesaje: 1510
Membru din: Lun Iun 02, 2003 11:00 pm

Mesajde Necko » Mar Dec 23, 2003 7:18 am

Hei, Nanuko, asa-mi placi! ;)

Pt. CMED13

Apropo daca e atita ura contra USA dece aproape toti de pe situl asta folosesc nume in Engleza?


Ba pardon! Numele meu e japonez.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Necko » Mar Dec 23, 2003 7:38 am

Si tot pentru CMED13

Ah dar am trait mult timp in Rominia si sunt foarte mindru sa fiu Romin


Hai sa zicem ca iti iert toate greselile de gramatica si ortografie pe care le faci, desi mi-e foarte greu.

Dar, pentru numele lui Dumnezeu! Scrie mai Romania si Roman cu i din a, ca asta intrece orice masura!

Deci, fii atent:

Romania, Roman, Romanca, Romaneste !

Incearca si tu.
aizzz&co
only one animal kills just for the sport of it... guess which...
Bless the Beasts & Children (Glendon Swarthout)
Avatar utilizator
Necko
 
Mesaje: 4348
Membru din: Dum Noi 09, 2003 12:00 am

Mesajde Nicholas_Alex » Mar Dec 23, 2003 7:41 am

Potoliti-va! :mad:
Avatar utilizator
Nicholas_Alex
Junior Member
 
Mesaje: 2507
Membru din: Lun Sep 02, 2002 11:00 pm

Mesajde CMED13 » Mar Dec 23, 2003 1:35 pm

Nanuk Stai scoasa din sarite imi face placere. Apropo...Eu ma uit in jos cind ma pish....daca tu te simti jos e problema ta.

Inapoi la subiect unde eram?? Ah Orce fata care se casatoreste pt cetatenie e curva pur si simplu. ca primeste un pashaport in loc de $200 mie egal.....Si cel barbat care face asa ceva.

Ma Einstein aka: Superbiggy ...de ce esti supperbiggy...ai un deficit care trebuie corectat cu nume??? Einstein nu a terminat facultatea.... si?? Era Evreu (un geniiu) si cu tot rasismul europei contra evreilor a supravietuit si a ajuns in America unde i sa oferit o universitate si un viitor. Acei studenti care au avut ocazia sa il aiba ca professor erau AMERICANI. Iar peste 10 la suta din studentii din universitati aicea vin din tot globul ca sa aiba ocazia sa invete in cele mai bune universitati Nord Americane numai ei pot atesta la educatia din Nord America.....Nu stiu ce a spus batrinul tau dar dupa 50ani de propaganda lui Ceausescu am sa iti trimit o carte de istorie(care probabil are propaganda din punctul American de vedere:)
Pace va am agitat destul aveti Craciun si an Nou Fericit Mai vorbim cind ma intorc din vacanta.....pina atunci Nanuk ma poti jigni cit vrei am sa fiu in Puerto Vallarta la soare uitinduma la gagicile de pe plaja.




Initial trimis de superbiggy
In 97 am terminat liceul si despre perioada aceea vorbeam , nici Einstein nu a terminat facultatea la 18 ani,...iar performanta mea se repeta si astazi.Invatamintul din Romania este net superior.








Un singur lucru iti mai clarific, deranjeaza aroganta din threadul tau si este tipica voua tuturor americanilor.Dupa cum batrinul meu tata spunea plin de intelepciune :
Americanii sunt de vina,... :), Amin !
CMED13
 

Mesajde superbiggy » Mie Dec 24, 2003 10:31 pm

Initial trimis de CMED13
Ma Einstein aka: Superbiggy ...de ce esti supperbiggy...ai un deficit care trebuie corectat cu nume,...


Am sa fiu eu mai intelept si am sa renunt la ostilitate, Doctore iti doresc valuri mari daca surfezi, soare si cele bune de sarbatori si pentru noul an.Sa ai grija de tine si de pacientii tai.
Profesional oricum oriunde oricind .
Avatar utilizator
superbiggy
Junior Member
 
Mesaje: 264
Membru din: Sâm Mar 29, 2003 12:00 am
Localitate: bucuresti

Mesajde CMED13 » Joi Dec 25, 2003 3:59 am

Imi pare bine ca avem un pic de pace de Craciun si anul now. Salutari peste ocean si distractii placute. Continuam atacurile la anul. :) caci nu e la fel aicea fara un pic de RIOT si Rascol!!





Initial trimis de superbiggy


Am sa fiu eu mai intelept si am sa renunt la ostilitate, Doctore iti doresc valuri mari daca surfezi, soare si cele bune de sarbatori si pentru noul an.Sa ai grija de tine si de pacientii tai.
CMED13
 

Un AN plin de SUCCESE tuturor!

Mesajde Mark1 » Vin Ian 09, 2004 1:58 pm

Mi-a placut ce am citit mai sus de Nanuk, CMED13 si superbiggy, ma bucur ca am gasit un subiect incitant si useri din diferite parti ale lumii. Sunteti grozavi.

Respect voua.

:a
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Mesajde piskeshu » Vin Ian 09, 2004 3:52 pm

LA MULTI ANI, MARK1!
M-ash casatori oricand pt. cetatenie fara nici o problema.
Domnu doctor CMED, te rog sa ne atestezi shi pe noi cu 1000 de usd , daca tot castigi 400000/an. Te asiguram ca vom bea numai in cinstea ta! Dupa cum ai vazut problabil, aici sunt destui oameni care-s in stare sa bea impreuna de 1000 parai la un chef. Te rog sa te gandesti atent! La banii tai, te doare-n poooola de 1000 de verzisori, nu?
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde memetshot » Vin Ian 09, 2004 4:02 pm

pischerule: footele palea de la cici si cine stie puate te scoti do rezidenta in anglia :D
si sunt de acord cu un chef
I'm sorry, but the position of annoying, incoherent talking animal has already been taken
meropi, ramane cum am stabilit
Avatar utilizator
memetshot
 
Mesaje: 7050
Membru din: Mar Iul 01, 2003 11:00 pm

Mesajde piskeshu » Vin Ian 09, 2004 4:06 pm

Himmmm..N-ar fi rau, da nu cre ca le-ar placea de mine desi sun tare da treaba!
Prezumtia de prostie se aplica tuturor !!!
"This used to be a fun house, but now is full of evil clowns..."
Avatar utilizator
piskeshu
banned
 
Mesaje: 5692
Membru din: Vin Noi 14, 2003 12:00 am

Mesajde CMED13 » Vin Ian 09, 2004 11:58 pm

Piskeshu
?? mai pierdut cu cu folosul tau eloquent de limba Vrei sa dau 1000 USD la cineva sa tio traga?? Din pacate nu cred ca fiind barbat ai vreo shansa la cetatenie/casatorit decit daca te pui in contact cu un tip pe un site gay...Key West, Florida or Province Town, Massachusetts...cine stie in Amsterdam au nevoie de barbati in vitrinele gay. Good Luck!
CMED13
 

Mesajde CMED13 » Sâm Ian 10, 2004 12:12 am

SUPERBIG, I
n Puerto Valarata valurile nemaipomenite si mult soare......... insa Canadiencele aveau curul cam mare si ne-insorit, la plaja caci erau venite acolo din nord unde grasimea le tine degetele calde pe keybord si pe s*la. Mexicancele insa palaria jos. "first class ass".au un corp apetizant... am avut buna grija de ele :) :sperm: ;P
CMED13
 

Mesajde Mark1 » Lun Ian 12, 2004 11:15 am

Doctore, ma bucur ca ati devenit prieteni. Daca nu esti legat chiar de valuri si-ti place mai mult marea iti recomand o destinatie traznet (thunderbolt):

http://www.sinaidivers.com/sd/english/index.htm

:cool:
Mark
Constanta/Romania
London/UK
1906
Avatar utilizator
Mark1
Junior Member
 
Mesaje: 97
Membru din: Lun Noi 17, 2003 12:00 am

Revenind la subiect...

Mesajde Aurolacul » Mie Ian 21, 2004 5:35 pm

Ca in ultimul timp cam aberatzi fratzilor shi ati uitat de subiect, no offence.
Pei am stiut o tipa aicea in Anglia care s-a mutat shi a obtzinut cetatzenia cand s-a maritat cu un englez. Ma surprinde cum oamenii(gen CMED13 care fac jde mii pe an) pot critica decizia unor oameni mult mai saraci care o fac asta din disperare, shi nu din dinadins. Ce crezi ca e usor ca sa te casatoresti cu cineva pentru acte shi o faci asa de parca ar fi un fleac, vorbind ca "Bai da ce immoral trebuie sa fi ca sa faci asta". De ce nu, oamenii aia au dovedit ca sunt destepti shi ca vor sa ajunga undeva, ca doar toti trebuie sa ne facem viatza noastra cum o vrem noi, shi nimeni nu vrea sa moara sarac.

"Ca nu-i nimic mai de c*cat decat sa fii sarac sa mori"
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde EvilAngel » Joi Ian 22, 2004 10:32 am

Pe drum ati inceput sa va certatzi fara nici un rost....evidenta ura a romanilor pe cei care castiga mai bine.
Cati dintre voi astia din romania muncitzi de va spetitzi incat sa meritatzi un trai mai bun?
Mi-e sila ca sunt roman cand aud asemenea jeliri...ca suntem saraci si ca bla bla bla....
Pe de alta parte tu bha ala din America ... da mha CMED13 cu tine vorbesc....daca tot esti asha de putred de bogat si asha bine vazut de ce nu faci mha ceva pentru tzara asta pe care sustii ca o iubesti? Vino pana aici fa un camin pentru batrani...fa ceva util ca sa te tina minte o tzara intreaga ... sa zic da ba uite ala a venit si a facut ceva ... noi nu suntem in stare sa avem grija de saracii nostri a venit unu' din America si a dat de mancare la saracii nostri...
Pana atunci nu esti cu nimic mai presus decat noi astia saraci si inculti din Romania !!!
Si ca sa fiu si on-topik ... eu unu' sunt in general un oportunist asha ca daca nu ash fi involved in vreo relatie serioasa ... ash face pasu' asta spre o viata mai buna ... pentru ca o vad ca pe o oportunitate ... un drum spre niste bani pe care ii pot folosi cumva mai bine pentru ideile mele ~~~!!!!
Hell is gone and heaven's here
There's nothing left for you to fear
Shake your arse come over here
Now scream
EvilAngel
Junior Member
 
Mesaje: 59
Membru din: Mie Ian 21, 2004 11:17 pm
Localitate: Let me entertain you !!

Următorul

Înapoi la Sex

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori