compilatia de pe forum

vreti sa scoatem aceasta compilatie

da
22
88%
nu
3
12%
 
Voturi totale : 25

compilatia de pe forum

Mesajde foxu » Lun Noi 24, 2003 11:55 am

as vrea sa scot o compilatie cu toate trupele de pe forum,adica noi ce-i care tot scriem p'aici
cine este interesat sa apra pe aceasta compilatie sa-mi trimita un demmo
ATENTIE:piesele care vor aparea pe compilatie sunt cele care au ceva de spus in hip-hop
indiferent de ce a fost intre noi ,ma refer la conflicte........nu se va tine cont de asta daca piesa este buna va fi inclusa pe compilatie.
astept raspunsurile voastre
COMPILATIE VA FI SCOASA PE PIATA MUZICALA SI VA AVEA PARTE SI DE LANSARE OFICIALA

DACA SUNTETI DE ACOR VOTATI
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde AdevaRapper » Lun Noi 24, 2003 4:07 pm

Mda, ideea e OK, doar ca ar fi o problema...ca unii sunt pe aici profesionisti, iar altii un pic mai mult decat amatori, iar diferenta ar fi cam mare la ce-o sa iasa...parerea mea...
Daca ramanem aici, aici ramanem!!!
Avatar utilizator
AdevaRapper
Junior Member
 
Mesaje: 1245
Membru din: Dum Dec 22, 2002 12:00 am

Desigur...

Mesajde Aurolacul » Lun Noi 24, 2003 11:29 pm

Ar fii o ideee buna. Eu cu un prieten am facut o melodie, asa mai mult de bascaleala, am luat instrumentalul de la "Tupeu de Borfash" shi refrenul, shi l-am schimbat shi am adaugat versuri in engleza. Faza e ca e o copie sincer, dar daca vretzi o pot posta sa o ascultatzi.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

...

Mesajde Hades » Mar Noi 25, 2003 2:38 pm

sunt de acord... da n-am unde sa trag...

Aurolacul pune-o!!!

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde Vendetta » Mar Noi 25, 2003 9:00 pm

Pai ... as vrea si eu , daca se poate sa apar pe compilatzie , am 2 melodii puse pe net , http://www.old-parazitii.as.ro , .. si sper ca in 3-4 sapatamani sper sa mai inregistrez 2 piese ....

P.S. piesele care o sa apara pe compilatzie trebuie sa fie neaparat underground ???

oricum ... asculta piesele ... e un subiect deschis pe forum la hip-hop ...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

O sa o pun...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 1:15 pm

E cam marisoara 3 mb, sa incerc ca sa o fac zip, daca nu o sa v-o dau in partzi .rar.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Melodiile Vendetta...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 1:21 pm

Faine, tomai le ascult acuma, sunt misto instrumentalele. Shi e clar :o .
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Prima pare.rar...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 5:20 pm

Aicea e prima parte.
Dupa ce atzi downlodat toate partzile schimbatzile in .rar shi dezarhivatzile.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

A doua parte...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 5:23 pm

Tot rar
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

A trei parte..

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 5:25 pm

sdfgds
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

A patra parte...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 5:26 pm

dasd
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Ultima parte...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 5:27 pm

Ok, here's the last of it.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Vendetta » Mie Noi 26, 2003 7:20 pm

Am si eu o idee ... ar fi cool ca pe compilatzie sa fie o melodie (10 minute cel putzin [parerea mea] , bine , cd-ul saq fie de 90min ) si pe aceasta melodii sa cante totzi care sunt in stare de pe forum ... sa fie pe net un negativ ... sau o bucata de negativ ... pe care sa o download-eze lumea ... sa vada ce poate sa dea pe el ... sa traga pe cd ... si sa trimita la adresa ....
Eu zic ca o sa dea bine ... o sa fie ceva de genul R.A.N.S. II de pe Delikt ....
Fan Club Hip-Hop Crew (FCHH Crew) ...

Ce zicetzi ... merge ??????
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Daaa...

Mesajde Aurolacul » Mie Noi 26, 2003 7:38 pm

BUna idee, shi dupa aceea sa fie mixata ca sa nu se recunoasca pauzele intre partzi. Eu cred ca e o idee foarte buna.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

Mesajde Vendetta » Mie Noi 26, 2003 7:40 pm

pt foxu .. tu chiar vrei sa faci aceasta compilatzie ... sau ... nu aveai ce sa faci si te-ai gandit sa deschizi un subiect pe forum ... ?

man ... eu ma gandisem ... ca dupa ce sunt primite cd-urile cu demo-uri pt acea piesa ... sa mearga toti cei alesi intr-un studio si sa reinregistreze ...

Eu am fost la Avangard Miuzic , baietii sunt super de treaba ... , studioul Hades inca nu e gata ... si ei sunt de treaba ...

Eu zic ca asa ar fi mai bine asa ...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde Vendetta » Joi Noi 27, 2003 9:35 pm

foxu ... ba ... zi daca te tzi de treaba ... eu chiar vreau sa fac o melodie cu cei mai buni de pe forum ...
Pe battle unii chiar sunt buni ... dar degeaba se descursa ei aici ... sa vedeam cum dau pe melodie ...

ANUNTZ ... TOTI CARE VOR SA APARA PE ACEASTA COMPILATIE SA SCRIE AICI SAU SA SUNE LA 0721422059 (Vendetta) intre 8:00 si 13:00

P.S. eu deja am vb cu Undoo ... el a zis ca face negativul ... dar mai intai sa vad ca sunt persoane care sa participe si apoi incepem ... !!!
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Particip io...

Mesajde Aurolacul » Vin Noi 28, 2003 12:01 am

Initial trimis de Vendetta
foxu ... ba ... zi daca te tzi de treaba ... eu chiar vreau sa fac o melodie cu cei mai buni de pe forum ...
Pe battle unii chiar sunt buni ... dar degeaba se descursa ei aici ... sa vedeam cum dau pe melodie ...

[B]ANUNTZ ... TOTI CARE VOR SA APARA PE ACEASTA COMPILATIE SA SCRIE AICI SAU SA SUNE LA 0721422059 (Vendetta) intre 8:00 si 13:00


P.S. eu deja am vb cu Undoo ... el a zis ca face negativul ... dar mai intai sa vad ca sunt persoane care sa participe si apoi incepem ... !!! [/B]


Daca faci rost de negativ shi il pui pe net undeva, sunt sigur, ca we can work something out. Poate daca ne dai la fiecare cate un minute sample, shi nu toata melodia, ca dupa aia sa poata fie comilata, sau ceva de genu asta.
"For evil men to succeed all it takes is for good men to do nothing"
Avatar utilizator
Aurolacul
Junior Member
 
Mesaje: 1753
Membru din: Vin Feb 15, 2002 12:00 am

astept cd

Mesajde foxu » Vin Noi 28, 2003 10:15 am

deci in final v-ati hotarat? da sau nu?
ma fratilor eu am vb serios.......daca vreti trimiteti cd voastre la adresa asta :SAT LEOTESTI.COMUNA BOBICESTI.JUD OLT,PE NUMELE MILITARU IONUT FLORIN

astazi plec la tara sa-mi vad familia si probabil o sa stau p'acolo 2 saptamani,dar are tata net bagat acasa.......deci putem sa vb tot timpul.astept cd voastre.
ATENTIE:piesele care sunt copiate nu vor fi incluse pe compilatie...........fara suparare
nr meu de telefon este:0742698638
pace
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Vendetta » Vin Noi 28, 2003 11:51 am

pai ... pai intrumentalul o sa aiba cam 20sec ... si o sa il loop-ati voi de cate ori vretzi ...

foxu ... intra pe http://www.avangardmiuzic.ro ... iei de acolo nr. de tel al lui undoo si vb cu el ... ii zici ca esti cel de pe forum care vrea sa faca compilatzia .... ca stie despre ce e vorba ... ...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

bah

Mesajde cutuma© » Vin Noi 28, 2003 9:15 pm

eu ash participa cu mare placere la chestia asta.... imi surade ideea cu negativu....deci din punctul meu de vedere....facetzi un negativ meseriash....punetzi-l pe net....il luam fiecare, tragem vocile shi le asambleaza cineva....eu am unde sa trag deci nu asta ar fi problema.....
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

Mesajde Oribilul Mosh » Vin Noi 28, 2003 9:33 pm

In calitate de administrator al acestui forum doresc sa apar si eu pe compilatzie.
Bunul meu prieten D€CR€T imi va compune o strofa pe care o voi canta eu. Sa ma anuntzatzi cand tre' sa vin la studio pentru ca vreau neaparat sa apar pe aceasta compilatzie. Defapt o sa tin legatura cu D€CR€T si ma anuntza el.
IEZECHIIL 25.17: Voi săvârşi asupra lor cumplită răzbunare prin pedepse grozave şi vor cunoaşte ca eu sunt Domnul, când voi săvârşi asupra lor răzbunarea mea.
Avatar utilizator
Oribilul Mosh
Junior Member
 
Mesaje: 20687
Membru din: Lun Oct 08, 2001 11:00 pm

Mesajde Vendetta » Vin Noi 28, 2003 9:46 pm

Deci pana acum sunt cam cam 5-6 persoane , si sa nu uitam ca pe piesa o sa apara si cu Dj Unoo ... cu scratch-uri

Mai intai fiecare trage cum poate pe si apoi mergem toti la
Avangard Miuzic si tragem ... ( si de ce Avangard ... pentru ca ei fac instrumentalul ... , o ora de inregistrari costa 100.000lei , fiecare va plati timpul in care isi inregistreaza bukata lui , iar masterizarea va fi impartita la toate pers ... bine ... asa o sa se intample cu melodia in care o sa cante cei mai buni de pe forum ... adica Fan Club Hip Hop Crew - FCHH Crew) restul de melodii nu stiu unde o sa fie trasa ... (fiecare unde vrea) ...

P.S. daca compilatzia nu o sa fie scoasa de foxu ... o sa fie scoasa de Undoo si cu mine ...

ASTEPTAM PERSOANA !!!!
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde foxu » Lun Dec 01, 2003 1:30 pm

[quote]Initial trimis de Vendetta
[B]Deci pana acum sunt cam cam 5-6 persoane , si sa nu uitam ca pe piesa o sa apara si cu Dj Unoo ... cu scratch-uri

VENDETTA,daca vrei sa scoti tu compilatia de pe forum n-am nimic impotriva.sunt prieten bun cu andrei stefan de la avangard....deci n-an nimic cutine

ATENTIE:compilatia scoasa de mine(FOXU)o vom scoate cu PACHA MAN,BITZA,CHELLOO SI DJ DOX

puteti sa scoateti cu cine vreti nu ma supar .VENDETTA daca n-aveam ce face ,faceam o laba nu ma apucam sa deschid acest subiect
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Vendetta » Mar Dec 02, 2003 5:02 pm

MAN .. Nici eu nu am nimic cu tine ... !!!

Bravo tzie ca scotzi cumpilatzia cu PACHA MAN,BITZA,CHELLOO SI DJ DOX ...

DEABEA ASTEPT SA O VAD PE PIATZA ... DACA O SA FIE ASA ...

PACE
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

??????//

Mesajde foxu » Vin Dec 05, 2003 9:38 am

vendetta,ii cunosc pe ce-i de la avangaed,n-am nimic de zis toti sunt mc buni......nimeni nu poate sa conteste acest lucru
dar daca am scoate compilatia cu avangard ,numai cantiva ar asculta-o si asa nu prea sunt bine primite formatiile de hh,dar am preferat sa colaboram cu pacha man,dj dox si ceilalti din urmatoarele mitive:
-ne-ar vedea lumea la yo!,si poate s-ar risca sa o asculte
-ar fi un lucru foare mare pt noi ce-i din undaground sa aparem cu artisti cunoscuti,lumea ne-ar privii altfel(exemplu rasa si anonim pe ei i-a primit foarte repede publicul)


daca acesta compilatie o sa iese pe piata depinde doar de voi daca trimite-ti cd.eu unu doar am propus ,dar se vede ca unii se dau mari mc,dar ei freaca pula aiurea
pace
foxu
Junior Member
 
Mesaje: 139
Membru din: Dum Feb 23, 2003 1:00 pm
Localitate: bals

Mesajde Vendetta » Vin Dec 05, 2003 9:35 pm

MAN , suna bine

Eu o sa ma duc sambata viitoare sa mai imi iau 2 instrumentale .. si sper cam peste 3 saptamani sa ma duc sa inregistrez pe ele ...
p.s. intra pe http://www.babygirl.home.ro , poate o bagi si pe ea pe compilatzie ...
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

Mesajde cutuma© » Sâm Dec 06, 2003 2:33 pm

bah, vad k la vorba nu va intrece nimeni.... parca atzi fi politicieni in campanie electorala. Simt nevoia sa va intreb....parca ramasese ca aranjatzi un negativ..... cum ramane cu asta?
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

...

Mesajde Quai D Orsay » Dum Dec 07, 2003 9:29 am

deadline ceva?
change what you're sayin'/ don't change what you said
Avatar utilizator
Quai D Orsay
Junior Member
 
Mesaje: 110
Membru din: Vin Iun 13, 2003 11:00 pm

Mesajde Vendetta » Dum Dec 07, 2003 10:40 am

D€CR€T ... Man o sa fie un instrumental pus pe net ... ai si tu putzina rabdare ca doar nu peste 2 samptamani iese compilatzia

Pt foxu Faci tu rost de instrumental ?
Avatar utilizator
Vendetta
Junior Member
 
Mesaje: 207
Membru din: Lun Noi 03, 2003 12:00 am

suport

Mesajde DZA » Lun Dec 08, 2003 10:40 pm

primu meu post, pentru a incuraja aceasta idee care ati avut-o si care se practica foarte des prin tari mai subcultural dezvoltate. Particip si eu, puneti pe undeva beatul..si design pe cineva care s primeasca demouri:P putina miscare;)

peace out
DZA
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori