Rap-Arena Vol. 1 - The Future

Rap-Arena Vol. 1 - The Future

Mesajde n3aGabitz » Joi Dec 25, 2003 10:38 pm

Am anuntat deja pe http://www.rap-arena.net in primavara 2004 vom scoate prima compilatie hip hop ce va promova in primul rand artistii de pe site. Oricine insa poate trimite demo-s si oricine poate intra pe album. Despre album, acesta va fii in totalitate gratuit si va fii disponibil pe Rap-Arena.net ptr Download. Este ceva de strada pentru strada. Idee este urmatoarea va fii un album virtual, se vor face copertii care vor putea fii downloadate, si printate & imprimate de cine doreste. Nu se va cere banii ptr a intra pe aceasta compilatie, nu se vor lua bani de pe urma ei, este totul din dragostea pentru aceasta muzica. Artistii care vor intra pe aceasta compilatie vor fii contactati personal pe e-mail sau prin telefon, si li se va face MULTA reclama pe site, in urma acestei compilatii. CE e de retinut, este faptul ca nu va fii o compilatie cu care ne vom lauda cu ce vedete vor fii pe ea, si vai ce staruri am reusit sa convingem sa ne dea un freestyle amarat, ci va fii un material cu ARTISTII noi, viitorul hip hop-ului Romanesc si nu numai. Cei interesati: raparena@yahoo.com sau n3aGabitz@sbcglobal.net astept demo-urile voastre.

Sarbatori Fericite
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

de RETZINUT !!!!

Mesajde gianothc » Joi Dec 25, 2003 11:01 pm

Este foarte adevarat ce a spus neagabitz asha ca ar fi foarte bine sa va puneti pe lucrat ! Daca vreti ceva ADEVARAT faceti ceva ADEVARAT . E vorba de reputatia voastra ca MC . Mai sunt multe amanunte care nu au fost precizate de neagabitz dar vor fi la momentul potrivit . Parerea mea e ca daca tu stii si esti constient ca nu ai treaba cu muzica si ca faci sa iei la misto POPORUL (eu,neagabitz....etc) ar fi mai bine sa lasi locul tau altuia care totusi merita . Atat am avut de spus........respekt-pace.


respekte si succese neagabitz
gianothc
Junior Member
 
Mesaje: 8
Membru din: Vin Dec 12, 2003 3:51 pm
Localitate: romania-bacau

o fii ceva....:)

Mesajde sadox » Vin Dec 26, 2003 1:34 am

O spun akum fara nici un dubiu:daca o sa iasah ceva tare shi bun de digerat pentru ascultatorii shi respectiv dependentzii de hh ar fi un lukru demn de laudat shi orikum cred ca o sa prinda la tinerele talente aceasta initziativa(heh ca sa fiu un pik mai critik yo ash prefera sa fie mai multe trupe, respectiv mc's under dah.....:)) luata shi cu okazia astah (mai ales ca-i moka:)) vor auzi shi cei care n-au cine shtie ce posibilitatzi financiare (deshi nu ar parea un efort financiar foarte mare nici daca ar fi pe bani,dar poate e mai bine ashah) cam pe unde se situeaza asha zisooh....viitor al hip hop-ului.Sper sa merite toata treaba astah shi mai ales sper c-o fii ceva!.PAce!
Singur cu mine
Avatar utilizator
sadox
Junior Member
 
Mesaje: 445
Membru din: Joi Dec 26, 2002 12:00 am

Mesajde cutuma© » Vin Dec 26, 2003 8:50 pm

O initziativa laudabila shi sper ca rezultatul sa se ridice la un standard bun....multa bafta!
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

LaFamili_stu

Mesajde Pula_Mea » Mar Dec 30, 2003 3:06 pm

Initial trimis de D€CR€T
O initziativa laudabila shi sper ca rezultatul sa se ridice la un standard bun....multa bafta!

Da`brava Gabitz...nu am posbilitatea sa inregistrez o piesa ,ca as fi spart tot:D.bine bine,decret,felicita`l....rasu`lumii
Pula_Mea
 

...

Mesajde Hades » Mar Dec 30, 2003 4:30 pm

Initial trimis de n3aGabitz
Despre album, acesta va fii in totalitate gratuit


O sa vedetzi ce inseamna calitate gratuita!!!

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde cutuma© » Mie Dec 31, 2003 11:09 am

Initial trimis de Pula_Mea

Da`brava Gabitz...nu am posbilitatea sa inregistrez o piesa ,ca as fi spart tot:D.bine bine,decret,felicita`l....rasu`lumii


now what the fuck is your problem dude? La certurile pe care le-am avut shi le am cu gabitz mi s-a parut macar de bun simtz sa apreciez atunci cand are o initziativa buna........
Prohíbanos que odiamos cuervos

Decret despre Steaua - Sevilla : http://decret.blogspot.com
Avatar utilizator
cutuma©
 
Mesaje: 3047
Membru din: Vin Mar 01, 2002 12:00 am

update

Mesajde n3aGabitz » Mie Dec 31, 2003 1:44 pm

pana acum pe album baga sigur: 2xClick, Giano, Kombat, Hades & me. Mai sunt in plan multi altii, si nu numai "masculi" :).

Peace
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

multa bafta in primu rand

Mesajde TheSmoker » Vin Ian 02, 2004 12:54 am

Se stie ca e ff usor sa critici dinnainte,doar romanu e artist si fotbalist,ce poola mea mai nou MC a? sss sa tacem pana vedem ce iasa,daca avem c0a3 sa dam si noi un demo poate unii sunt MC nedescoperiti :) si dupa prima auditie v-om fi in stare sa punem punctu pe i pana atunci sper si imi place sa cred ca va fi ceva bun...pace
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

marfa

Mesajde DZA » Vin Ian 02, 2004 4:53 pm

sounds cool :) congrats pentru initiativa
DZA
Junior Member
 
Mesaje: 47
Membru din: Dum Noi 30, 2003 12:42 am
Localitate: Bucuresti

Mesajde Join`t`Me » Vin Feb 20, 2004 12:34 am

Imi place ideea :S Trimit un demo de pana in 2mb :B , dupa care daca este placut trebuie sa trimit o piesa inregistrata bine, nu? Astept ca un prieten sa-si traga piesele, ca sa pot sa-i trimit cateva (sau numai una?) sa va convingeti. Spunea-i Gabitz ca e pt cei tineri, cei noi. :-S Kombat o fi el tanar, da' nu prea e nou. N-am nimik cu el, dar sa fie totusi locuri si pt altii de-ar fi ei buni.
Pana vom vedea cum va fi, ;M si :S !
Avatar utilizator
Join`t`Me
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Mar Dec 16, 2003 12:00 am

Pace NeaGabitz

Mesajde EL_ConTe » Joi Feb 26, 2004 3:35 pm

Initiativa laudabila, e frumos ca faci efortu asta si mai frumos ca il faci pe degeaba. Uie ash vrea sa ma solidarizez si sa iti trimit si eu 2 piese cu trupa Still Appartte, dar am citit ca nu trebuie sa depasheasca 2 mega, ori piesele au mai mult adica vreo 3 shi nu le am fuarte bine incat sa pot sa le michorez eu..dar daca ai placerea iti dau cele linku de la care poti vedea cam cine suntem si cele 2 piese, sper sa mearga shi asha uite linku http://www.demential.ro/stilaparte.htm
Pace shi astept un reply in care sami zici raspunsul tau.
EL_ConTe
 

...

Mesajde Hades » Mie Apr 14, 2004 5:05 pm

sa zic si eu niste noutatzi... apare in mai, in prima jumatate... din cat am ascultat acum... piesele sunt la inaltzime... ramane tot moka... noutatzi o sa gasitzi pe http://www.rap-arena.net ...

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde FamilisT_M » Mar Apr 20, 2004 4:59 pm

Ba,cat mai e pana apare?!Vreau ceva sigur!
nu sunt halterofil sa va ridic moralu`
Avatar utilizator
FamilisT_M
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mar 25, 2004 12:00 am

"anexa1 in asalt"

Mesajde LEXIC » Mar Mai 04, 2004 5:30 pm

, sers gabitz , poate mai astepti putin cu acest mix tape , pana ce inaugureaza si Anexa 1 propriul studio "PELANGA RECORDS" !!!
-mai da un email omu ......
Avatar utilizator
LEXIC
Junior Member
 
Mesaje: 114
Membru din: Joi Ian 31, 2002 12:00 am

JACK Jr.

Mesajde plugariu vlad » Mar Mai 04, 2004 9:37 pm

Sunt JACK Jr., am doar 13 ani , stau in bacau. Respect pentru GianoTHC si pentru Nea Gabitz,
Nea Gabitz, nu am nimic cu tine, dar vreau neaparat sa ne batem in rime, cand esti disponibil anunta-l pe GianoTHC, el imi va zice cum sa te gasesc
plugariu vlad
 

JACK Jr.

Mesajde JACK Jr. » Mar Mai 04, 2004 10:13 pm

Nea Gabitz, nu am nimic cu tine, dar vreau sa ne batem in rime. Daca vrei sa dai de mine, anunta-l pe GianoTHC
JACK Jr.
Junior Member
 
Mesaje: 7
Membru din: Mar Mai 04, 2004 10:04 pm
Localitate: Bacau

Mesajde B-ZAR » Vin Mai 07, 2004 1:31 pm

O sa fiu shi eu pe Rap-Arena...;)

C ya on "The Future"...
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am

Mesajde TheSmoker » Vin Mai 14, 2004 7:45 am

hai ca suntem si la jumatatea lui mai...acum oare cand va veni? creca nu mai am yo rabdare :p
Sunt un uitat din popor in istorie cu glorie
Sunt intr-un foc scanteia de victorie!
Avatar utilizator
TheSmoker
Junior Member
 
Mesaje: 261
Membru din: Joi Feb 27, 2003 12:00 am

...

Mesajde Hades » Vin Mai 14, 2004 12:45 pm

tre sa apara zilele astea... abia astept :D

PacE
There is no save game in real life...
Hades
 
Mesaje: 891
Membru din: Dum Iun 01, 2003 11:00 am
Localitate: ...

Mesajde n3aGabitz » Sâm Mai 15, 2004 11:28 am

yo yo

stiu ca a interziat mult...dar incerc sa fie gata in cateva zile. dupa cum vedeti si site-ul e in pula mea..undeva...pierdut pe net. cert este ca...cel putin jumate din proiect il am ..restu pieselor...tre sa le primesc ..tot zilele astea. Oricum parerea mea ca fan si nu ca cel care face proiectu este ca nu ati asteptat degeaba astia putini sau multi care ati asteptat proiectul. Oricum...unele din piese...sunt urmatoarele:

Hades cu Decret - Pe zi ce trece
Proces Aparte - Pana la moarte
Heroin - Scrisoare pt. Sisu
DZA - Beatu si felia mea
Eta - Poate

piesele mele, Get Ready, Sellout & The Future
si veti mai auzi Codu Penal, 2xClick, Johana, B-zar, Junky..si cam atat cred.

pe curand
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde B-ZAR » Lun Mai 17, 2004 2:13 am

Gabitz!
Frate,te rog eu...Mult de tot!
Sa scrii pls B-ZAR cu litere mari;)
Okay?
Ca e mai frumos asha....looooooooooooooooooooooooooooooool....Ce aberatzie...
Itzi trimit piesa aia cat de curand pot...Bine?...
Mai stai cateva zile...

O sa merite...
Noroc!

P.S. Pentru ceilaltzi:C ya on "the Future"...
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am

Gabitz, the romanian prince !

Mesajde CrAsh0v3r » Mie Mai 19, 2004 9:46 am

Astept albumul, sunt sigur ca e super tare!
Mai vorbim,
Peace !
Of all the things I've lost, I miss my mind the most...
Avatar utilizator
CrAsh0v3r
 
Mesaje: 899
Membru din: Sâm Mai 03, 2003 11:00 pm

Mesajde B-ZAR » Joi Mai 20, 2004 12:02 pm

Cred shi eu...
Shi chiar ca abia ashtept sa aud piesele gata...

Noroc!
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am

Rap Arena Vol.1 - The Future

Mesajde DjCBmC » Dum Mai 23, 2004 3:20 pm

Salut. :bye: Asteptam cu totii sa iasa compilatia. Nu? Cred ca o sa fie ceva tare, ce nu s-a auzit prim romania. ? . Da chiar asta vreau sa spun ca o sa fie cea mai tare compilatie Hip-Hop din Romania cu toate ca artistii si trupele nu sunt consacrate. Si daca ar fi ieshit pe piata (asta in cazul ca nu era gratuita), bag mana in foc ca ar fii fost un soc pentru iubitorii de rap din romania.

Atat am avut de spus, iar pentru aia care o sa strambe din nas... :moon: Kiss our mother fucking ass.

Bafta!
Avatar utilizator
DjCBmC
Junior Member
 
Mesaje: 5
Membru din: Joi Mai 20, 2004 11:00 pm

Mesajde B-ZAR » Lun Mai 24, 2004 12:36 pm

Fii sigur de asta...
Cel mai plictisit shi cel mai ushor de gasit...
Avatar utilizator
B-ZAR
Junior Member
 
Mesaje: 68
Membru din: Dum Feb 29, 2004 12:00 am

Update

Mesajde n3aGabitz » Joi Iun 10, 2004 6:28 am

si uite ca e luna Iunie si tot nu e gata. pt cei nerabdatori linkul de mai jos este un preview al compilatiei, defapt este vorba de piesa mea "get ready" (in calitate..de mixtape....piesa masterizata o sa fie disponibila odata cu tot materialul, dar oricum si asa e mai mult decat acceptabila).

piesa asta va fii si pe albumul meu de debut "Intre 2 Lumi" pe care...sper sa il scot candva anul asta.

http://raparena.tripod.com/ready.mp3

(cel care..ma prezint...pe intro si outro este "L" producer & partner in crime)

enjoy!
Avatar utilizator
n3aGabitz
Junior Member
 
Mesaje: 1048
Membru din: Lun Oct 29, 2001 12:00 am

Mesajde FamilisT_M » Joi Iun 10, 2004 7:05 am

Si compilatzia cand apare?!
Salut`o pe Diana din partea mea.Noroc
nu sunt halterofil sa va ridic moralu`
Avatar utilizator
FamilisT_M
Junior Member
 
Mesaje: 48
Membru din: Joi Mar 25, 2004 12:00 am

Mesajde The Baby Girl » Joi Iun 10, 2004 10:14 am

FamilisT_M scrie:Si compilatzia cand apare?!
Salut`o pe Diana din partea mea.Noroc



Hai mai Gabitz, ca nu mai stiu nimic de tine.. Ce faci? Ce se aude cu compilatia? Ca ne ameninti de mult timp... :) Nici o graba, nu? :)

Ai o lista completa a persoanelor care apar pe ea?
pup

PS: Salut-o si din partea mea ;)
The Baby Girl
Junior Member
 
Mesaje: 46
Membru din: Vin Feb 14, 2003 2:44 pm
Localitate: Romania

Mesajde dmxcd » Joi Iun 10, 2004 1:40 pm

ba am ascultat melodia lu gabitz si nu mi se pare cine stie ce......si cum isi permite el sa se ia de mafia ma???
de nus tiu cate luni ne amageste ca va scoate album,ca va scoate compilatie care va rupe tot,ca va face ca va drege si nimic. sunt curios cat tipm a lucrat la piesa de pe albumul codu penal?
si ca sa impresioneze se ia de greii hip-hopului romanesc. asta pot sa fac si eu. cand va avea cel putzin 10 albume scose daca va fi in stare sa le scoata, cred ca ii av lua veo 30 de ani daca pt o compilatzie sta 2 ani si nici macar nu face el toate piesele,atunci da ma, sa se ia de cine vrea.sincer eu nu il vad cu ochi buni. spune multe si face putzine.
asa va promit si eu ca in 2 ani scot album, ca fac multe...si nu fac nik scot o piesa vai de capu ei si sa vad daca ma apreciaza si pe mine lumea. parerea mea e ca se vb prea mult si se fac prea putzine, atat
dmxcd
Junior Member
 
Mesaje: 6
Membru din: Joi Iun 10, 2004 1:32 pm
Localitate: bucuresti

Următorul

Înapoi la Hip-Hop

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori